Festivalio „Galapagai“ programa pildosi lietuviškos scenos vardais

Paskutinį liepos mėnesio savaitgalį vyks tarptautinis festivalis „Galapagai“. Šiandien skelbiama, kad prie festivalio užsienio žvaigždžių Röyksopp Dj Set, SIGMA Dj Set, July Jones bei lietuvių „G&G Sindikato“, Evgenya Redko, „Sisters On Wire“ ir grupės „Kamanių Šilelis“ prisijungia dar spalvingesnis būrys atlikėjų. Liepos 28 –30 dienomis didžiojoje Zaraso ežero saloje susirinkusius festivaliautojus kaitins tokie muzikos vardai kaip: „8 Kambarys“, Konstantinas Lilas, „FC Baseball“, „jautì“, AISTÈ bei „Baltic Balkan“.

„Su festivaliu „Galapagai“ mane sieja ilgametė draugystė. Esu išbandęs visas festivalio scenas. Labai džiaugiuosi, kad festivalis grįžta į Zaraso salą, tai man vienas gražiausių bei vasariškiausių kampelių Lietuvoje. Laukia labai gražus ir sentimentalus savaitgalis“, – pasakojo K. Lilas, į festivalį „Galapagai“ grįžtantis su soliniu alternatyvaus hiphopo projektu su kuriuo 2022 metais išleido ir debiutinį albumą „Niekas nėra tikra“, o prieš kelias dienas pristatė ir naująjį singlą iš rudenį pasirodysiančio albumo.

 

 

2019 metais su didžiąja festivalio scena pirmą kartą susipažino ir šiemet 10-ies metų gimtadienį minėsianti atlikėjų Talaz ir Corsalis grupė „8 Kambarys“. Į festivalį jie sugrįžta susirinkę nemažai „M.A.M.A“ apdovanojimų bei išbandymus atlaikę didžiausiame savo šou – Kauno „Žalgirio“ arenoje. 2023-aisiais grupė ruošiasi pristatyti trečiąjį solinį albumą.

 

 

Zaraso ežero saloje liepos paskutinį savaitgalį bus galima išvysti ir magiškas istorijas savo muzika pasakojantį Tautvydą Gaudėšių – FC Baseball. „Aš dainuoju apie vakarėlius, ir merginas, ir apie puikybę, ir nuodėmes, apie jausmą po jų. Bet pats visada suvokiau savo misiją rašyti taip, kad klausytojas tarsi išgyventų tai, kas dainuojama. Būti laisvam ir ta laisve dalintis su klausytoju“,– savo mintimis apie kūrybą dalinosi FC Baseball.

 

 

Dar kitokią, kiek trankesnę nuotaiką festivalyje kurs viena žymiausių Lietuvos roko grupių, kuri per šešerius gyvavimo metus spėjo išleisti septynis albumus, surengti 300 koncertų ir 2022 metais susižerti geriausios metų roko grupės apdovanojimus ir net pašėlti Vingio parke, vienoje scenoje apšildant „Måneskin“. Taip taip, Zaraso ežero saloje šėlsime ir su grupe – „jautì“.

 

 

Pirmą kartą festivalyje „Galapagai“ ir vieną pirmų koncertų Lietuvoje  surengs Londone kurianti atlikėja AISTÈ. Galingas balsas, soul ir gospel muzikos žanrai, „Vudstoko“ dvasia ir AISTÈS pasirodymas tikima bus vienas iš festivalio „Galapagai“ atradimų visiems festivalio lankytojams.

 

 

Visi tie, kurie nors kartą festivalyje „Galapagai“ sulaukė ryto trypdami legendinėje festivalio Cirko palapinėje, žino kokiais žodžiais taikliausiai galima būtų apibūdinti tai, kas dedasi kai festivalyje pasirodo – „Baltic Balkan“.

Organizatorių nuotr. 

„Baltic Balkan“ trijulės: Lino Starkaus-Lenco, Lino Masio-Namo ir Mariaus Kneipferavičiaus-Marulio vardai žinomi ne tik festivaliuose besilankantiems lietuviams, bet ir užsieniečiams, nes „Baltic Balkan“ nuolat groja festivaliuose Ispanijoje, Prancūzijoje, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Šveicarijoje ir kitur. Svarbiausias šios trijulės braižas: Lenco išgalvota, vietoje kuriama kalba, improvizacijos žavesys ir unikalumas. 

 

 

Skirtingi muzikos žanrai, kelios muzikos scenos, vasaros įkarštis, įspūdingos gamtos apsuptis ir daugiatūkstantinė minia nardanti festivalio nuotykiuose.

Visos naujienos sugula: galapagai.lt .


Šiame straipsnyje: GalapagaifestivalisZaraso sala

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių