Nuotykių kupinos išvykos teks laukti iki rugpjūčio
Lova, šaldytuvas, viryklė, dušas – name su ratais jausitės ne prasčiau nei prabangiame viešbutyje. Tuo neabejoja taip keliauti įpratusi ir namus su ratais nuomojanti Danutė Jokubauskienė.
„Vis daugiau lietuvių supranta, kad tokios kelionės leidžia geriau pažinti kitų šalių kultūrą ir gamtą“, – D.Jokubauskienė ratuotu namu apkeliavo visą Europą.
Moters įsitikinimu, lėktuvu skraido tik tinginiai. Keliaudami namuku su ratais patys esate padėties šeimininkai: renkatės maršrutą, nakvynės vietą, kelionės trukmę. Tiesa, norintys išsinuomoti tokį namą turėtų apsišarvuoti kantrybe. Laisvų automobilių bus tik rugpjūtį.
– Kokie patogumai turėtų būti namelyje su ratais?
– Šiuolaikiniuose nameliuose su ratais yra lovos, tualetas, dušas, viryklė, kriauklė, šaldytuvas. Yra automobilių, kuriuose yra garažai – juose telpa dviračiai ar motoroleriai. Kai kurie automobiliai turi papildomą vietą miegoti virš vairuotojo sėdynės. Papildomai galima išsinuomoti televizorių, anteną, lauko baldus ir kitus laisvalaikio reikmenis. Paprastai toks namelis su ratais sveria 2,3 t. Kai į jį sukraunama manta, sulipa žmonės, svoris apytiksliai padidėja iki 3,5 t. Taisyklėse nurodyta, kad svoris neturėtų būti didesnis.
– Paminėjote vieną ribojimą. Ko dar turėtų nepamiršti turistai, keliaujantys tokiu automobiliu?
– Jį gali vairuoti asmuo nuo 21 metų ir turintis dvejų metų stažą. Be to, visose šalyse ribojamas namų su ratais greitis. Juo gali keliauti tiek žmonių, kiek yra vietų. Jei pareigūnai patikrins ir keliautojų bus daugiau, tikrai nubaus. Kaip jau minėjau, baudos gresia ir tuomet, jei viršijamas leistinas svoris. Be to, daugelyje Europos didmiesčių yra specialios stovėjimo aikštelės. Tarkime, Milane negalėsite sustoti parduotuvių aikštelėse ar centre.
– Kiek asmenų gali važiuoti namelyje su ratais?
– Tai šeimos automobilis. Juo patogu keliauti su vaikais. Tačiau daugelis nepaiso ribojimų ir mėgsta važiuoti su kur kas didesne kompanija. Ar žinote, kaip lietuvius atpažįsta užsienyje? Kai į poilsiavietę atvažiuoja automobilis, iš jo išlenda būrys žmonių. Užsieniečiai nesupranta, kaip viename automobilyje gali keliauti keliolika turistų. Žinoma, taip keliauti pigiau, bet labiau vargina. Todėl visada patariu keturvietį namelį su ratais nuomotis vienai šeimai. Į šešiavietį ar septynvietį namelį telpa daugiau žmonių.
– Vasara – atostogų metas. Ar kiti metų laikai palankūs keliauti ratuotais nameliais?
– Geriausia keliauti rudenį. Atvėsta, sumažėja turistų spūstys, kainos stovyklavietėse sumažėja perpus: vasarą nakvynė ten kainuoja nuo 15 iki 40 eurų, rudenį – apie 20. Drąsiai galima keliauti ir žiemą. Šiuolaikiniuose vokiškuose nameliuose su ratais yra dvigubos šildomos grindys. Tokiuose automobiliuose nebaisus ir 20–40 laipsnių šaltis. Užsieniečiai tokiais vyksta į slidinėjimo kurortus.
– Už komfortą reikia mokėti. Kiek kainuoja namų su ratais nuoma?
– Komfortabilaus, naujo ir modernaus vokiško automobilio nuoma – apie 440 litų parai. Yra ir kuklesnių itališkų, prancūziškų, kurie kainuoja 370 litų parai. Beje, šiais metais vienas pirkėjas paklojo 220 tūkst. litų ir įsigijo nuosavą automobilį, kuriame yra visi patogumai.
– Sparčiai kyla degalų kainos. Ar kelionė tokiu automobiliu dar pigesnė nei skrydis lėktuvu?
– Galingas lengvasis automobilis 100 km kelio sunaudoja 9–12 l degalų. Septynių miegamųjų vietų namui su ratais prireiks 14–15 l degalų. Tiek sunaudoja daugelis standartinių automobilių. Vis tiek bus pigiau, nei nakvoti viešbutyje, valgyti kavinėse ir skristi lėktuvu.
Naujausi komentarai