Pietų Londono reperis Stormzy, kuris šou užbaigė vandens permerktu numeriu, varžybose dėl geriausio solisto apdovanojimo įveikė folkpopmuzikos fenomeną Edą Sheeraną (Edą Širaną), be to, gavo geriausio albumo statulėlę už „Gang Signs & Prayer“.
„Mano mama ir visa mano šeima yra čia, mes tai padarėme!“ – atsiimdamas antrąjį apdovanojimą pasakė jis.
Tačiau dainininkas išsakė karčių žodžių ministrei pirmininkei Theresai May (Terezai Mei) dėl to, kaip reaguojama į pernai Londono daugiabutį „Grenfell Tower“ nuniokojusį gaisrą, nusinešusį 71 gyvybę.
Repuodamas jis dainavo: „Ei, Theresa May, kur tie pinigai Grenfelui? Ką, galvojai, kad mes tiesiog pamiršom Grenfelą?“
Anksčiau Stormzy kritikavo „Brit Awards“ dėl „baltumo“ ir tai paskatino smarkiai pakeisti ceremonijos balsavimo komitetą.
Kylanti britų žvaigždė Dua Lipa taip pat gavo du apdovanojimus – geriausios solistės ir geriausio debiutanto.
JAV dainininkė Ariana Grande (Ariana Grandė) turėjo pasirodyti su numeriu, skirtu 22 žmonėms, gegužės mėnesį žuvusiems per teroro ataką jos koncerte Mančesteryje, bet dėl ligos turėjo atšaukti pasirodymą.
Ją pakeitė Mančesterio roko dievaitis L. Gallagheris, kuris jaudinamai atliko „Oasis“ klasika tapusią dainą „Live Forever“. Areną „O2“ tuo metu nušvietė tūkstančiai mobiliųjų telefonų žiburėlių.
Kendrickas Lamaras (Kendrikas Lamaras) buvo paskelbtas geriausiu tarptautiniu atlikėju ir savo apdovanojimą atsiėmė iš futbolo žvaigždės Harry Kane'o (Hario Keino) rankų. Geriausios tarptautinės grupės kategorijoje laimėjo „Foo Fighters“.
JAV reperis vėliau surengė „gyvą“ pasirodymą, stovėdamas ant didžiulės dėžės su sportiniu automobiliu, kuris dainos metu buvo sudaužytas.
Baltos solidarumo rožės
„Brit Awards“ dažnai keldavo kontroversiją, pavyzdžiui, „Pulp“ dainininkas Jarvisas Cockeris (Džarvisas Kokeris) 1996 metais įsiveržė į Michaelo Jacksono (Maiklo Džeksono) pasirodymą, o 1998 metais ant tuometinio ministro pirmininko pavaduotojo Johno Prescotto (Džono Preskoto) buvo išpiltas ledinio vandens kibiras.
Šiemet nebuvo daug alkoholio pakurstyto darkymosi, bet „Gorillaz“ lyderis Damonas Albarnas (Deimonas Albarnas) buvo nutrauktas, kai sakydamas padėką už geriausios britų grupės apdovanojimą, regis, ėmė sukti į politiką.
„Ši šalis – graži vieta, nuostabaus pasaulio dalis, bet neleiskit, kad ji taptų izoliuota“, – pasakė jis.
Vis dėlto visa ceremonija turėjo politinį atspalvį – daugelis žvaigždžių buvo su baltas rožes vaizduojančiais ženkleliais. Tokiu būdu siekta atkreipti dėmesį į seksualinį priekabiavimą muzikos industrijoje ir pademonstruoti solidarumą su priekabiavimo aukomis.
„Mano nuomone, nuostabu, kad dabar tai iškilo į viešumą, – sakė Paloma Faith (Paloma Feit), kuri atvyko su tikromis baltomis rožėmis rankose. – Tačiau galvoju, kad per visą savo gyvenimą nesutikau nė vienos moters, kuri nebūtų patyrusi kokio nors seksizmo ar seksualinio priekabiavimo.“
27 metų E. Sheeranas gavo „pasaulinės sėkmės“ apdovanojimą, kurį jam įteikė „The Rolling Stones“ gitaristas Ronnie Woodas (Ronis Vudas), liaupsinęs jo talentą ir sugebėjimą „išsaugoti stabilumą“.
E. Sheerano naujausias albumas „Divide“ pasiekė nemažai rekordų, taip pat ir interneto platformoje „Spotify“, kur savo išleidimo dieną buvo paklausytas 57 mln. kartų.
22 metų Dua Lipa yra dar viena atlikėja, skrydį į sėkmę pradėjusi tinkle „YouTube“, kur jos singlas „New Rules“ buvo peržiūrėtas daugiau kaip milijardą kartų.
Londone gimusi dainininkė, kurios tėvai yra Kosovo albanai, paauglystėje bandė dirbti modeliu, o paskui virtine perdirbinių pradėjo muzikinę karjerą.
Jos vardu pavadintas debiutinis albumas, išleistas 2017 metų viduryje, sulaukė entuziastingų atsiliepimų; įtakingas žurnalas NME gyrė ne pagal amžių brandų jos balsą.
„Ačiū, kad taip stebuklingai pradėjote mano vakarą“, – pasakė ji, atsiimdama apdovanojimą iš australų popmuzikos princesės Kylie Minogue (Kaili Minoug).
Kai buvo paskelbta geriausiu „britų proveržiu“, į sceną ji drauge atsivedė savo jaunesnę seserį ir brolį, ir pareiškė: „Sakiau jiems tikėti stebuklais, nes jie tikri.“
Naujausi komentarai