Prezidentė padėkojo visiems akcijos bičiuliams, kurie nuosekliai dalyvavo akcijoje ir skleidė jos žinią, dovanodami knygas dalinosi su visuomene jų išmintimi ir šviesa. Šalies vadovės teigimu, „Knygų Kalėdos“ sustiprino bibliotekų ir bibliotekininkų prestižą, sutelkė skaitytojų bendruomenes, pritraukė verslo ir įvairių organizacijų dėmesį bei parodė knygų skaitymo svarbą.
Ši akcija tapo puikiu pavyzdžiu, kaip bendromis jėgomis galima spręsti aktualias problemas. Kasmet vis daugiau Lietuvos žmonių dovanojo knygas ir noriai dalyvavo socialinę atskirtį mažinančioje veikloje. Įkvepiančios knygos ir žmonių dėmesys pasiekė vaikų dienos centrus, globos bei senelių namus, ligonines. Vykstant akcijai šventinė nuotaika kartu su dovanomis atkeliaudavo ir pačias mažiausias miestų ir miestelių bibliotekas bei jų kaimo filialus.
Didžiausia akcijos sėkme tapo sustiprėjusi bibliotekos ir skaitytojų bendruomenė. Per aštuonerius metus bibliotekos pritraukė naujų skaitytojų ir partnerių, o jų knygų fondų atnaujinimas tapo bendru rūpesčiu. Atsiliepdami į bibliotekų prašymą, į akciją aktyviai įsitraukė ir knygų dovanojo šalies gyventojai, skaitytojai, bendruomenės, leidėjai bei rašytojai. Gausiai prisidėdavo atsakingo verslo įmonės, įvairios organizacijos ir užsienio šalių ambasados. Daugelis bibliotekų įgijo nuolatinių draugų ir bičiulių, kasmet dovanojančių knygas.
Akcija „Knygų Kalėdos“ prasidėjo 2011 m., kai Prezidentė gavo Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos skaitytojų laišką su prašymu padovanoti naujų knygų jų bibliotekai. Tačiau „Knygų Kalėdos“ kvietė ne tik dovanoti, bet ir aplankyti artimiausią biblioteką. Akcijos proga viešosios, mokyklų, kaimo filialų bibliotekos organizavo renginius, kuriuose buvo rengiami įvairūs skaitymai, susitikimai su rašytojais, edukaciniai užsiėmimai.
Naujausi komentarai