Žinomi žmonės apie kainas: vieni atsisako net lašišos, kiti važinėja su „Hummer“ džipu

 • Teksto dydis:

Specialistai sako – Lietuva į labiausiai vargstančių Europos valstybių topą prasimušė dėl nesuvokiamai greitai augančių kainų. Lietuvoje brangsta viskas: kuras, komunaliniai mokesčiai, maistas.

Šį ketvirtadienio vakarą, 19.30 val., LNK laida KK2 apklaus žinomus šalies žmones, kurie įvardins, kas jiems yra brangu ir kaip taupo išaugus kainoms.

Jonas Jonušas, buvęs grupės „B‘Avarija“ narys, dabar yra virtuvės šefas, todėl maisto kainas žino mintinai. Dažniausiai Jonas maistą ruošia dideliam būriui žmonių, visko perka daug. Labiausiai Joną stebina, kaip stipriai pabrango vištos krūtinėlė. Per metus kaina nuo 4 eurų pakilo iki 6,5 euro. Dėl rekordinio brangimo Jonas jau keičia savo meniu. Pavyzdžiui, lašišos jo klientai neberagaus.

„Dabar akcijų nebėra ir aš tiesiog nebeperku lašišos, siūlau klientams kažką kita, lašiša pasidarė nesvietiškai brangus daiktas ir ji savo kokybės neatperka. Dabar tuno gali gauti tokia pačia kaina kaip lašišos“, – kalbės J. Jonušas. 

Reperis Ironvytas vairuoja didžiulį amerikietišką „Hummer“ džipą. Kasdien juo prasuka bent 100 kilometrų. Ironvytas dujas pilasi kas antrą dieną ir kaskart išleidžia apie 40–50 eurų.

„Per mėnesį, matyt, 500 eurų tikrai išleidžiu. Bet mano prioritetas yra galvoti, kaip daugiau uždirbti, negu kaip sutaupyti. Jau geriau sumokėti akcizą čia, Lietuvoje, tuomet bus mokesčiai į biudžetą, negu važiuoti į Lenkiją dėl 20 centų pigesnio kuro“, – Ironvytas neketina atsisakyti daug kuro ryjančios mašinos.

Aktorius Viačeslavas Mickevičius turi daug ekonomiškesnių nei Ironvyto automobilių. Viačeslavo kieme stovi 1995-ųjų „Fiat 126“, 1983-iųjų „Volkswagen Beetle“, 1983-iųjų „Austin Mini“, 1967-ųjų „Fiat 500“ ir 1978-ųjų „Citroën 2CV“. Visi šitie senoviniai mašiniukai ryja palyginti mažai kuro. Bet būna taip, kad renginių vedėjas eurų kurui neturi. Tuomet jis persėda ant dviračio.

„Dviračiu važiuoju į miestą. Pavyzdžiui, 12 kilometrų iki Katedros – minu miškais, labai mažai šviesoforų. Išeina, kad dviračiu geru tempu važiuodamas atvažiuoju gal net šiek tiek greičiau negu mašina“, – pasakoja Viačeslavas.

Kaip daugelis žino, daugiausiai elektros buityje ryjantis prietaisas yra plaukų džiovintuvas. Jis per 25 minutes suvalgo vieną kilovatvalandę. Todėl brangsta visos grožio paslaugos.

„Džiovintuvai yra daugiausiai ryjantis elektrą prietaisas. Taip pat, žinoma, šildymas ir šaldymas kainuoja, nes tai irgi yra elektra. Iš tikrųjų labai labai labai išgąsdino visus, kai atėjo sąskaita už karštą rugpjūtį. Suskambo varpai“, – sako grožio verslą valdanti Kristina Ivanova. 

Grožio specialistė ieško sprendimo būdų, kaip sutaupyti, kad nereiktų labai išbranginti grožio paslaugų.

„Galvojame galbūt trumpinti darbo dienas, bet grožio sektoriuje nelabai taip išeina, nes mes stengiamės prisiderinti prie klientų. Pavyzdžiui, kaip pasakyti, kad mes šeštadienį nedirbame dėl elektros kaštų sumažinimo, o jūsų vestuvės tai palauks? Na, nepalauks, reikia derintis. Per karantiną buvome įpratę visi dirbti kažkaip pamainomis, kad kuo mažiau mūsų būtų, o dabar reikia, kad kuo daugiau dirbtų vienu metu“, – aiškino K. Ivanova.

„Patrulis“ Algis dabar namuose dirba elektros prievaizdu. O nedidelę pensiją gaunanti žinoma Radži gerbėja Raisa su baime laukia šildymo sezono.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ups

Ups portretas
Kacapė nuomonę tiražuoja kaip ji mažiau džiovinasi...ką jau ten....specialistė kabutėse. Morda kacapiška Lietuvą gyventi moko. Įsidinai tokią į traukinį ir išgrūdai į Uralo kasyklas su plikom rankom anglus kasti. Ten ir galės apie kacapių "grožį" mokyti kitus...už papirosą. Tokia yra bet kurios kanapės kaina. Nuorūką tekainuoja.

Pop Šliapos neidomus

Pop Šliapos neidomus portretas
Šūdu malūnai , Valdančiūju atsosai.. Tokių net neklausčiau kelio.. O čia dar apie kažka kalbėt

Matas

Matas portretas
ta mergą pirma kart matau
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių