Mažo būsto interjeras: reikia nepamiršti keleto pagrindinių taisyklių

  • Teksto dydis:

Nemažai gyventojų šiandien renkasi įsikurti kompaktiškuose, nedidelio ploto būstuose, kuriuose ypač svarbus protingas erdvių išdėstymas ir ergonomiškas, funkcionalus interjero dizainas. Anot interjero dizainerės Viktorijos Matulevičienės, siekiant tokį sukurti savo namuose, reikia nepamiršti keleto pagrindinių taisyklių.

Miegamųjų vietų klausimas

Planuojant kompaktiškų namų erdves studijos „Matu Studio“ įkūrėja V. Matulevičienė pirmiausia pataria apgalvoti, kiek žmonių jose gyvens ir kuriose iš jų praleis daugiausia laiko. Anot dizainerės, miegamųjų vietų poreikis yra vienas iš pagrindinių faktorių, lemiančių būsto išdėstymą.

„Kadangi mažame plote dažnai nėra galimybės įsirengti atskiro miegamojo, o ką kalbėti apie vaikų ar svečių kambarį, todėl miegamųjų vietų klausimas paprastai efektyviausiai išsprendžiamas renkantis išskleidžiamas sofas ar, pavyzdžiui, į spintą suskleidžiamas lovas. Jei bute reikalingos miegamosios vietos svečiams, pravartu pagalvoti, pavyzdžiui, ir apie išskleidžiamą fotelį. Žinoma, kiekvienu atveju ieškant tinkamiausių sprendimų reikia atsižvelgti į konkretaus buto ypatumus“, – sako V. Matulevičienė.

Dažnai galimybių daiktams susidėti bute yra daugiau, nei iš pirmo žvilgsnio atrodo. Tereikia kūrybiškesnio požiūrio ir nebijoti drąsesnių, nestandartinių sprendimų.

Kur susidėti daiktus

Kitas svarbu dalykas, interjero dizainerės teigimu, yra būsto gyventojų įpročiai. Pavyzdžiui, jeigu dažnai pietaujama ir vakarieniaujama namuose, gali būti prasminga daugiau erdvės skirti virtuviniam stalui ar salelei.

Tačiau, jei namuose valgoma retai, gali pakakti ir nedidelio staliuko arba vietą valgymui sukurti renkantis nestandartinius sprendimus – pavyzdžiui, išnaudojant plačią palangę.

„Galiausiai, svarbu užtikrinti, kad namuose būtų užtektinai vietos visiems daiktams susidėti. Todėl pravartu ieškoti funkcionalių sprendimų. Pavyzdžiui, mažuose butuose visuomet verta rinktis lovas su patalynės dėžėmis. Nedideliuose lofto tipo būstuose daiktams susidėti neretai išnaudojama erdvė po laiptais į antresolę. Čia įrengiami specialūs stalčiai, lentynos ar spintelės. Dažnai galimybių daiktams susidėti bute yra daugiau, nei iš pirmo žvilgsnio atrodo. Tereikia kūrybiškesnio požiūrio ir nebijoti drąsesnių, nestandartinių sprendimų“, – sako V. Matulevičienė.

Viktorija Matulevičienė. Asm. archyvo nuotr.

Vienas iš tokių – transformuojami baldai, kurie pagal poreikį gali keisti savo formą ir funkciją, būti suskleidžiami ar išlankstomi. Tai gali būti, pavyzdžiui, stalas, pufai ir kartu daiktadėžės ar minkštas kampas su miegamojo funkcija.

Gerai apgalvoti sprendimai

V. Matulevičienė pabrėžia, kad bet kuriuose namuose, ypač tuose, kuriuose erdvės trūksta, reikėtų vengti nereikalingų baldų ir daiktų. Mažose patalpose svarbu stengtis tikslingai panaudoti kiekvieną kvadratinį centimetrą, išlaikyti laisvumo ir lengvumo pojūtį. Apsikrovus nereikalingais daiktais tai padaryti sunku. Todėl, pavyzdžiui, jei namuose neplanuojama dažnai dirbti, neverta pirkti ir atskiro darbo stalo.

Patogu: itin praverčia sudedamasis stalas, kuris pagal poreikį gali būti padidinamas. „Gintaro baldai“ nuotr.

„Neturėdami interjero planavimo patirties gyventojai neretai ne tik pernelyg apsikrauna, bet ir pasirenka per didelių matmenų baldus. Dėl to namuose gali trūkti jaukumo, komforto ir, žinoma, erdvės. Todėl reikėtų tikrai gerai pagalvoti prieš renkantis 180 cm pločio lovą, jei miegamasis yra mažas. Tas pats galioja stalams, spintelėms komodoms ir kitiems baldams. Verčiau rinktis mažesnius, tačiau ergonomiškus baldus. Mažuose būstuose prioritetas visuomet turėtų tekti patogumui“, – įsitikinusi V. Matulevičienė.

Interjero dizainerė mažesnio ploto būsto interjerui pataria vengti tamsių, ryškių spalvų, o verčiau rinktis šviesesnes, kurios padeda kurti ir sustiprinti erdvės pojūtį. Anot V. Matulevičienės, vizualiai erdvę, pavyzdžiui, siaurą koridorių, praplėsti gali padėti ir veidrodžiai.NAUJAUSI KOMENTARAI

As

As portretas
niekalas.kad tik sneket.o apie ką.tai ji pati nesusigaudo.paistalai
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių