Režisierius Xavier Beauvois (Ksavjė Bovua) penktadienį laimėjo geriausio režisieriaus "Cezarį" už savo religinę dramą "Apie Dievus ir žmones" (Des Hommes et des Dieux), kuri pasakoja apie neišaiškintą prancūzų vienuolių nužudymą Alžyre žiauraus pilietinio karo metu.
Atsiimdamas apdovanojimą X.Beauvois savo filmą pavadino "lygybės, laisvės, brolybės žinia" ir, pasinaudodamas proga, paragino žmones būti atvirus musulmonų atžvilgiu prieš 2012 metų Prancūzijos prezidento rinkimus.
"Nenoriu, kad žmonės blogai kalbėtų apie musulmonus per būsimąją rinkimų kampaniją. Noriu, kad mes būtume drauge su jais - tokia yra šio filmo pamoka", - sakė jis.
"Apie Dievus ir žmones" - niūrus filmas pagal tikrą septynių vienuolių, gyvenusių vienuolyne Alžyre, istoriją - iš viso gavo tris "Cezarius".
Minimi septyni trapistų ordino vienuoliai gyveno vienuolyne Tibehirine į pietus nuo sostinės Alžyro. Jie dingo 1996 metais per žudynes, kurias vykdė ir islamistų kovotojai, ir vyriausybinės pajėgos. Vėliau buvo rastos tik jų nukirstos galvos, o tikslios jų žūties aplinkybės nežinomos iki šiol.
Filmas apie juos taip pat buvo apdovanotas "Cezariu" už geriausią muziką, kurį atėmė Caroline Champetier (Karolin Šampetjė), o šioje juostoje vienuolyno gydytoją vaidinantis Michaelas Lonsdaleas (Michaelas Lonsdeilas) buvo paskelbtas geriausiu antrojo plano aktoriumi.
Geriausio režisieriaus "Cezaris" atiteko Romanui Polanski (Romanui Polanskiui) už politinį trilerį "Vaiduoklis" (The Ghost Writer), kuris iš viso pelnė keturis apdovanojimus.
"Aš nepratęs sakyti kalbų", - prisipažino R.Polanski, kuris paskui padėkojo žmonai ir vaikams, savo kūrybinei grupei ir užbaigė paprastu "merci, merci, merci" (ačiū, ačiū, ačiū).
Šie apdovanojimai buvo ypač širdį veriantys, nes R.Polanski kaip tik filmavo šią juostą, kai 2009-ųjų rugsėjį buvo areštuotas Ciuriche dėl kaltinimų išžaginimo byloje, susijusioje su 8-ojo dešimtmečio įvykiais. Jis buvo paleistas pernai liepą, Šveicarijos pareigūnams atsisakius išduoti jį Jungtinėms Valstijoms. Tada režisierius grįžo į Prancūziją.
Geriausio aktoriaus apdovanojimas atiteko Ericas Elmosnino (Erikui Elmosnenui), suvaidinusiam prancūzų dainininką Serge'ą Gainsbourg'ą (Seržą Gensburą) juostoje "Gainsbourgas. Didvyriškas gyvenimas" (Gainsbourg (vie heroique)).
Geriausios aktorės "Cezaris" atiteko Sarai Forestier (Sarai Forestjė), vaidinančiai filme "Meilės vardai" (Le nom des gens) apie kairiųjų aktyvistę, kuri politinius oponentus į savo pusę patraukia su jais permiegodama.
JAV režisierius Quentinas Tarantino (Kventinas Tarantinas), kuris pastatė tokius filmus kaip "Bulvarinis skaitalas" (Pulp Fiction) ir "Džekė Braun" (Jackie Brown) gavo garbės "Cezarį" už pasiekimus.
Geriausiu užsienio filmu buvo pripažintas "Socialinis tinklalapis" (The Social Network) apie "Facebook", kuris taip pat varžosi dėl šį sekmadienį teikiamų Holivudo "Oskarų".
36-ajai kasmetei iškilmingai "Cezarių" teikimo ceremonijai, tradiciškai vykusioje Paryžiaus "Theatre du Chatelet", pirmininkavo laisvai prancūziškai kalbanti Holivudo žvaigždė Jodie Foster (Džodi Foster), kuri šiuo metu filmuojasi R.Polanski statomoje Yasminos Rezos (Jasminos Rezos) komedijos "Skerdynių dievas" (The God of Carnage) kino versijoje.
Praėjusiais metais geriausio filmo "Cezarį" laimėjo režisieriaus Jacques'o Audiard'o (Žako Odjaro) kalėjimo drama "Pranašas" ("Un Prophete").
Kasmečius "Cezario" apdovanojimus, kurie laikomi prancūziškais "Oskarų" ekvivalentais, skiria Prancūzijos kino meno ir technikos akademija.
Jie buvo pradėti teikti 1976 metais Prancūzijos kino meno ir technikos akademijos generalinio sekretoriaus Georges'o Cravenne'o (Žoržo Kraveno) iniciatyva. Jiems buvo duotas skulptoriaus Cesaro Baldaccini (Sezaro Baldačinio), kuris kūrė prizų statulėles, vardas, todėl kartais jie dar vadinami "Sezarais".
Naujausi komentarai