„Mis Japonija“ tapo „atstumtoji“ – indiško kraujo turinti dramblių dresuotoja Pereiti į pagrindinį turinį

„Mis Japonija“ tapo „atstumtoji“ – indiško kraujo turinti dramblių dresuotoja

2016-09-05 14:20
BNS inf.

„Mis Japonija“ pirmadienį išrinkta indiško kraujo ir dramblių dresuotojos licenciją turinti gražuolė Priyanka Yoshikawa (Prijanka Jošikava), kurios pergalė sulaukė prieštaringų vertinimų homogeniškoje šalies visuomenėje.

„Mis Japonija“ tapo „atstumtoji“ – indiško kraujo turinti dramblių dresuotoja
„Mis Japonija“ tapo „atstumtoji“ – indiško kraujo turinti dramblių dresuotoja / Scanpix nuotr.

Kai kas prisiminė prieš metus grožio konkurse karūnuotą Arianą Miyamoto (Arianą Mijamoto), kuri tapo pirmąja juodaode gražuole, iškovojusia teisę atstovauti Japonijai kituose konkursuose, tačiau po rinkimų sulaukė daugybės užgauliojimų. Socialinius tinklus tuomet užplūdo gausybė komentarų. Naujai išrinktos grožio karalienės kritikai piktinosi, kad teisė atstovauti Japonijai konkurse „Mis Visata“ turėjo atitekti „grynai“ japonei, o ne maišytos rasės atstovei „haafu“.

„Iki Arianos „haafu“ merginos negalėjo atstovauti Japonijai“, – egzotiškos bolivudinės išvaizdos P. Yoshikawa sakė interviu naujienų agentūrai AFP. „Aš irgi taip maniau. Tuo neabejojau iki pat šios dienos. Ariana mane padrąsino, parodydama kelią man ir visoms mišrios rasės merginoms kelią“, – kalbėjo ji.

P. Yoshikawa, kuri gimė Tokijuje indo ir japonės šeimoje, pažadėjo tęsti kovą su rasine nelygybe Japonijoje, kurioje kasmet gimsta vos po du procentus mišrių rasių vaikų.

„Manau, tai reiškia, kad mums reikia atsiverti“, – sakė 22-ejų gražuolė, paklausta, ką jai ir A. Miyamoto reiškia peržengti kultūrinius barjerus.

„Mes esame japonės. Taip, aš esu pusiau indė ir žmonės manęs klausinėja apie mano „grynumą“, taip, mano tėvas yra indas, ir aš tuo didžiuojuosi, didžiuojuosi, kad savyje turiu indiškumo. Bet tai nereiškia, kad aš nesu japonė“, – kalbėjo ji.

P. Yoshikawa, kaip ir A. Miyamoto, pasakojo sulaukdavusi patyčių dėl savo odos spalvos nuo vaikystės, kai būdama 10-ies sugrįžo į Japoniją praleidusi trejus metus Sakramente, Kalifornijoje, ir vienerius – Indijoje.

 

Gandhi vizitas

„Žinau daug žmonių, kurie yra „haafu“ ir dėl to kenčia“, – pasakojo P. Yoshikawa, aistringa kikboksininkė, kurios prosenelio politiko namuose kažkada dvi savaites buvo apsistojęs Indijos nepriklausomybės simbolis Mahatma Gandhi (Mahatma Gandis).

„Mes turime problemų, kovojame, ir tai skaudu. Man sugrįžus į Japoniją, visi manė, kad esu kažkoks mikrobas, – kalbėjo gražuolė. – Lyg mane palietę jie būtų prisilietę prie kažko blogo. Bet esu už tai dėkinga, nes tai mane tikrai užgrūdino“.

176 centimetrų ūgio P. Yoshikawa, kuri puikiai kalba japonų ir anglų kalbomis, gruodį dalyvaus „Mis pasaulis“ konkurse Vašingtone. „Kai būnu užsienyje, žmonės manęs neklausia, su kuo aš esu maišyta“, – sakė P. Yoshikawa, įgijusi dramblių dresuotojos licenciją gyvenimo aprašymui papuošti.

„Tikiuosi, kad būdama „Mis Japonija“, aš galėsiu padėti pakeisti žmonių supratimą, ir čia bus taip pat. Mišrios rasės žmonių tik daugės, taigi, reikia su tuo susitaikyti“, – tęsė gražuolė.

Nors visuomenės reakcija į P. Yoshikawos pergalę šiemet nebuvo tokia audringa, kokios galima buvo tikėtis, tačiau kai kurie neslėpė savo nepasitenkinimo. „Koks tikslas dabar organizuoti tokį renginį? Jokių nacionalinių bruožų“, – bambėjo vienas „Twitter“ vartotojas, prie kurio prisidėjo ir kitas: „Lyg mes tuo norėtumėme pasakyti, kad grynai japoniško veido (mergina) negali būti nugalėtoja“.

Japonijos vyriausybei toliau propaguojant „Cool Japan“ sampratą užsienyje ir viliojant užsienio turistus į 2020 metų Tokijo olimpines žaidynes, P. Yoshikawa pažadėjo įtikinti visus abejojančius.

„Būdama vaikas buvau sutrikusi dėl savo tapatybės, – prisipažino ji. – Bet aš jau tiek laiko gyvenu Japonijoje, kad dabar jaučiuosi esanti japonė“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra