Pavasariniai interjero akcentai: namuose užsiauginti maisto – naudinga ir madinga

Patiems namuose užsiauginti maisto naudinga ir madinga – tai vienas iš darnios gyvensenos principų. Pilni žalumos mini šiltnamiukai, hidroponiniai stovai, stilingos daigyklos – kartu ir puikus interjero dekoras.

Miniatiūriniai šiltnamiai

Tvarką ir švarą palaikyti padeda patogios, praktiškos ir estetiškos daigyklos. Jų yra įvairių: vienos – su dangteliais, palaikančiais drėgmę ir šilumą, kitos – elektrinės, automatiškai reguliuojamos, trečios – padedamos ant kartu komplektuojamo šildančio kilimėlio. 

Vietoje žemių jose galima naudoti supresuotas substrato tabletes. Dar vienas pranašumas – sėklos jose greičiau sudygsta, o daigeliai greičiau sustiprėja. Kai kuriose įmontuotos ir specialios lempos, paspartinančios augimą bei užtikrinančios pakankamą šviesos kiekį. Be to, daugelis jų ant ratukų, tad galima vežioti iš vieno vietos į kitą, pavyzdžiui, ten, kur daugiau šviesos. Galite įsigyti ir miniatiūrinį šiltnamį. Jie gaminami iš stiklo, metalo, medžio, plastiko. Juose sudėti vazonėliai ar indeliai su daigeliais taip pat atrodys tvarkingai, geriau augs.

Minimaliomis pastangomis

Hidroponinis auginimo būdas tarp miestiečių pats populiariausias, nes taip auginti daržoves paprasčiausia.

Tai auginimo terpės, stovai, lempos, dažnai jie komplektuojami kartu su daigyklomis ar daiginimo padėklais. Stovų dizainas modernus, jie atrodo stilingai ir gali tapti įdomia žaliąja interjero detale. Jų yra ir statomų ant stalo, ir ant grindų, ir kabinamų ant sienos. Padėjus tarp lėkščių ant stalo toks indas taps žaisminga dekoracija, ypač jeigu daigai bus spalvingi – rausvi ridikėlių, burokėlių, salotų lapai.

Duoklė tradicijoms

Jei sodo darbai teikia džiaugsmą, galima neieškoti naujovių ir išsitraukti senus gėlių vazonėlius. Kam svarbus natūralumas, patiks iš perdirbto popieriaus ar medienos plaušo supresuoti suyrantys vazonai. Kartoninė kiaušinių dėžutė taip pat gali tapti puikiausia daigykla.

Pasilikite ir kiaušinių lukštus, nes jie gali atstoti vazonėlius. Taip išvengsite plastiko, nereikalingus daiktus ir atliekas prikelsite naujam gyvenimui, o kartu prisidėsite prie vartojimo bei aplinkos taršos mažinimo. Auginant daržoves ir žalumynus be specialaus apšvietimo svarbiausia rasti vietą, kurioje netrūktų šviesos. Palangės tam tinka labiausiai, bet vietos ant jų ne tiek jau daug. Galima sumeistrauti lengvą lentyną, pastatomą ant palangės, kuri nebjauros interjero, bet jį papildys.

Daržas už durelių

Net keletas buitinės technikos gamintojų pristatė namų daržininkystės prietaisus, kurie beveik be jokių žmogaus pastangų užaugins daržovių ir žalumynų.

Vienas iš pažiūros primena šaldytuvą, yra su stiklinėmis durelėmis, už kurių tarpsta augalai. Jo viduje sudarytos tokios sąlygos, kad auginti augalus galima ištisus metus. Viskas kontroliuojama – drėgmė, šviesa, temperatūra, maistinių medžiagų poreikis, automatiškai sukuriamas toks mikroklimatas, kad burokėlis, agurkas ar salota tiesiog negali neaugti. Naudojamas hidroponinis auginimo būdas. Virtuvėje ar valgomajame pastatytas toks prietaisas atrodo kaip maža žalumos oazė ir gali tapti įdomiu interjero akcentu.

Žaliasis ratas

Namų daržininkystės sistema gali tilpti ir stikliniame rutulyje. Dizaineriai iš Prancūzijos Pierre'as Nibart ir Pierre'as-Etienne'as Bourget sukūrė besisukantį apskritimą, kuriame galima auginti ne tik lapines daržoves ir žoleles, bet ir pomidorus, paprikas ar braškes – vienu metu apie 90 augalų.

Jis veikia be garso ir neskleidžia pašalinių kvapų, įtaisytas virš spintelės, kuri skirta daržo priežiūros reikmenims susidėti. Pirmasis etapas – sėklų daiginimas. Jis vyksta automatiškai, tereikia jas suberti į žemę, sudėti į prietaisą ir paspausti mygtuką. Po trijų savaičių daigus persodinsite į auginimo indus ir jau po keleto dienų galėsite ragauti pirmąjį derlių. Tiesa, teks neužmiršti palieti, tačiau prireikus išvykti dešimt dienų pats prietaisas gali pasirūpinti drėkinimu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tikrai

Tikrai portretas
Super!

kauniete

kauniete portretas
wau!!! grazu!!
VISI KOMENTARAI 2

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių