Tenerifėje kauniečiai dalyvavo sardinės laidotuvėse Pereiti į pagrindinį turinį

Tenerifėje kauniečiai dalyvavo sardinės laidotuvėse

2012-05-04 21:00
Tenerifėje kauniečiai dalyvavo sardinės laidotuvėse
Tenerifėje kauniečiai dalyvavo sardinės laidotuvėse / Giedriaus Prunskaus asmeninio archyvo nuotr.

Didžiausioje Kanarų saloje Tenerifėje brangu? Mitas! Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Giedrius Prunskus su žmona, dviem sūnumis devynias dienas puikiai pailsėjo neišleidę 5000 litų.

Išsinuomojo dviejų kambarių butą

„Sau pasidovanojome kelionę, – tai G.Prunskus padarė su žmona Vilma abiejų pernai minėto keturiasdešimties metų jubiliejaus proga. – Neišleidome nė penkių tūkstančių už skrydžius, nakvynę ten ir tarpinėje stotelėje Liverpulyje, automobilio nuomą, maistą, ekskursiją.“

Tiesa, Giedrius neslepia, kad organizuojant savarankišką kelionę reikėjo pavakaroti prie interneto iš anksto ieškant pigesnių bilietų.

Už septynias nakvynes dviejų kambarių bute su virtuve kauniečiai sumokėjo 200 eurų. Iš balkono vidiniame kiemelyje matėsi baseinas, iki vandenyno tebuvo apie 50 metrų.

Amžino pavasario sala vadinamoje Tenerifėje, kur buvo filmuojami ir „Žvaigždžių karai“, lietuviai išsinuomojo 2009 m. laidos automobilį „Opel Astra“ ir per ten praleistą savaitę nuvažiavo apie 1400 kilometrų. Džiaugėsi nemokamomis stovėjimo aikštelėmis.

"Paskutinę dieną šeima man pareiškė nepasitikėjimą dėl pernelyg intensyvaus grafiko ir dieną praleido prie vandenyno, – juokėsi humorą mėgstantis Kauno muzikinio teatro solistas, kuris Tenerifėje nė vienos dienos nepraleido paplūdimyje.

Į Teidę reikia leidimo

Didžiausioje Kanarų saloje galima apsistoti ir palapinėse, ir prabangiuose viešbučiuose, išsinuomoti butus ar apartamentus.

„Vulkaninės kilmės sala Tenerifė labai įvairi – gali ilsėtis pasyviai, netgi rinktis paplūdimius su geltonu, rudu ar net juodu smėliu, žvejoti, ypač populiaru – rajas. Viena salos dalis – banglentininkų, burlentininkų ir jėgos aitvarų gerbėjų rojus“, – Giedrius su jogos instruktore žmona Vilma keliavo po visą salą.

Vienas įspūdingiausių kelionės objektų kauniečiams – ugnikalnis Teidė. Jis yra 3718 metrų aukštyje. Tai aukščiausia Ispanijos viršūnė.

Kopti į ugnikalnį, kuris stūkso 2000 metrų aukščio vulkano krateryje, didžiuliame gamtiniame smėlio ir pemzos amfiteatre reikia gauti leidimus prieš mėnesį.

„Jie nemokami, – nuramino G.Prunskus. – Tačiau jei neturėsite leidimo, pakilę keltuvu į 3500 metrų aukštį, iki pat viršūnės kopti jau negalėsite.“

Jautėsi kaip Marse

„Tai buvo didžiausias išbandymas, nes mes norėjome atstumą iki ugnikalnio įveikti vienu ypu“, – šypsojosi G.Prunskus, pasakodamas, kaip kopė į Teidę.

Įprastai turistai automobiliais atvažiuoja iki 2200 metrų aukščio, po to kopia iki 3200 metrų aukštyje esančios nakvynės vietos, o aklimatizavęsi dėl slėgių skirtumo, anksti ryte kopia iki viršūnės, kur pasitinka saulės tekėjimą.

„Pradėjome kopti penktą valandą, pasišviesdami prožektoriais, kai oro temperatūra siekė dar 8 laipsnius šalčio, – pasak Giedriaus, Tenerifėje vienu metu gali pamatyti beveik visus metų laikus. – Kopiant vaikus buvo užplūdusi pesimizmo banga, nes galva plyšte plyšo.“

Trylikametis Aidas ištvėrė iki 3500 metrų ir pasiliko prie keltuvo, kur buvo nemažai žmonių. Trejais metais vyresnis Dainius dar užlipo aukštyn 50 metrų.

„Žmona sakė, kad į šalis svirduliavau kaip girtas, – juokėsi G.Prunskus. – Viršuje, prie kraterio, tvyrojo sieros kvapas, dominavo geltona ir žalia spalvos, galvą kone siekė debesys.“

 

Pats įspūdingiausias vaizdas – saulės tekėjimas – keliautojus pasitiko nuėjus trečdalį kelio. Jie jautėsi tarsi Marse: juodi lavos liežuviai, rausva uoliena, kuri patekėjus saulei paraudonavo ir atrodė pribloškiamai.

Vietoj kryžių – falai

„Mes deginame Morę, o jie – sardinę, – nusistebėjo solistas, prakalbęs apie paradą Coso, kuris primena garsų Brazilijos Rio de Žaneiro karnavalą. – Daug vyrų persirengia moterų drabužiais, moterys – vyrų, karste neša sardinę, o gedulingai apsirengę vyrai ir moterys neša ne kryžius, o falus,“

Dar vienas nustebinęs vaizdas – daugybė vištų tarpekliuose, nors iki artimiausių gyvenamųjų namų – apie pusantro kilometro.

Egzotiškai atrodė ir kelios akmeninės ant uolos tarp akmenų įsispraudusios Čamorgo kaimelio trobos, vietinė gyventoja, galvą prisidengusi sombrero, švyturys, pakelių kompozicijos – kriaušės formos vyno buteliai ir šešios Guimar piramidės.

„Įspūdį paliko ir ant šlaito kyšantis uolos gabalas, aplipintais akmenimis, ir apleistas mūrinis būstas, – pasakojo G.Prunskus. – Kaip ten buvo įmanoma gyventi? Žemyn – 200 metrų skardis iki vandenyno, iki viršūnės – kilometras.“

Sutiko daug rusų

Per daugiau nei savaitę, praleistą Tenerifėje, lietuviai mėsos beveik nevalgė. Anksti rytą Giedrius eidavo į žvejų turgelį ir pirkdavo įvairiausių jūros gėrybių. Gyvas, jam nematytas įvairiaspalves žuvis (pažinojo tik aštuonkojus ir karališkąsias krevetes) pasverdavo, išdarinėdavo.

Saloje labai daug turistų iš įvairių pasaulio šalių. Kasmet čia apsilanko daugiau nei 5 milijonai smalsuolių bei poilsiautojų.

„Bene daugiausia sutikome rusų“, – pripažino G.Prunskus ir šyptelėjo, prisiminęs vieną epizodą.

Maskos tarpekliu 600 metrų aukštyje jis pamatė kopiančią nesportiško sudėjimo moterį trumpu sijonuku ir basutėmis bei vyrą su polietileniniu maišeliu, įsispyrusį į šlepetes.

„Rusai“, – pamanė Giedrius ir netrukus jo prognozė pasitvirtino. Perspėjęs nelaipioti su basutėmis slidžiu kalnų tarpekliu kaunietis išgirdo klausimą:„Jūs iš Rygos?“

„Ne, iš Lietuvos“, – atsakė solistas ir išgirdo dar vieną ruso klausimą: „O ji toli nuo Rygos?“


Ilsėjosi palyginti nebrangiai

Litras benzino kainuoja 3,45 lito.

Kilogramas jūros gėrybių – 35 litai, 2 kilogramai karališkų krevečių – apie 40 litų.

Butelis baltojo vyno – nuo 1,80 lito, butelis alaus – 3,45 lito, kilogramas bananų – nuo 2 euro centų iki 7 litų.

„Opel Astra“ nuoma per parą kainavo 345 litus.

4 žmonėms skrydis pirmyn ir atgal su pigių avialinijų bendrovės lėktuvu per Liverpulį kainavo apie 1900 litų.

Bilietas pramogų parke Loro (baltosios orkos, delfinai ir kitokia vandens gyvūnija) kainavo apie 115 litų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra