Naujas pažinimo projektas – Gintaro kelias Pereiti į pagrindinį turinį

Naujas pažinimo projektas – Gintaro kelias

2012-06-27 23:59

Lietuva inicijuoja pasaulinio turistinio Gintaro kelio kūrimą. Tikima, kad ši idėja pritrauks į mūsų šalį daugiau užsieniečių, o sykiu atvers tautos lobynus, kuriuose gintaras simbolizuoja ir mūsų papročius, tautosaką.

"Pamatėme, kad Lietuvai iš tiesų sunku išsiskirti pasaulyje. Konkurentai tokie pat gražūs, švarūs, bet mes turime unikalų dalyką – gintarą", – antradienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė Valstybinio turizmo departamento (VTD) prie Ūkio ministerijos direktorė Raimonda Balnienė.

Apie Gintaro kelio idėją prabilta pernai spalį, netrukus sulaukta Pasaulinės turizmo organizacijos pritarimo, į projektą įsijungė 12 Europos šalių.

"Turime Baltijos jūrą, kuri unikali ir meta gintarą. O meta jį į Lietuvos krantus, truputį į Kaliningrado ir Latvijos, iki Ventspilio. Turime gintarą ne tik kaip akmenį, bet ir tautosaką, ir daug kitų puikių dalykų, – sakė R.Balnienė. – Mes su kitomis šalimis nekonkuruosime, tik papildysime viena kitą. Gintaro tema tinka visoms religijoms, kultūroms, visiems žemynams, nėra jokio antagonizmo, neigiamo atspalvio."

Tikimasi, kad šiam keliui sukurti užteks kelerių metų. Konkretaus maršruto nebus. VTD direktorės teigimu, siekiama suteikti progą prisijungti kiekvienai su gintaru susijusiai šaliai ir siūlyti viską, ką ji turi. Visame pasaulyje yra 250 rūšių gintaro, kviečiami ekspertai iš visų šalių jungtis prie šio projekto.

"Mūsų gintaras pats seniausias, jis turi 8 proc. gintaro rūgšties. Kitų šalių siekia vos 1 proc. Gintaro rūgšties vartojimas beribis: ir medicinoje, ir kitose pramonėse, taip pat ir kulinarijoje. Jau dabar galime pasiūlyti obuolių sūrį, gintaro arbatą, saldainius, trauktinę. Turime ir gintaro muziejus, gintaro dizainą. Visiems turizmo produktams inovatyviai panaudotas gintaras bus įdomus", – dėstė R.Balnienė.

VTD direktorė teigė, kad šiuo metu kiekviena valstybė inventorizuoja paslaugas ir maršrutus, susijusius su gintaru.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų