Funkcionalūs sprendimai
Planuojant pertvarkyti balkoną ir renkantis lauko baldus, interjero dizainerė Morta Bučinskienė pataria pradėti nuo erdvės proporcijų įvertinimo.
Kadangi dauguma balkonų yra ilgi ir siauri, juose tiks aukštos, siauros lentynos, leidžiančios išnaudoti visą sienos aukštį. Viršutinėse lentynose galima sustatyti vazoninius augalus, o apatinėse – laikyti daiktus uždengtose dėžėse.
Mažesniems balkonams puikus sprendimas yra sulankstomi staliukai ir kėdės, minimalistinio dizaino baldai, padedantys maksimaliai išnaudoti erdvę.
„Balkono padalijimas į funkcines zonas taip pat gali pasitarnauti. Viena dalis gali būti skirta skalbiniams, ten gali būti sulankstoma džiovyklė, kurią lengva paslėpti, kai ji nenaudojama. Kita zona gali būti skirta poilsiui: su sėdėjimo vieta ar jaukiu kampeliu, apšviestu LED lempučių girlianda vakaro metui“, – dalijasi specialistė.
Jauku: mediniai ir pinti baldai, tekstilė – kilimai, pagalvėlės ar pledai – reikšmingai padidina komfortą ir estetinį vaizdą. / freepik.com nuotr.
Lengva sukurti jaukumą
Interjero dizainerė pataria rinktis baldus, specialiai pritaikytus naudoti lauke (tai padės užtikrinti jų ilgaamžiškumą) ir pataria neperkrauti erdvės – per didelis daiktų kiekis mažina komforto jausmą ir trukdo mėgautis buvimu.
Galiausiai, anot jos, nereikia pamiršti, kad balkonas – natūralus namų tęsinys, todėl tekstilė lauko erdvėse – kilimai, ryškių spalvų pagalvėlių užvalkalai ar pastelinių tonų pledai – reikšmingai padidina komfortą ir estetinį vaizdą, padeda sukuri jaukią ir malonią atmosferą.
Priklausomai nuo balkono dydžio, asmeninių poreikių ir kūrybiškumo, jis gali tapti pusryčių vieta vasarą, jogos praktikos erdve ar net mažu svetainės kampeliu šiltais vakarais.
Pamėgo: sodai balkonuose – vis labiau populiarėjanti tendencija. Vieni juose augina gėles, kiti įsigudrina ir daržovių derlių subrandinti – visais atvejais praverčia vertikalios konstrukcijos. / freepik.com nuotr.
Žalioji oazė namie
Visgi vis labiau įsitvirtina viena aiški tendencija – sodas balkone. Kaip teigia interjero dizainerė, vis daugiau žmonių savo balkonus paverčia mažomis žaliomis oazėmis – ši tendencija vis labiau matoma tiek Lietuvoje, tiek kitose Baltijos šalyse.
Be gėlių, vis dažniau vazonuose auginamos ir įvairios daržovės, prieskoninės žolelės. Ši tendencija tik stiprės, nes balkonai palengva tampa mažais botanikos sodais.
„Žaliosios erdvės pagerina aplinką, kuria ryšį su gamta ir kartu užtikrina šiek tiek privatumo. Augalai ir gėlės yra pirmas dalykas, apie kurį pagalvoja gyventojai, kai svarsto apie balkono atnaujinimą. Be gėlių, vis dažniau vazonuose auginamos ir įvairios daržovės, prieskoninės žolelės. Ši tendencija tik stiprės, nes balkonai po mažu tampa mažais botanikos sodais“, – sako interjero dizainerė.
Apželdinant balkonus, atsiranda galimybė eksperimentuoti su augalų lentynomis, skirtingais vazonais ir kitais sprendimais.
Anot dizainerės, balkonuose daugėjant žalumos, vis dažniau kuriami žaismingi augalų išdėstymai, pasitelkiamos įvairios lentynos, vazonai ir kūrybiški sprendimai. Net ir būtini sodo įrankiai gali tapti vizualiai patraukliais balkono interjero akcentais.
Naujausi komentarai