Pereiti į pagrindinį turinį

Mokslininkas J. Urbonas: CERN yra ir savotiškas cirkas

Nėra kito tokio pavyzdžio, kaip CERN, kur būtų matomas dialogas tarp vykdomos veiklos ir plačiosios visuomenės – tai tarsi savotiškas cirkas, tik nereikia to suprasti neteisingai. Taip LRT RADIJUI sako menininkas, dizaino mokslininkas, inžinierius Julijonas Urbonas.

Scanpix nuotr.

Anot jo, džiugu, jog Lietuva tapo asocijuotąja CERN nare, galbūt tai lems sustiprėjusį meninį bendradarbiavimą: „Tikiuosi, kad galbūt bus galima atsivežti lietuvių, kurie būtų adekvatūs ir galėtų ten kurti.“

Žinia, kad Lietuva nuo šiol bus asocijuotoji CERN narė, džiugina, juk tai brangiausia ir didžiausia laboratorija, LRT RADIJUI sako Julijonas Urbonas. Kaip teigia jis, sunku apibūdinti, ką galima patirti CERN kad ir per dvi dienas: „Aš tikiuosi, kad jau buvo aptartos įvairios mokslinės ir verslo perspektyvos ir pan. Kalbant apie mano vykdytą projektą, svarbus aspektas yra specifinis projekto matomumas.“

J. Urbonas tvirtina supratęs, kad CERN yra savotiškas cirkas. „Tai 24 km diametro cirkas, kurio veiklą stebi ir plačioji visuomenė, kurios dalis nesupranta dalelyčių fizikos, bet žavisi, domisi. Galiausiai, supranta ir įsitraukia. Tai savotiškas cirkas, tik nesupraskite to neteisingai. Daugiau neteko matyti nė vieno laboratorijos pavyzdžio, kur būtų toks dialogas tarp to, kas vykdoma ir plačiosios publikos“, – aiškina pašnekovas.

Pasak J. Urbono, svarbus aspektas yra tai, kad gali sustiprėti meninis bendradarbiavimas: „Tai iki šiol yra privilegijuota vieta, kelios šalys galėdavo atsivežti reprezentuojančius menininkus per metus. Tikiuosi, kad galbūt bus galima atsivežti lietuvių, kurie būtų adekvatūs ir galėtų ten kurti.“

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų