Tapytoja Irma Leščinskaitė Klaipėdoje dizainą ir dailę studijuojantį jaunimą subūrė į parodą „Jungtis“. Penktadienį ji atidaroma uostamiesčio Parodų rūmuose.
Pagyvino kultūrinį gyvenimą
Parodoje bus eksponuojami Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Dailės katedros ir Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos vizualinio dizaino katedros studentų darbai.
Anot parodos kuratorės KU MF Dailės katedros dėstytojos I.Leščinskaitės abiejų šių katedrų bendradarbiavimas padeda kelti bendrąjį meninį, kūrybinį jų lygį ir pagyvina miesto kultūrinį gyvenimą.
Dviejų aukštųjų mokyklų meno krypties profilio studijų programų uždavinys – ugdyti brandžius ir savarankiškus dailininkus, gebančius adekvačiai vertinti šiandienos pasaulyje vykstančius meno procesus ir visavertiškai juose dalyvauti kaip menininkams, pasiruošusius profesionaliai ugdyti jaunuomenę ir visuomenę. Todėl vykdant studijų programą siekiama ne tik suteikti reikiamas žinias ir gebėjimus, bet ir plėsti besimokančiųjų kultūrinį ir intelektualinį akiratį, ugdyti juos kaip brandžias asmenybes.
Viena perspektyviausių
KU MF Dailės katedros įsteigimas 2004 m. buvo svarbus žingsnis formuojant regiono universitetinio meninio lavinimo tradiciją ir didinant jo potencialą.
Pastangos Menų fakultete puoselėti aukšto lygio meno studijas, I.Leščinskaitės įsitikinimu, neabejotinai yra viena perspektyviausių Klaipėdos universiteto veiklos sričių ir ilgalaikės jo plėtros strategijos krypčių, galinčių išryškinti ir stiprinti universiteto savarankiškumą ir savitumą. Studijų programos tikslas – ruošti universitetinį išsilavinimą turinčius dailininkus-tapytojus, kuriems baigus mokslus suteikiamas dailės bakalauro kvalifikacinis laipsnis. Studijų metu įgyjamas universitetinio lygio bendrasis humanitarinis ir meninis išsilavinimas bei įvairūs meninės kūrybos ir praktinės veiklos įgūdžiai atveria daug galimybių absolventams laisvai pasirinkti pageidaujamą profesinės veiklos profilį. Dailės krypties studijų programos įgytos žinios ir gebėjimai leidžia sėkmingai dirbti įvairiose dailės ir su ja susijusiose srityse, visavertiškai konkuruoti profesinėje darbo rinkoje.
Savita ir vienintelė
VDA Klaipėdos vizualinio dizaino katedra, kurios pradmenys siekia 1974 metus, nuolat tobulino ir keitė savo turinį bei įvaizdį, koregavo studijų planus, kol susiformavo savita ir vienintelė mūsų šalyje vizualiojo dizaino mokykla.
Ji pradėjo rengti plataus profilio dailininkus dizainerius, galinčius profesionaliai kurti ne tik taikomosios grafikos spaudinius, reklamos objektus, parodų ekspozicijas, bet taip pat vizualių komunikacijų priemones, įrangos elementus ir apskritai žmogaus daiktinės aplinkos humanizavimo projektus. Jos studijų programos tikslas – parengti universitetinio išsilavinimo vizualių komunikacijų dizaino specialistą, gebantį programuoti savo veiklą, kurti, organizuoti ir steigti savo firmas, atliekančias spaudinių maketavimo, leidybos, reklamos, informacijos, ekspozicijų ir kitus dizaino darbus.
Ekskursijoje – plačiau
Parodos „Jungtis“ ekspozicijoje pateikiami VDA Klaipėdos vizualinio dizaino katedros studentų, absolventų darbai ir KU MF Dailės katedros studentų su Vokietijos, Austrijos, Prancūzijos, Brazilijos menininkais rezidentais Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro kūrybinėse dirbtuvėse sukurti meniniai projektai. Eksponuojama tapyba ir piešiniai. Taip pat bus pristatytas meninis projektas „Dimensija 08“, vykęs 2008 m. Klaipėdoje ir Visbyje (Švedija).
„Dimensija 08“ buvo performanso raišką praturtinantis, daugelio meninės kūrybos būdų ir priemonių, jų derinių, įvairių technologijų (fotografija, tapyba), skirtingų mediumų (vizualinės, žodinės), multimedijos (garsas, vaizdas, judesys) koncepcijas bei realizavimo formas sintetinantis ir susiejantis į bendrą visumą projektas. Jame atsiskleidė skirtingų meninių disciplinų kūrėjai. Pasaulinio garso džiazo atlikėjas Vladimiras Tarasovas, panaudodamas variklių garsus, burlaivyje „Brabander“ sukūrė džiazo kompoziciją. Grojo Strimaičių duetas (smuikas ir fortepijonas). Dalyvavo Vilniaus ir Kauno skirtingų disciplinų menininkai, šiuolaikinio šokio grupė „Aura“ (šokio kompozicijos), Klaipėdos universiteto Džiazo katedros studentai, Režisūros katedros auklėtiniai, vadovaujami režisieriaus Gyčio Padegimo, burlaivyje „Brabander“ pastatė spektaklį „Karalius Ūbas“.
Tai primenanti ir naujais projektais intriguojanti studentų paroda „Jungtis“ Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose atidaroma kovo 25 d. 17 val. ir ten veiks iki balandžio 24-osios.
Balandžio 5-ąją 15 val. organizatoriai kviečia į ekskursiją po šią parodą su jos kuratore I.Leščinskaite. Ekskursijos metu bus plačiau pristatyta KU MF Dailės katedros bei VDA Klaipėdos vizualinio dizaino katedros veikla, išsamiau supažindinama su parodoje eksponuojamais kūriniais. Būtina registracija el. p. [email protected] arba tel. 410 054.
Naujausi komentarai