Šokančių bičių sąskrydis

Spalio pabaigoje sostinės senamiesčio gatvėse dūzgė bitės žvalgės, šokio ir muzikos improvizaciniais etiudais vilniečiams pranešdamos apie nacionalinį modernaus šokio festivalį "Bičių sąskrydis", kuris lapkričio 7–9 d. vyks "Lėlės" teatre.

Per 20 šokio kompozicijų

Festivalis, suburiantis jaunimo šokio kolektyvus, profesionalius meno atlikėjus ir jaunuosius kūrėjus iš visų Lietuvos miestų ir miestelių, džiugins jau antrą kartą. Šiemet į "Bičių sąskrydį" sulėks devyni jaunimo kolektyvai, iki šiol tyliai dūzgę įvairiuose Lietuvos miestuose ir miesteliuose. O būrys jaunųjų menininkų choreografų žada nustebinti įspūdingais eksperimentiniais darbais ir eskizais.

Festivalio žiūrovų laukia daugiau nei 20 šokio kompozicijų. Kūrybinius eksperimentus taip pat pristatys šokio teatro "Aura" studijos jaunimas, kolektyvai "Saiga", "Gelmė", "Nova", "Vėjo musės", Kauno choreografijos mokykla ir kiti. Andriaus Pulkauninko trio pristatys darbą "Ginochondrija", o Rūta Butkutė atliks Dovilės Petkūnaitės choreografinį solo "Movie never made". Dovilė Binkauskaitė iš Klaipėdos stengsis sužavėti šokio projektu "Bitė lingo", Aida Maksvytytė – originalia šokio ir piešimo sinteze "Kelionė". Gabrielė Lanabauskaitė paseks audiovizualinę poezijos pasaką "Basma ir chna". Festivalį uždarys choreografė šokėja Lora Juodkaitė su eskizu "Miniatiūros pagal turkų ir kurdų tradicinę muziką".

Šiemet bus parodytos net penkios premjeros. Menų studija "Terra Bella" su teatro edukologijos studentais parengė naują Petro Lisausko kūrybinį darbą "Ištirpimas", o "Terra Bella" šokių studijos vaikai, jauniausi – 11–13 metų – festivalio dalyviai, atliks Kristinos Miškinytės kompoziciją "Pasibaigus... prasidėjus..." Jaunoji menininkė Loreta Raškevičiūtė (KVB teatras) pristatys naują šokio duetą religine tematika "Eleonora". Dar viena premjera – eskizas "4–2–3", kurį sukūrė Aistė Kriukelytė ir šokio laboratorijos "Baltas vėjas" šokėjos. Paskutinę dieną vyks penkta premjera: eksperimentinis trio "Apie kavą", kurį atliks Klaipėdos universiteto modernaus šokio grupė "Insignum".

Apie šiltnamio efektą

Užklydę į "Lėlės" teatrą galės pasigrožėti antra Vaidoto Gaidelio fotografijų paroda "Šiltnamio efektas". "Ruduo. Lyja. Drėgna, vėsu ir nemalonu. O jei pačiam užsidarius šiltnamyje? Ten irgi drėgna, bet užtat šilta. Ne veltui jo pavadinimas šiltnamis. Paroda "Šiltnamio efektas" buvo brandinta beveik metus. Tačiau šis pavadinimas reiškia kai ką kita, negu visiems žinomas ir grėsmingas pasaulinis atšilimas. Čia jis traktuojamas visiškai buitiškai ir pažodžiui", – apie parodą kalbėjo autorius. Jis fotosesijoje naudoja polietileno plėvelę, kuri reikalinga ir tikram šiltnamiui. Anot V.Gaidelio, polietilenas padeda sukurti paslaptingą gylio pojūtį.

Festivalio "Bičių sąskrydis" naujiena – "Atviras improvizacijų ratas". Nesuplanuotus, nesurežisuotus pasirodymus čia ir dabar kurs apie 20 įvairaus amžiaus ir patirties šokėjų iš jaunimo kolektyvų, choreografai, kolektyvų vadovai, jaunieji menininkai ir kiti. O savaitgalį veiksiančiose kūrybinėse dirbtuvėse jaunieji šokėjai mokysis šokio technikos, improvizacijos ir dinaminės jogos pagrindų.

Vilios medaus degustacijomis

Praėjusių metų festivalio žiūrovai žino, kad ne mažiau nei šokio projektai į "Bičių sąskrydį" traukia tikras medus. Medaus ir arbatų degustacijų tradicija tęsis ir šiais metais: per pertraukas festivalio dalyviai ir svečiai bus viliojami šviežiu medumi ir pačių organizatorių rinktų žolelių arbatomis.

Meną, neformalią atmosferą, jaunatvišką nuotaiką ir netikėtus meninius sprendimus siūlantis festivalį organizuojantis Vilniaus vaikų ir jaunimo klubas "Šatrija" žada ir malonių staigmenų, kurių sulauks tik lankytojai. Verta žinoti, kad visi festivalio renginiai nemokami, tačiau vėluojantys prasidėjus renginiams į salę įleidžiami nebus.

Daugiau informacijos apie "Bičių sąskrydį", festivalio programą ir užkulisius galima rasti interneto svetainėje http://blogas.lt/biciusaskrydis.


Šiame straipsnyje: sąskrydisšokis

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių