Apie planus inicijuoti apkaltą M. Navickienei: sutirštinamos spalvos

Seimo opozicijai ketinant inicijuoti apkaltą po „Foxpay“ skandalo pasitraukusiai buvusiai socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei, parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen tikina nematanti pagrindo tokioms parlamento mažumos iniciatyvoms. Anot jos, opozicinės jėgos daro savo darbą ir vertindamos situaciją „sutirština spalvas“.

„Mano vertinimu, Monika Navickienė prisiėmė politinę atsakomybę, pasitraukdama iš ministrės pareigų, ir šiame etape nematau pagrindo kalboms apie apkaltą. Pagrindas kalboms apie apkaltą yra grynai politinis, opozicinis“, – Eltai teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Praėjusią savaitę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija Seime skelbė pradėjusi rinkti parašus, jog būtų sudaryta laikinoji tyrimo komisija tirti neskaidriems buvusios ministrės ryšiams ir galimai jų keliamoms grėsmėms nacionaliniam saugumui. Šią komisiją ir jos galimą baigtį – apkaltą – teigė palaikysiantys ir opoziciniai socialdemokratai.

Kaip aiškino Liberalų sąjūdžio vadovė, šiuos opozicijos ketinimus galima būtų vertinti per politinę prizmę.

„Opozicija daro savo darbą, šiek tiek sutirština spalvas ir galvoja apie įvairius veiksmus – tai yra politiškai suprantama, tačiau tokios, tarkime, turinio sudėties apkaltai šiuo metu, pagal dabar žinomus faktus, aš nematau“, – tvirtino V. Čmilytė-Nielsen.

Konservatoriai ir toliau gina politikę

Konservatorių frakcijos seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė tikina, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) neatsitraukia nuo partijos prezidiumo posėdyje išsakytos paramos politikei. Pasak jos, M. Navickienės atsakomybės „Foxpay“ istorijoje konservatoriai ir toliau nemato.

„Monikos Navickienės atsakomybės šitoje situacijoje nėra. Jos, matyt, vienintelė klaida šioje vietoje yra skrydis lėktuvu, už kurį ji jau ir sumokėjo mokesčius, galima tai traktuoti kaip dovaną. Mano galva, ji yra sumokėjusi didelę kainą ir tai yra jos kaip atsakingos politikės žingsnis“, – Eltai teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Konservatorių frakcijos Seime seniūnė atkreipia dėmesį, kad buvusi ministrė detaliai bendrauja su žiniasklaida, atsako į jai pateiktus klausimus. Todėl, pasak jos, papildomų klausimų partijai ir frakcijai tikrai nekyla.

„Kiek žiniasklaida užduoda klausimus, ji į visus juos detaliai atsakinėja – ir kokiu būdu vyko į Dubajų, ir kiek ten viskas kainavo, ir t.t. Tai aš tikrai vertinu jos šitą atvirumą. Dėl visų dalykų, ką mes buvome anksčiau priėmę prezidiumo posėdyje – tai nesikeičia, nes ta veikla, kuri buvo vykdyta „Foxpay“, nebuvo jos reguliuojamoje srityje“, – pabrėžė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Todėl iš tos (informacijos – ELTA), kurią turiu, klausimų tikrai nekyla“, – patikino ji.

ELTA primena, kad kilus skandalui dėl ryšių su tolima giminaite ir finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininke Ieva Trinkūnaite bei jos sugyventiniu, už sukčiavimą kalėjusiu Vilhelmu Germantu iš posto pasitraukė ministrė M. Navickienė.

Viešojoje erdvėje iškylant vis daugiau informacijos apie M. Navickienės sutuoktinį Mindaugą Navicką bei I. Trinkūnaitę bei V. Germantą, jų valdomus verslus, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Foxpay“. Lietuvos bankas, savo ruožtu, tęsia įmonės patikrinimą – pranešta, jog nuspręsta apriboti dalį įmonės veiklos.

Visgi, sprendimą trauktis iš pareigų M. Navickienė priėmė po to, kai 15min.lt paskelbė, jog ši su I. Trinkūnaite ir V. Germantu privačiu lėktuvu keliavo į Dubajų. Iš pradžių negalėjusi paaiškinti, kas finansavo šią viešnagę, vėliau konservatorė deklaravo, jog tai buvo dovana.

M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Anot politikės, su ja bendrauta retai, o apie I. Trinkūnaitės sugyventinio V. Germano nusikalstamą praeitį nieko nežinojo.

Nepaisant palikto politinio posto, Seimo opozicija imasi apkaltos politikei – siūlo burti laikinąją parlamentinę komisiją, kuri aiškintųsi galimus M. Navickienės neskaidrius ryšius.

Atsistatydinus M. Navickienei, prezidentas pavedė finansų ministrę Gintarę Skaistę laikinai vadovauti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai (SADM) bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM).NAUJAUSI KOMENTARAI

Močiutė

Močiutė portretas
Aha,,,sutirštinamos spalvos'',ar todėl,kad Navickienė konservatorė?O kodėl jūsų kiti ,,standartai''buvo pritaikyti Gražuliui ir Žemaitaičiui?Tai gal ir jie padarė pirmąją ,,žmogišką klaidą''?Linkiu visiems laikams dingti į politinį šiukšlyną su savo partija ir tokiais ministrais.

Patarlė

Patarlė portretas
Kai šūdas papuola į ventiliatorių, tai jis aptaško visus... durna boba pakylo iki vyriausybės lygio, o dabar visa vyriausybė sėdi šūde...

Navickienė yra labai sunki ligonė, su įgimta patologija

Navickienė yra labai sunki ligonė, su įgimta patologija portretas
Apkaltinti jos nepavyks, ji nuo gimimo su žymėm būdingu išsigimimu, kuris baigiasi visišku proto praradimu, idiotizmas progresuoja. Iš kūno telieka trupantis skeletas, susiformuoja kupra, kojos susisuka į ratą, asmuo lieka paralyžiuotas. Klausimas yra, kodėl ją skyrė ministre. Juk jos patologija diagnozuota, akys išvirtusios iš akiduobių ir tokia patologija nustatoma vien iš išorinių požymių. Tai labai sunki nepagydoma ligonė, tokie apsigimimų būdingi tik žydėms.
VISI KOMENTARAI 18

Galerijos

Daugiau straipsnių