Kaip per šventes iš pelenės virsti princese? (praktiniai patarimai) Pereiti į pagrindinį turinį

Kaip per šventes iš pelenės virsti princese? (praktiniai patarimai)

2012-12-13 19:58
Kaip per šventes iš pelenės virsti princese? (praktiniai patarimai)
Kaip per šventes iš pelenės virsti princese? (praktiniai patarimai) / Shutterstock nuotr.

Iki didžiųjų metų švenčių – kiek daugiau nei dvi savaitės. Ar įmanoma per šį laiką iš pelenės virsti paskutinės 2012-ųjų nakties karaliene? Kosmetologės Dianos Makauskienės atsakymas įkvepiantis: žinoma. „Svarbiausias mano patarimas būtų, jeigu leidžia galimybės, gerai išsimiegoti“, – sako specialistė, sutikusi „Kalėdinio kalendoriaus“ skaitytojams ir skaitytojoms atverti pagrindines grožio pasaulio paslaptis.

– Ką moteris galėtų padaryti savo grožio labui, kad atrodytų nepriekaištingai, jei galbūt visus metus retokai lankėsi pas grožio specialistus?

– Idealu apsilankyti pas kosmetologą. Likus porai savaičių iki švenčių patarčiau atlikti rūgštinį odos šveitimą. Likus savaitei – intensyvią veido drėkinimo procedūrą. Po šių procedūrų oda atrodys švytinti, pailsėjusi ir atjaunėjusi. Efektas išlieka ilgai, todėl darantis makiažą šventės dieną taip pat atrodysite gerai. Darant makiažą ant nešvarios odos, jo kokybė visada bus prastesnė. Tam, kad kūnas atsigautų, galima būtų porą valandų praleisti garinėje arba rusiškoje pirtyje. Neturint laiko ir taupant šventėms skirtus pinigėlius, patarčiau namuose pasilepinti karšta vonia su rožių žiedlapiais. Kūnas pailsės, atrodys, oda taps švelnesnė. Tam, kad plaukai gražiai atrodytų, juos taip pat galima palepinti plaukų kauke. Prieš džiovindamos plaukus  džiovintuvu, užlašinkite ant delnų kelis lašiukus drėkinamojo veido kremo ir delnu perbraukite per plaukus. Plaukai atrodys žvilgantys ir sveiki, o tai – jau pusė geros šukuosenos.

– Internete apstu įvairių patarimų, kaip taisyklingai dažytis, tačiau ne viena mūsų tam skiria per mažai dėmesio ar tiesiog mano, kad daugiausia, ką verta naudoti – kreminė pudra. Ar iš tikrųjų jos pakanka, ar reikia, pvz., maskuojamųjų pieštukų, birios pudros?

– Kiekvieną dieną ant švarios odos būtina užtepti dieninio kremo, o ant jo – kreminės pudros. Tokiu būdu apsaugome odą nuo žalingų veiksnių, tokių kaip oro kondicionierius, šaltis, vėjas, saulė, temperatūros svyravimai. Kad kreminė pudra ilgiau išliktų, ją galime sutvirtinti biria pudra. Koreaguojamąsias priemones siūlyčiau naudoti atsargiai, tik profesionalui patarus ir pamokius, kaip tai daryti. Neteisingai panaudotos jos gali dar labiau išryškinti trūkumus, o ne paslėpti juos.

– Į ką kreipti dėmesį renkantis makiažo pagrindą? Kokie esminiai kriterijai, koks turi būti geras makiažo pagrindas – juk neretai daugybė savybių, apie kurias skelbia reklama, tėra rinkodaros triukas?

– Dabar kosmetikos gamyba yra ne tik menas, bet ir mokslas apie grožį ir sveikatą. Šiuolaikinės makiažo priemonės turi ne tik paslėpti trūkumus ar pabrėžti privalumus, tačiau dar ir puoselėti mūsų odą. Yra ne viena priežastis, kodėl priemonės turi būti kokybiškos ir kodėl joms yra keliami aukšti reikalavimai: dažniausiai dekoratyvinė kosmetika ant veido išbūna visą dieną ir tai gali veikti neigiamai; makiažas atnaujinamas ne kartą per dieną (lūpų pieštukas, lūpų dažai ar blizgesys, sausa pudra, šešėliai) ir priemonės gali patekti į gleivinę, skrandį, kraujotakos sistemą; kambario temperatūroje veisiasi mikrobai; net ir kokybiška kosmetika dėl savo sudedamųjų dalių gali sukelti alergijas.

Taigi pasirinkti makiažo pagrindą yra keli būdai. Pirmiausia reikia žinoti odos tipą, būklę ir kam bus naudojamas pagrindas: ar kiekvieną dieną, ar tik proginiams makiažams. Sausai odai pagrindas turėtų būti riebalų pagrindu, normaliai – vandens ir riebalų, riebiai – vadinamasis „oil free“. Vyresnėms moterims reikėtų rinktis pagrindus su stangrinamuoju efektu – „anti-agening“ arba „lifting foundation“.

Išsiaiškinus paskirtį, reikia labai atidžiai išsirinkti pagrindo spalvą, kuri turi atitikti odos toną. Visi pagrindai gaminami dviejų spalvų: rausvos ir gelsvos. Skiriasi tik jų intensyvumas ir atspalviai. Rausvi pagrindai dar vadinami „beige“, gelsvi pagrindai – „ivory“. Žmogaus prigimtinė odos spalva kyla iš dviejų spalvų – gelsvos ir rausvos. Kokia yra jūsų spalva lengva nustatyti, pažiūrėjus į delnus. Jų oda būna rausva, gelsva arba rausvai gelsva. Atitinkamai parenkama pagrindo spalva – rausva arba gelsva. Kartais abi spalvas reikia sumaišyti. Nepamirškite, kad spalvas reikia rinktis tik natūralioje šviesoje, nes parduotuvės apšvietimas dažnai iškraipo spalvas.

Nesirinkite makiažo pagrindo su blizgančiomis dalelėmis, jei jūsų oda riebi. Matinis pagrindas tinka įvairaus tipo odai. Dažniausiai nekokybiškas makiažo pagrindas būna stipriai parfumuotas, o kokybiškas turi šviežių grybų kvapą, todėl pasikliaukite savo uosle, o ne gražia reklama.

– Kuo reikia tepti kreminę pudrą – pirštais ar tik specialiomis kempinėlėmis?

– Kreminę pudrą galima tepti ir pirštais, ir specialiomis kempinėlėmis, kurios būna lateksinės ir įvairių formų: trikampės, apvalios, deimanto, kiaušinio formos. Jos gali būti naudojamos ir sausos, ir drėgnos. Jei kreminę pudrą naudojate kiekvieną dieną, geriau išmokti ją užsitepti pirštais, nes kempinėlės yra vienkartinės, ir nereikėtų jų naudoti keliskart iš eilės, nes jose kaupiasi mikrobai, todėl gali iškilti nepageidaujamų spuogelių ar kilti net veido alergijų. Kempinėlę tikslinga naudoti tuomet, jei pudra tepate ir dekoltė ar pečių srityje, tuomet tai atliksite daug greičiau ir pudros sluoksnis užsiteps ploniau.

– Kaip rinktis spalvas kasdieniam ir šventiniam makiažui – pagal akių ar pagal vyraujančią aprangos spalvą?

– Spalvas makiažui reikia rinktis labai atsakingai. Svarbu nepamiršti šviesos teorijos: šviesūs tonai iškelia ir priartina, tamsūs tonai mažina ir tolina.

Malonu žiūrėti į moterį, kurios makiažas ir drabužių spalva dera. Štai ką gali padaryti raudonas lūpdažis:

– tamsesnė oda ir tamsūs plaukai įvaizdis atrodo natūraliai;

– tamsesnė oda ir rudi plaukai įvaizdis atrodo efektingai,

– šviesi oda ir šviesūs plaukai įvaizdis atrodo ekstravagantiškai ir tinka vakariniam makiažui.

Drabužių spalvos skirstomos į šiltas, šaltas ir neutralias. Spalvos su gelsvu pustoniu yra šiltos, spalvos su melsvu pustoniu – šaltos ir neutralios (balta, juoda, pilka) – tarpinė kategorija. Skaistalai, lūpdažis ir nagų lakas irgi turi būti atitinkamos gamos (šiltos, šaltos ar neutralios) – taip pasieksime spalvų harmoniją. Su neutraliomis dera ir šiltos ir šaltos spalvos.

Yra trys kontrastingos spalvos poros:

Raudona ir žalia, žydra ir oranžinė, geltona ir violetinė. Jos pabrėžia viena kitą, todėl su jomis reikia elgtis atsargiai:

– violetinis ar alyvinis lūpdažis paryškina dantų emalio geltonumą;

– paraudusį akių baltymą paryškins žali šešėliai;

– mėlynas akis išryškins auksinis, geltonas, oranžinis ir persikinis šešėliai;

– gelsvą akies baltymą paryškins mėlyni šešėliai;

– žalias akis išryškins rožinis, alyvinis, plytinis šešėliai.

Jei paakiai patamsėję, nenaudokite jokių violetinių, mėlynų, geltonų ir tamsių šešėlių. Tinka tik natūralūs.

– Kokia spalva derėtų dažyti antakius (turima omenyje cheminį dažymą) – ar dera blondinėms rinktis juodą spalvą?

– Šviesių plaukų moterims nepatarčiau rinktis juodos spalvos, gražiau atrodys šviesiai peleninis dažas. Dažantis antakius namie, ne cheminių būdu, jei antakiai reti, naudokite pieštuką, jei antakiai tankūs, naudokite antakių šešėlius. Teptukas jiems užtepti turėtų būti kietesnis ir įstrižai kirptas. Antakių vaidmuo veide – ypač svarbus: jie atskleidžią charakterį, vieną iš svarbiausių veido dizaino elementų. Keičiant antakių formą, kinta veido išraiška – žmogus gali atrodyti amžinai nustebęs, piktas, abejingas, kvailokas. Dienai turėtu būti švelnesni, natūraliai atrodantys antakiai, vakarui – ryškesni, dramatiški.

– Blakstienų tušai su tamsiu ar šviesiu mėlynu atspalviu, žalsvu ir pan. Ar jie skirti tik paauglėms pažaisti, ar gali juos naudoti kiekviena moteris, priderindama prie savo akių spalvos ir, pvz., rengdamasi šventei?

– Dieniniam makiažui patarčiau naudoti juodos ar tamsiai rudos spalvos tušą. Paauglės gali naudoti spalvotus tušus, bet tik tam tikromis progoms: Naujiesiems metams, gimtadieniams, einant į klubus ir kt. progoms. Vyresnio amžiaus moterims rekomenduočiau naudoti spalvotus tušus labai atsargiai, geriau rinktis juodą tušą. Rengiantis šventei, kad akys atrodytų išraiškingesnės, galima pagalvoti apie dirbtines blakstienas ar blakstienų kuokštelius.

– Ar pakanka akis ryškinti tušu ir tik pieštuku, ar toks akių makiažas neatrodo neužbaigtas? Gal, pvz., ryškinant akis pieštuku būtina pasirūpinti ir vokais?

– Pieštukas pabrėžia akių grožį, išryškina jų formą. Tad užtektų tik pieštuko ir akių tušo dienos makiažui. Idealu būtų panaudoti vokų spalvos šešėlį, nes akys visą dieną atrodys gaiviai. Vakariniam makiažui vis dėlto reikia naudoti šešėlius, tam kad labiau išryškėtų akys.

– Ką daryti, jei šventinis drabužis su gana didele iškirpte ir, pvz., yra baltas. Kaip ir kuo padengti kaklą ir iškirptės sritį, kad ji nekontrastuotų su veidu, bet ir neišteptų drabužio?

– Tai iš tiesų dažnai užduodamas klausimas. Galiu išduoti paslaptį, kaip išsisukti iš tokios situacijos, jei viršutinė drabužio dalis yra su plačia iškirpte ir dar yra baltos spalvos. Vietoje kreminės pudros aš naudoju bronzinę kreminę pudrą, kuri sukelia švytinį, sveiką, natūralų idegį. Renkuosi tik aukštos kokybės, kurios yra gaminamos su drėkinamosiomis, riebalų susidarymą kontroliuojančiomis medžiagomis. Tinka visų tipų ir tonų odoms. Šią pudrą naudoju kaklo ir iškirptės srityje. Taip pat naudoju sausą bronzinę pudrą, kurią sėkmingai atlieku veido korekciją. Tada veido, kaklo ir iškirptės srities spalva nesiskiria ir drabužis lieka švarus. Yra gaminamos blizgančios ir matinės pudros. Matinės korekcijai ir natūraliam įdegiui, blizgančios – specialiesiems efektams suteikti.

Dieną – darbas, vakare – vakarėlis

Visų pirma labai patarčiau prieš darantis makiažą susirasti vietą, kuri turėtų didelį veidrodį ir su kuo natūralesne aplinka. Specialiu kampuotu šepetėliu arba pieštuku paryškinkite antakius. Nebijokite dažyti intensyviau nei dieniniam makiažui.

Nepamirškite sušukuoti ir antakių plaukelių augimo kryptimi – tai galite daryti tušo arba specialaus antakių gelio šepetėliu. Šešėlius rinkitės blizgius, perlamutrinius, tačiau atsižvelkite ir į būsimą aprangos kodą irsavo akių spalvą. Šešėliai turėtų būti dviejų atspalvių – vienas šviesesnis, kitas tamsesnis ir labiau blizgantis.

Akis reiktų apvesti pieštuku ar skysto kontūro apvadu, kuo arčiau blakstienų augimo linijos. Blakstienas – perbraukti tušu dar kartelį. Skruostų srityje galite naudoti ir blizgius skaistalus, nes vis dėlto tai yra vakarinis makiažas. Lūpos gali būti padažytos ryškesniu lūpų dažu ir lūpų blizgesiu. Paskutinis vakarinio makiažo akcentas – šypsena moters veide.

Pagrindinės makiažo klaidos

Dažniausiai pasitaikančią moterų ir merginų makiažo klaidą įvardyčiau nežinojimą, kada ir koks makiažas tinka. Yra tam tikras protokolas, kaip reikia atrodyti vakare per iškilmingą ceremoniją ir per pietus ar ryte.

Niekada nepamirškite, kur ir kada einate! Šiuo atveju neišskirčiau tik mūsų moterų, nes ir Kembridžo hercogienė Kate Middleton visą dieną buvo su tuo pačiu makiažu, kurį pagal protokolą reikėjo keisti. Taip pat siūlau atkreipti dėmesį, ar ne per ryškūs skaistalai, ar ne per storai apvesti vokai, ar veidas blizga, ar matyti pagrindo ribos, ar spalva ne per šviesi ir neatrodote išblyškusi.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų