Šiemet priėmimas į menų specialybes jo vadovaujamoje auštojoje mokykloje - geresnis nei pernai, sako Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) rektorius Eduardas Gabnys.
Tačiau jis apgailestauja, kad dabartinė tvarka neleido į valstybės finansuojamas vietas priimti daugiau birbynininkų, kanklininkų bei aktorių su choreografo specializacija.
"Problema yra ta, kad dabartinė tvarka, pagal kurią nustatomas konkursinis balas, palankesnė tiems stojantiesiems, kai jų būna didelis būrys. O jeigu jų būna tik keletas, nepaisant to, kad jie yra labai geri, sudėtinga juos visus priimti, nors jie mums labai būtų reikalingi. Dėl to susidarė keletas vakuuminių dalykų - priimame tik vieną birbynininką ir dvi kanklininkes - čia yra labai nedidelis skaičius", - trečiadienį BNS sakė rektorius, komentuodamas šiemetinio priėmimo rezultatus.
"Sudėtinga buvo įstoti ir į programą, kurią mes pavadinome "vaidyba 2" - tai būsimieji aktoriai su choreografo specializacija. Priėmimą į šią programą organizuojame kartą per šešerius metus. Daugelis stojančiųjų yra baigę mokyklas daugiau nei prieš dvejus ar trejus metus, jie neturi valstybinių egzaminų ir jų konkursinis balas negali lenktyniauti su tais, kurie šiais metais laikė abitūros egzaminus. Į šią specialybę priėmėme tris stojančiuosius, visas mergaites, tad vykdyti šitą programą bus labai sunku", - pasakojo rektorius.
E.Gabnys atkreipė dėmesį, kad šiemet teigiamos įtakos rezultatams turėjo priėmimo į menų programas tvarkos pakeitimas - atskirtas priėmimas į muzikos ir teatro specialybes.
"Nenoriu, kad susidarytų įspūdis, jog viskas labai blogai. Tvarka yra logiškesnė šiais metais, teigiamas dalykas yra tas, kad šiais metais atskyrėme teatrą ir muziką į atskiras grupes. Rezultatas iš karto daug geresnis", - sakė jis.
Per pirmąjį bendrojo priėmimo etapą į valstybės finansuojamas vietas LMTA pakviesti 129 jaunieji menininkai, dar 12 pirmakursių studijos bus apmokamos iš vadinamųjų grantų.
Pernai pasibaigus stojamiesiems į menų specialybes šių aukštųjų mokyklų vadovai ir studentai kritikavo stojimo tvarką, kuri, anot jų, žlugdo priėmimą į nepopuliarias meno specialybes, diskriminuoja stojančiuosius į skirtingas specialybes, kadangi tai, kiek balų gaus vienas ar kitas stojantysis, priklauso ir nuo to, kiek iš viso yra stojančiųjų į tą pačią programą.
Naujausi komentarai