Dovilė ir Žygis Stakėnai rūpinasi vaikų sveikata: ką daryti, kad ligų būtų mažiau?

 • Teksto dydis:

Jau rytoj TV3 eteryje startuos nauja laida „Tėvų darželis“. Laidos vedėjai Žygis ir Dovilė Stakėnai lankysis pas mamą Ievą, auginančią tris vaikus ir kartu su vaikų ligų gydytoja Agne Jagelavičiene ieškos atsakymų į tai, kodėl vaikai serga, ką daryti, kad nesirgtų, kas veiksmingiausiai užkerta kelią ligoms, aptars skiepų ir daugelį kitų klausimų.

Dovilė ir Žygis, auginantys du paauglius sūnus, šaltuoju metų laiku patys laikosi tam tikros rutinos, kad apsisaugotų nuo peršalimo ligų. Pavyzdžiui, Dovilė kasdien visus maitina bičių duonele – suaugusiems po arbatinį šaukštelį, o vaikams – tiek grūdelių, kiek jiems yra metų. Žygis gamina imbiero, citrinos ir medaus arbatą, bei du kartus per dieną vėdina patalpas. Kokias dar priemones galima pasitelkti, kad visi mažiau sirgtų, laidos „Tėvų darželis“ vedėjai aiškinsis nuvykę pas Ievos šeimą.

Kaip aiškino vaikų gydytoja A.  Jagelavičienė, kartu su laidos vedėjais apsilankiusi Ievos namuose, vaikas jau gimsta su tam tikru imunitetu, kuris jam augant keičiasi, bręsta, tačiau jau nuo 7-ių metų prilygsta suaugusio žmogaus. Tad mama Ieva iškart ir teiravosi – kaip gi stiprinti imunitetą ir padidinti atsparumą infekcinėms ligoms.

Pirmas gydytojos A. Jagelavičienės patarimas – tinkamai apsirengti. „Geriau mažiau, nei per daug“, – sako ji. „Taip pat, reikia būti kuo daugiau gryname ore, vėdinti patalpas. Itin svarbi ir emocinė būklė. Kodėl sako, kad vaikas pradeda daugiau sirgti pradėjęs lankyti vaikų darželį? Vienas iš faktorių – pavargsta, tada krenta nuotaika ir mažėja atsparumas infekcinėms ligoms“, – aiškino gydytoja.

Ieva taip pat teiravosi, kaip reaguoti, kokių priemonių imtis, kai vaikas pradeda karščiuoti.

„Kuo ramesnė mama, tuo sveikesnis vaikas. Taigi, svarbiausia nepanikuoti ir stebėti vaiką, kokia yra bendra būklė, vienas gali žaisti turėdamas 39 laipsnius temperatūros, o kitas – jaustis itin silpnai, būti vangus net turėdamas žemesnę temperatūrą. Svarbiausia, nepulti iš karto girdyti visų įmanomų vaistų. Reikėtų leisti bent dvi paras imunitetui pakovoti ir stebėti, kas vyksta. Ir nereikia panikuoti, jei vaikutis nevalgo. Organizmas užsiėmęs gydymu, o ne virškinimu“, – patarimus dalino gydytoja.

Pastebėjus pirmuosius negalavimo požymius, gydytoja rekomenduoja pasitelkti natūralias priemones, pavyzdžiui, eterinius aliejus. Ji laidos metu papasakos ir pademonstruos, kokius, kada ir kaip naudoti.

Dar daugiau informacijos apie grūdinimąsi, skiepus, sveikus ir skanius kokteilius bei vaikų jogą sužinosite rytoj laidoje „Tėvų darželis“ – 10 val. per TV3.

Jeigu norite papasakoti savo istoriją, pasidalyti patarimais ar išspręsti iškilusią problemą – užpildykite laidos „Tėvų daželis“ dalyvio anketą ir galbūt būsite viena iš šeimų, pas kurią apsilankys „Tėvų darželio“ kūrybinė komanda.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių