Sambūryje „Iš aplinkui“ – geriausi Lietuvos šokėjai

  • Teksto dydis:

Neįprastas šventinis šurmulys šį savaitgalį džiugins širvintiškius ir miesto svečius – iš įvairių Lietuvos regionų atvykę daugiau kaip 500 šokėjų ir muzikantų visus kvies į išties smagų ir spalvingą reginį – vyresniųjų liaudiškų šokių grupių konkursinį sambūrį „Iš aplinkui“.

Naujas scenines kompozicijas paruošę kolektyvai varžysis dėl pagrindinių prizų bei kūrybiškiausio sambūrio vadovo, išraiškingiausiai atlikto šokio ir elegantiškiausio šokėjo kategorijose.

Lapkričio 26 d. 12 val. Širvintų kultūros centre pasirodys gausus būrys liaudiškų šokių grupių: „Gojus“ iš Anykščių, „Jievaras“ iš Birštono, „Vijūnas“ iš Elektrėnų, „Ratilis“ iš Joniškio, „Nemunėlis“ iš Jurbarko, „Suktinis“ iš Kauno, „Ąžuolas“ iš Garliavos, „Džiaukis“ iš Domeikavos, „Volungė“ iš Kėdainių, „Vėtra“ iš Klaipėdos, „Lendvarė“ iš Lentvario, „Jotvingis“ iš Marijampolės, „Reketys“ iš Pakruojo, „Verdenė“ ir „Miestelėnai“ iš Panevėžio, „Trapukas“ ir „Ringis“ iš Prienų, „Šelmiai“ iš Radviliškio, „Sintuola“ iš Šakių rajono, „Gynevė“ iš Raseinių rajono, „Juknaičiai“ iš Šilutės rajono, „Viesula“ iš Širvintų, „Lelija“ iš Vilkaviškio, „Skaisgija“ iš Žiežmarių ir „Ežerūnas“ iš Zarasų.

Šiemet tarp konkurso senbuvių suksis ir keturi debiutantai: „Smalininkų Skalva“ iš Jurbarko rajono, „Gaja“ iš Ignalinos, „Spacierius“ iš Klaipėdos ir „Laukiva“ iš Šilalės rajono.

Šokių grupes, kurios varžysis trijose kategorijose – miestų, rajonų centrų, miestelių ir kaimų – pagal repertuaro pasirinkimą, vyresnio amžiaus šokėjams tinkamą šokių atlikimo manierą, sceninę kultūrą bei originalumą vertins ir nugalėtojus rinks kompetentinga choreografijos žanro ekspertų komisija.

Širvintų kultūros centras ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras šokėjų sambūrius, į kuriuos sukviečia geriausius Lietuvos kolektyvus, rengia nuo 2002 m. Kas dvejus metus rengiamo konkurso tikslai yra aktyvinti liaudiškos choreografijos judėjimą, puoselėti sceninio šokio tradiciją, skatinti kurtis naujus suaugusiųjų šokių kolektyvus, remti ir palaikyti veikiančias ir naujai susikūrusias vidutinio amžiaus žmonių šokių grupes, ugdyti meninį lygį ir skonį, sceninę kultūrą bei pakviesti aktyviai rengtis 2018 m. vyksiančiai Valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti skirtai Lietuvos dainų šventei „Vardan tos...“.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių