Vėlinės pateikia kapų puošimo galvosūkį: dizainerių idėjos

 • Teksto dydis:

Artėjant mirusiųjų pagerbimo dienoms, daugelis jau tvarko kapus, ieško žvakelių, augalų ar kitų puošybos elementų. Floristai ragina nepaversti kapinių gėlių darželiais ir šviečiančiomis girliandomis – pagerbti išėjusius artimuosius galima ir santūriai, ir skoningai.

Dėmesys tvarumui

Apželdinimo kursų "Geltonas karutis" įkūrėja Lina Liubertaitė pastebi, kad, nepaisant tvirtai įsišaknijusių tradicijų, kapų apželdinimo ir puošimo naujovės po truputį skinasi kelią Lietuvoje.

"Pastaruoju metu didelę įtaką kapų puošybai daro apželdinimo tendencijos, kurios vis labiau atspindi tvarumą, ekologiją. Savo veikloje dažnai kalbame apie tai, kad turėtume pagalvoti ne tik kaip šiandien atrodo kapas, bet ir ką paliekame po savęs. Juk kiekvienas galime padaryti nedidelį indėlį į tvaresnį gyvenimą ir atsakingai pasirinkti, kaip šią dieną papuošti kapus. Tai yra tikrai svarbu", – sako L.Liubertaitė.

Lankant kapus, ekspertė pataria vietoje krūvos žvakių nešti keletą. Dar geresnis pasirinkimas, pasak L.Liubertaitės, įsigyti vieną, gražų, didelį gaubtą ir jame keisti žvakių papildus arba tiesiog žvakeles, kurios būtų be papildomo stiklo, plastiko ar metalo. Žinoma, ji pabrėžia, kad toks sprendimas – gana naujoviškas ir galbūt ne kiekvienam suprantamas, tačiau net ir nedideli žingsneliai veda tvaresnio gyvenimo link.

Reikia kūrybiškumo

Dar vienas neatsiejamas kapų atributas – augalai. Apželdinimo specialistė L.Liubertaitė sako, kad, renkantis augalus kapams, geriau juos pasirinkti daugiamečius.

"Vienmečius augalus kiekvienais metais turite keisti. Tai sukuria papildomų rūpesčių. Augalai, kuriuos pasodinsite dabar, tikrai gražiai neatrodys pavasarį. Daugiamečiai augalai, tokie kaip alūnės, šilokai, rudeniai astrai ar viržiai, gali augti visus metus ir estetiškai atrodyti visomis mums reikalingomis progomis. Pavyzdžiui, per Motinos dieną ar Vėlines", – teigia ekspertė.

Kalbėdama apie tai, kaip papuošti kapus per Vėlines, L.Liubertaitė sako, kad čia galimi keli variantai: arba rinktis iš anksto paruoštas puokšteles ar vainikėlius, arba patiems parodyti kūrybiškumo: pasirinkti tujų, pušų, putinų, šaltalankių šakelių.

Šakeles ekspertė pataria tiesiog susmaigstyti į kapą, šalia dar įsmeigti vieną kitą gėlę – taip, pasak jos, gaunama ekologiška dekoracija, kurią po Vėlinių galima bus išmesti prie žaliųjų atliekų. Žinoma, kapams papuošti puikiai tinka ir skintos gėlės, pavyzdžiui, chrizantemos – tai geras pasirinkimas ieškantiems kapų puošybos elementų, skirtų būtent tai dienai.

Sumažinti spalvų

Ekspertė dalijasi ir dar vienu universaliu patarimu, kuris kapus estetiškus išlaikyti padės ilgą laiką. Pasak jos, dėmesį tereikia atkreipti į vos kelias smulkmenas. Pavyzdžiui, sumažinti kapuose esančių spalvų skaičių.

"Jeigu matote, kad antkapio akmuo turi rausvo atspalvio – galima parinkti panašios spalvos akmenukų ir gėlių – taip galvodami niekada nesuklysite. Tačiau jeigu kapą apsodinsite ir mėlynomis, ir geltonomis, baltomis, violetinėmis bei oranžinėmis gėlėmis – bendras vaizdas gali pasirodyti chaotiškas. Todėl siūlyčiau atkreipti dėmesį į tai, kokios spalvos vyrauja kapuose ir pagal tai pabandyti paieškoti gėlių ar dekoracijų, kurios jas atkartotų", – pataria L.Liubertaitė.

Vėlinių floristika: gal pravers dizainerių idėjos

Jei lankote kapą, kuris jau sutvarkytas, pravartu atsinešti gėlių kompoziciją. Joms tinka visos gėlės, tik reikėtų nesirinkti turinčių gležnų žiedelių ir lapelių. Vis labiau populiarėja gamtinių medžiagų – augalų šakų, džiovintų lapų, žievių, samanų – panaudojimas. Labiausiai įprastas eglių, pušų, kėnių šakas skoningai papildo visžaliai augalai: tujos, buksmedis, kukmedis, kadagys. Reikėtų vengti akis rėžiančių dekoro elementų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių