„Pasidaryk pats“ darbams skirti įrankiai: kaip išsirinkti ir ką turėti namuose?

 • Teksto dydis:

Kiekvienuose namuose kartais atsiranda tokių darbų, kuriems nebūtina samdyti meistro. Smulkūs remonto darbai, baldų surinkimas ar interjero detalių pakabinimas – daugelį šių užduočių galima atlikti savarankiškai.

Prekybos tinklo „Senukai“ ekspertai pataria, kokie įrankiai turėtų atsidurti kiekvieno meistro „pasidaryk pats“ dėžutėje, kad projektų įgyvendinimas namuose būtų kuo lengvesnis.

Plaktukai, vinys, įvairūs atsuktuvai, raktai ar replės yra visiems puikiai žinomi įrankiai, kuriuos greičiausiai pavyktų rasti kiekvienuose namuose. Tačiau technologijoms žengiant į priekį, visur ieškome patogumo, net ir elementariuose įrankiuose. Todėl ketinant atnaujinti savo „pasidaryk pats“ įrankių dėžutę, specialistai apžvelgia, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ir išskiria, kokius įrankius verta turėti namuose.

Įrankio maitinimo tipas – pagal kiekvieno patogumą

Esant plačiam darbo įrankių pasirinkimui, galima pastebėti, kad skiriasi ne tik jų funkcijos, bet ir maitinimo tipas. Ekspertų teigimu, kiekvienas įrenginys – elektrinis ar akumuliatorinis – gali turėti savų privalumų, todėl pirkėjas turi apsispręsti, kas atitinka būtent jo poreikius.

Elektrinis įrenginys paprastai būna galingesnis, jo nereikia įkrauti, jį galima naudoti be pertraukų, tačiau viso darbo metu jis turi būti įjungtas į elektros lizdą. Priešingai, akumuliatorinis įrenginys, neturintis laido, yra patogus tuo, jog jį galima naudoti toli nuo elektros šaltinio. Tačiau jį panaudojus, rekomenduojama įrankį iš karto įkrauti, o jei ketinate įrenginį naudoti ypač dažnai – profesionalai siūlo apsvarstyti papildomo akumuliatoriaus įsigijimo galimybę.

„Senukų“ duomenimis, klientai tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje domisi akumuliatorinių bei elektrinių įrankių privalumais, pasirenka juos pagal savo poreikius. Akumuliatorinių įrankių pasirinkimą dažniausiai lemia tai, kad vienas akumuliatorius tinka keliems įrankiams.

Universalų akumuliatorių naudojimas keliems įrankiams yra patogus ir praktiškas pasirinkimas. Kartu tai leidžia sutaupyti pinigų, nereikia kiekvienam įrankiui pirkti atskiro akumuliatoriaus. Planuojant atsinaujinti meistro įrankių dėžę, svarbu nepamiršti, kad vienas universalus akumuliatorius gali būti naudojamas tik tos pačios firmos įrankiams.

Galingumas, patogumas ir lengvumas

Renkantis akumuliatorinį ar elektrinį įrankį, žinovai siūlo atkreipti dėmesį į keletą svarbių techninių duomenų. Jeigu nusprendėte įsigyti gręžtuvą, atkreipkite dėmesį į jo galingumą.

Prietaiso galingumas matuojamas niutonmetrais (Nm). Kuo sukimo momentas didesnis – tuo galingesnis įrankis. Pavyzdžiui, mėgėjiški akumuliatoriniai gręžtuvai turi apie 15-50 Nm, profesionalūs gręžtuvai – 50-115 Nm, o smūginių suktuvų sukimo momentas siekia 150-220 Nm.

Jeigu renkatės akumuliatorinį įrankį, tuomet reikėtų atkreipti dėmesį į akumuliatoriaus talpą. Ji matuojama ampervalandėmis (Ah), kurios parodo, kiek laiko akumuliatorius gali dirbti pilnai įkrautas. Kuo rodiklis didesnis, tuo akumuliatorius ilgiau dirbs.

Specialistų teigimu, optimaliausia akumuliatoriaus talpa mėgėjiškam darbui – ne mažiau 1,5-2,0 Ah, o profesionaliam naudojimui – bent 4,0 Ah. Tačiau reikia nepamiršti, kad kuo didesnė akumuliatoriaus talpa, tuo sunkesnis gali būti įrenginys. Prietaiso svoris neretai turi įtakos darbo ir transportavimo patogumui. Pastebima, kad mėgėjiški įrankiai dažniausiai yra lengvesni už profesionalius.

Gręžtuvas: meistro pasirinkimas Nr. 1

Tiek elektrinis, tiek akumuliatorinis gręžtuvas yra neatsiejamas nuo „pasidaryk pats“ darbų ir turėtų būti kiekvieno meistro įrankių dėžėje. Tačiau gręžtuvas naudingas ne tik skylėms gręžti – pritvirtinus atsuktuvo antgalį, galima ir greitai įsukti varžtus. Taip mažiau apkraunamas riešas, nei naudojant paprastą atsuktuvą.

Neretam gali kilti klausimas – kokį gręžtuvą rinktis? Jei pagrindinė jūsų užduotis namuose išgręžti dvi skyles, kad galėtumėte pakabinti paveikslą ar lentynėlę, tuomet specialistai rekomenduoja rinktis akumuliatorinį gręžtuvą. Jie tinka gręžti akytą betoną, keramiką, metalą, medį, plastiką, gipso kartoną ir kitas namuose sutinkamas medžiagas.

O norint be vargo išgręžti akmenį, betoną ar mūrą, reikalingi specialūs gręžtuvai. Vienas tokių – smūginis gręžtuvas, turintis kalimo funkciją ir galintis įveikti tvirtas medžiagas, tokias kaip betonas ar akmuo. Gera žinia, kad smūginio gręžtuvo funkciją galima išjungti ir įrenginį naudoti kaip įprastą gręžtuvą.

Renkantis gręžtuvą, rekomenduojama įsivertinti, kur jį naudosite, tačiau primena, kad turėdami kelis gręžtuvų rinkinius, būsite pasirengę imtis bet kokio – mažo ar didelio projekto namuose.

Smūginis suktuvas: didelėms darbų apimtims

Reikia susukti baldus ar sumeistrauti terasą? O gal pritvirtinti grindų dangą ar gipso plokštes? Tokiems darbams ekspertai siūlo naudoti smūginį suktuvą, kurio pagalba galima lengvai ir greitai įsukti didelį kiekį varžtų.

Kodėl rekomenduojama rinktis smūginį, o ne paprastą gręžtuvą. Ši funkcija leidžia paprasčiau atlikti darbus sunkiai pasiekiamose vietose. Sukant varžtus, nereikia naudoti visos kūno jėgos, darbą atlieka pats įrankis.

Kiekvienam meistrui yra svarbus įrenginio ilgaamžiškumas, kokybė ir patogumas. Norint išvengti galimų papildomų bet kurio įrankio taisymo išlaidų, ekspertai pataria pasidomėti garantinėmis priežiūros sąlygomis. Kuo ilgesnis garantinis aptarnavimas, tuo ilgiau nemokamai bus šalinami įrankių gedimai ar keičiamos susidėvėjusios dalys. Kai kurių įrankių gamintojai suteikia netgi penkerių metų garantiją, primena „Senukų“ specialistai.NAUJAUSI KOMENTARAI

suplanuota

suplanuota portretas
antireklama .................
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Komfortiškos darbo erdvės įrengimas namuose: nuo ko pradėti?
  Komfortiškos darbo erdvės įrengimas namuose: nuo ko pradėti?

  Nors į biurus sugrįžome jau senokai visgi daugelis vis dar dažnai renkasi hibridinį darbą arba dirba iš namų. O tam, kad darbas namuose eitųsi kuo sklandžiau – privalu įsirengti komfortišką erdvę: pasirinkti patogią kėdę, sta...

  1
 • Naujausios interjero dizaino tendencijos – iš Milano
  Naujausios interjero dizaino tendencijos – iš Milano

  Milano dizaino savaitė – renginys, kuriame susirenka interjero dizaino specialistai ir baldų gamintojai iš viso pasaulio. Iš jo grįžusi interjero dizainerė Eimantė Nemanė dalijasi naujovėmis, praversiančiomis atnaujinant namus. ...

 • Namų interjeras: nuo modernumo iki individualumo
  Namų interjeras: nuo modernumo iki individualumo

  Įsirengiant ar renovuojant būstą kyla klausimas: kaip sukurti jaukų interjerą, kuriame derėtų ir naujausios tendencijos, ir individualūs poreikiai? Interjero dizainerė Rūta Zaveckė ragina labiausiai atsižvelgti į tai, kas padėtų gerai jaustis. ...

 • Ž. Štreimikytė-Mockeliūnė: be spalvų gyvenimas bejausmis
  Ž. Štreimikytė-Mockeliūnė: be spalvų gyvenimas bejausmis

  Net ir moksliškai įrodyta, kad nedidelė gamtos dalelė – gėlė gali lemti laimės pojūtį ir emocinę sveikatą. „Gėlės man yra nusiraminimo, pasikrovimo ir emocinės ramybės šaltinis“, – tikina biomedicinos moksl...

  1
 • Virtuvės technika: ką verta žinoti
  Virtuvės technika: ką verta žinoti

  Virtuvėje naudojama buitinė technika itin palengvina kasdienybę, tad interjero dizainerė Eimantė Nemanė pataria atnaujinant virtuvę jai skirti ypatingą dėmesį. Į ką atkreipti dėmesį renkantis pagrindinius ir dažniausiai naudojamus pagalbininkus ...

 • Ekspertai pataria: į kokius klausimus reikia atsakyti renkantis baseiną?
  Ekspertai pataria: į kokius klausimus reikia atsakyti renkantis baseiną?

  Baseinas kieme – tikras vasaros atributas. Jis suburia ir suaugusius, ir pačius mažiausius. Vis tik ieškant šeimai paties tinkamiausio varianto, kyla nemažai klausimų. „Senukų“ ekspertai apžvelgia dažniausias abejones bei...

 • Naujas šaldytuvas namuose – kokį pasirinkti ir kaip prižiūrėti?
  Naujas šaldytuvas namuose – kokį pasirinkti ir kaip prižiūrėti?

  Šaldytuvas – prietaisas, be kurio neįsivaizduojame savo virtuvės. Tačiau naujo šaldytuvo įsigijimas gali tapti nemenku iššūkiu – juk jis perkamas ilgam ir naudojamas nuolat, todėl renkantis šaldytuvą savo n...

  2
 • Komfortiškos vasaros naktys: kaip išsirinkti tinkamą patalynę?
  Komfortiškos vasaros naktys: kaip išsirinkti tinkamą patalynę?

  Prasidėjus vasarai, daugelis susiduria su dilema, kaip išlaikyti miego komfortą šiltomis naktimis. Paprasčiausias būdas atsivėsinti ir mėgautis kokybišku poilsiu – pasirinkti šiam sezonui tinkamą patalynę. ...

 • Ne užžėlusiam daržui: penki aplinkai draugiškos kovos su piktžolėmis būdai
  Ne užžėlusiam daržui: penki aplinkai draugiškos kovos su piktžolėmis būdai

  Kiekvieno sodininkystės sezono pradžioje pasigirsta pažadas: griežtai neleisime piktžolėms užkariauti nuosavo sodo ar daržo. Imtis greičiausių veikiančių, tačiau žalingų cheminių priemonių – ne išeitis. Atidžiau pasvarstę, patik...

  1
 • Sienų plytelės: 2022-ųjų mados ir tendencijos
  Sienų plytelės: 2022-ųjų mados ir tendencijos

  Sienų plytelės – vis labiau populiarėjantis interjero apdailos pasirinkimas. Jos yra itin universalios, funkcionalios bei leidžiančios sukurti norimą stiliaus ir estetikos pojūtį namuose. Kviečiame susipažinti su šiandieninėmis vonios, ...

  1
Daugiau straipsnių