Europą išmaišęs verslininkas įsitikinęs: nepatogumai kelionėje nublanksta prieš atradimus
Gintaras Mardosas kelias savaites girdi pabodusius klausimus. „Tėti, kada važiuosim atostogauti namelyje?“ – už rankovės kaunietį verslininką tampo keturmetė dukra Meda.
Seseriai pritaria ir dvylikametis Mantas. „Namas su ratais – vaikų svajonių automobilis. Jie ten miega, žaidžia, valgo. Dukra pirmą kartą keliavo vos sulaukusi metų. Pervažiavome 21 valstybę“, –
ilgiausiai trukusią kelionę prisiminė verslininkas.
Kauniečių šeima jau suplanavo, kur šią vasarą keps lietuviškus blynus. „Kroatijoje, Italijoje – tikrai ne savo namų virtuvėje“, – atsivertęs žemėlapį kalbėjo G.Mardosas.
Viliojanti nepriklausomybė
Kaunietis daugiau nei dešimt metų beveik visas atostogas praleidžia kelyje. Kai 1997-aisiais pirmąkart paspaudė tokio automobilio greičio pedalą, aplinkiniai Gintarą pradėjo vadinti keistuoliu. „Žmona juokauja, kad praėjusiame gyvenime, matyt, buvau vilkikų vairuotojas. Prie vairo nepavargstu“, –
svarbiausios automobilio sėdynės G.Mardosas neužleidžia niekam.
Išvykę nameliu su ratais jie nebijo improvizuoti ir keisti maršruto. Europos provincijų keliai nepatogūs, bet vaizdingi. „Esu nepriklausomas, galiu sustoti ir vėl važiuoti. Jei važiuojame lėčiau, pamatome daugiau“, – svarbiausią kelionės pranašumą įvardijo pašnekovas.
Ar nesunku suvaldyti tokią didelę transporto priemonę? Pasirodo, ne, ir tam užtenka įprasto vairuotojo pažymėjimo. „Problema tik ta, kad negali sustoti, kur nori. Tarkime, atvažiavę į Paryžių namą su ratais palikome stovėjimo aikštelėje. Naudojomės viešuoju transportu, nes mieste tokiems automobiliams negalima stovėti. Monake apskritai labai siauros gatvės, o mūsų „butas“ ištįsęs – 5,6 m ilgio. Tačiau pavyko apvažiuoti visą miestą ir išvengti incidentų“, – prisiminė automobilio, kuriame yra keturis lovos, vairuotojas G.Mardosas. Tokiose kelionėse jam dažnai praverčia ir dviratis.
Komforto netrūksta
Kai kalba pakrypsta į kelionių sunkumus, G.Mardosas nenustemba. To jo dažnai klausia. „Didžiausias vargas – Lenkijos keliai. Šiemet kelsimės į Kylio uostą. Vokiečiai siūlo patrauklias kainas – automobilį perkelia už 300 litų“, – sudarydamas maršrutą keliautojas visada randa išeitį.
1994 m. pagamintas automobilis siekia maksimalų 130 km/val. greitį. Tačiau verslininkas keliaudamas po Europą niekur neskuba. „Geriausia važiuoti 100–110 km/val. greičiu“, – keliautojas per dieną sukaria apie 450 km.
Paklaustas, kiek dienų užtruktų kelionė, jei norėtume įveikti 5 tūkst. km, G.Mardosas ilgai neskaičiuoja: „Turėtų užtekti dešimties dienų. Jei norite bent kiek pailsėti, geriausia keliauti dvi savaites.“
Viryklė, dušas, tualetas – galėdamas naudotis tokiais patogumais kaunietis tris paras nesustodamas važiavo Prancūzijos keliais. Jam teko nakvoti degalinėse, valgyti miško aikštelėje. „Tai jokia bėda. Aš nesiskundžiu“, – automobilyje verslininkas sakė puikiai pailsintis. Be to, užsienio stovyklavietėse netrūksta patogumų. „Viename Paryžiaus palapinių miestelyje žaidėme krepšinį, plaukiojome baseine, vaikai žaidė specialiai įrengtoje aikštelėje. O Venecijos stovyklavietė buvo visai šalia Lido paplūdimių“, – prisiminė prisiekęs keliauninkas.
Maistas kaip namie
Turbūt kelionėse labai pasiilgstate lietuviško maisto? G. Mardosas purto galvą – žmona pasirūpina maistingu racionu. „Valgau kaip namie: kotletai, makaronai, blynai. Mielai gaminame ir kitų šalių maistą, norisi paragauti egzotiškų patiekalų“, – kaunietis prisipažino, kad kitose šalyse pasigenda tik juodos duonos.
Apvažinėjęs didžiumą Europos verslininkas daugiausia simpatijų skiria Italijai. „Buvome tris kartus, bet taip ir neištyrinėjome šios šalies iki galo. Niekada nepraleidžiu progos paragauti naminio itališko maisto, provincijoje spausto vyno“, – keliautojas prisipažino vertinantis autentiškus dalykus.
Ir niekada nesiliauja planuoti. Ispanija, Portugalija, Rusija – G.Mardosas žino, kur dar norėtų nuvažiuoti. „Pirksime naujesnį, 20 tūkst. eurų kainuojantį automobilį, o savo senuką perleisime draugams. Jie taip pat gyvena nuo vienos kelionės iki kitos“, – G.Mardosas sakė, kad jų šeima mėgsta keliauti su bičiuliais.
Naujausi komentarai