Gydytojas mėgino parduoti teroro aukos rentgeno nuotrauką kaip skaitmeninį meno kūrinį

  • Teksto dydis:

Prancūzė, išgyvenusi 2015 metų ataką Paryžiaus „Bataclan“ koncertų salėje, buvo „priblokšta“ sužinojusi, kad jos chirurgas mėgino internetu parduoti jos sužalojimų rentgeno nuotrauką, pirmadienį sakė moters advokatė.

Sekmadienį atskleista, kad Paryžiaus Georges'o Pompidou ligoninės vyresnysis chirurgas ortopedas siūlė jos dilbio nuotrauką, kurioje matyti prie kaulo įstrigusi kalašnikovo kulka, kaip NFT skaitmeninį meno kūrinį. NFT (angl. „non fungible token“) yra žetonas, kuris parodo nuosavybę į skaitmeninį objektą – paveikslėlį, vaizdo įrašą, kortelę, programinės įrangos kodą ir t. t. NFT savininkas gauna kodą, kuris reprezentuoja tam tikrą kūrinį, pateikiamą serveryje. Jam gresia teisminis veiksmas ir drausminiai kaltinimai dėl to, kad nepaprašė pacientės, kurią apibūdino kaip jauną moterį, netekusią vaikino per „Islamo valstybės“ užpuolikų surengtas žudynes populiarioje muzikos salėje, leidimo.

Moteris, paprašiusi likti anonimiška, buvo „labai šokiruota“ chirurgo Emmanuelio Masmejeano elgesio. Jis jai paskambino sekmadienį „norėdamas pasiteisinti, bet nepareiškęs nė menkiausio apgailestavimo ar empatijos“, sakė advokatė Elodie Abraham.

Atvaizdas, kuris dabar pašalintas, buvo parduodamas už 2 776 dolerius (2 446 eurus) „OpenSea“ svetainėje, pranešė „Mediapart“, pirmoji paviešinusi šią istoriją.

NFT skaitmeniniai meno kūriniai, kurių negalima kopijuoti, pernai įsiveržė į pagrindinį srautą ir dabar jais prekiaujama didžiuosiuose aukcionų namuose, kas mėnesį sudarant kelių šimtų milijonų dolerių sandorius.

„Bataclan“ salė buvo užpulta ginkluotų asmenų, surengusių daugybę šaudynių ir bombų išpuolių Prancūzijos sostinėje 2015 m. lapkričio 13 d. naktį, per atakas žuvo 130 žmonių.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių