„Laidos „Bus visko“ Gintarė Gurevičiūtė neveda nuo balandžio 20 d. Gerbiame laidos vedėjos sprendimą, kurį ji priėmė po konsultacijų su televizija. LNK ragina šioje jautrioje situacijoje visus ne tik laikytis oficialių epidemijos valdymo taisyklių, bet ir išlikti morališkai atsakingais ir nekurstyti visuomenėje nereikalingos įtampos sudėtingu šaliai metu“, – portalui delfi.lt atsiųstame laiške rašė LNK atstovas Gediminas Malaškevičius.
Primename, kad visuomenėje šaršalas kilo, kai žinoma moteris savo sekėjams papasakojo, kad beveik pusmetį slėpė faktą, kad persirgo COVID-19 liga. Pasak jos, liga užklupo netikėtai – tuo metu su draugais ji ilsėjosi Kipre, vėliau ji lėktuvu grįžo į Lietuvą. Ji tylėjo, nes bijojo skandalo.
Apie akistatą su klastingu virusu žinoma moteris pasakojo socialiniame tinkle „Instagram“, tačiau vėliau istorija pasidalijo ir „Facebook“ paskyroje.
Gintarė Gurevičiūtė. G. Žilinsko nuotr.
„Sirgti ne gėda. Reikėjo tylėti, nieko nepasakoti! Tokių žinučių sulaukiau tūkstančiais iš mane palaikančių žmonių. Nors šiomis dienomis koronavirusas yra viena labiausiai užkrečiamų ligų pasaulyje, sirgti COVID-19 vis dar yra gėda, o kalbėti apie tai tabu. Jei susirgai – pats kaltas. O jei tai nutiko kelionėje, tai dar esi kaltas dėl visų tų, kurių neužkrėtei, dėl griūvančios ekonomikos, badaujančių vaikų Afrikoje, globalinio atšilimo ir t. t. Žmonės pamiršta, niekas sirgti nenori, o liga neturėtų būti gėda. Net dabar, po penkių mėnesių, prireikė daug drąsos, kad galėčiau kalbėti apie tai, jog sirgau COVID-19. Bijojau to, kas vyksta dabar. Bijojau skandalo. Žinojau, kad žmonės girdi tai, ką nori girdėti, dar labiau jiems patinka iškraipyti faktus ir kaltinti nebūtais dalykais. Kadangi story neliko, dar kartą dalinuosi trumpu pasakojimu ir atsakau į kaltinimus. Šį kartą užrašiau juodu ant balto, kad neliktų vietos iškraipymams. Na, o visiems tiems, kurie ligos akivaizdoje bando pelnyti populiarumo taškus, primenu – karma is a b*itch“, – socialiniame tinkle rašė žinoma moteris.
G. Gurevičiūtė pasakojo, kad pirmuosius simptomus ji pajautė ketvirtąją kelionės dieną, tačiau, kad tai – koronavirusas, nė neįtarė. „COVID-19 susirgau spalio mėnesį. Manau, kad virusu užsikrėčiau vos atvykusi į Kiprą, nes į kelionę išskridau pasidariusi COVID-19 testą, kuris buvo neigiamas, o pirmuosius simptomus pajutau ketvirtą kelionės dieną. Prieš penkis mėnesius skonio praradimas buvo aprašomas kaip retesnis koronaviruso simptomas. Žmonėms buvo pasakojama, kad šią ligą lengva supainioti su gripu, prasideda kosulys, sloga, kaulų laužymo skausmai – nei vieno iš šių simptomų aš neturėjau. Jaučiau, kad galiu turėti temperatūros, tačiau jos nerodė nei vienas viešbutyje buvęs termometras, kurių prevenciniais tikslais buvo labai daug. Prieš įeinant į viešbutį, prie kiekvienų durų, prie lifto, restorano ir t. t. stovėjo temperatūrą nuotoliniu būdu fiksuojantys aparatai, tačiau nei vienas iš jų temperatūros nerodė“, – mintis dėstė televizijos laidų vedėja. „Kodėl kelionėje nesikreipiau į gydytoją ar nepuoliau ieškoti COVID-19 testo? Primenu, tai įvyko prieš beveik pusę metų. Šiandien, atrodytų, kad kitų ligų nebeliko, žmonės nebeserga gripu ar peršalimo ligomis, iškart įtariame COVID-19. Tada koronavirusas atrodė tokia tolima liga, kad paskutiniu atveju pagalvotum, jog ja sergi. Žvelgiant iš šiandienos perspektyvos, skonio praradimas yra COVID-19 simptomas, tačiau neturint kitų, nuoširdžiai galiu pasakyti, kad tikrai gali supainioti ir galvoti, kad tu vis tik jauti tą skonį ir tiesiog „įsijauti““, – feisbuke rašė žinoma moteris.
Kaip teigė G. Gurevičiūtė, kelionė truko septynias dienas. „Primenu, kad pirmi simptomai pasireiškė ketvirtą dieną. Paskutinį rytą pasijutau labai prastai, tačiau tą rytą skridome namo. Skridau su kauke, pirštinėmis. Sėdėjau pirmoje eilėje. Aplink mane sėdėjo mano draugai. Nei vienas iš jų neužsikrėtė COVID-19, tai patvirtina, kad net nežinodama, jog sergu COVID-19, ėmiausi visų įmanomų priemonių, kad užkirsčiau kelią viruso plitimui. Kodėl vos grįžusi nebėgau darytis testo? Visų pirma dėl to, kad tuo metu buvo raginama gydytis namuose, pajutus simptomus izoliuotis ir skambinti šeimos gydytojui. Taip ir padariau. Kad sergu koronavirusu, tiek aš, tiek mano šeimos gydytojas supratome po kelių dienų, kai sveikata komplikavosi ant plaučių. Tokia aukšta temperatūra, kosulio nebuvimas, jokios slogos ar skausmų nepriminė ligos, apie kurią prieš pusę metų buvo žinoma kur kas mažiau. Atsiradęs dusimas buvo simptomas, kuris leido suprasti, kad tai COVID-19“, – apie ligos eigą pasakojo moteris.
G. Gurevičiūtė baiminosi, kad jeigu kreipsis į gydymo įstaigą, visuomenėje kils šaršalas. „Penktą dieną buvo ypatingai prastai, gydytojas liepė kviesti greitąją, bet aš taip bijojau, kad atsidūrus ligoninėje kils toks skandalas, koks kilo dabar, kad nenorėjau net testo darytis. Vis tik, testą pasidariau, nes jis buvo būtinas norint sulaukti bet kokios medikų pagalbos. Žinojau, jog ligoninėje atsidursiu tik kritiniu atveju. Gydytojas įtikino, kad tuo metu gali nebeužtekti laiko sulaukti testo rezultatų. Testo rezultatus gavau septintą dieną. Simboliškai tą pačią dieną ir pagerėjo. Nors šiandien po dešimt dienų su vis dar teigiamais COVID-19 testo rezultatais žmonės raginami grįžti į darbus, aš izoliavausi dar gerą mėnesį, o gal ir daugiau. Kodėl? Nes supratau, jog apie šį klastingą virusą kol kas žinoma labai mažai ir bijojau, kad jei užkrėsiu bent vieną žmogų ir bent vienas žmogus jausis taip, kaip jaučiausi aš, sau tikrai neatleisiu“, – įrašą apie patirtį susiduriant su COVID-19 baigė G. Gurevičiūtė.
Tai ne pirmas kartas, kada G. Gurevičiūtė sulaukia kritikos dėl savo paskyroje paviešintų galimai neatsakingų vaizdo įrašų. Dar prieš šv. Kalėdas viešojoje erdvėje G. Gurevičiūtė teigė, kad, nepaisant galiojančių draudimų, šventes ji planuoja sutikti su šeima. G. Gurevičiūtė teigė, kad prieš susitinkant šventes su šeima visi jos nariai atliks COVID-19 testus.
Šiuos atvejus Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovai pavadino neatsakingais.
Naujausi komentarai