Ar „valstiečiams“ būtų priimtina dalies socdemų siūloma alternatyva? Pereiti į pagrindinį turinį

Ar „valstiečiams“ būtų priimtina dalies socdemų siūloma alternatyva?

2016-10-27 16:30

Po Europos Komisijos nario Vytenio Andriukaičio laiško savo partijos kolegoms socialdemokratams, raginančio neiti į valdžią ir sąžiningai prisipažinti pralaimėjus, gimsta planas, kad socialdemokratai galėtų nedalyvauti valdančiojoje koalicijoje, tačiau įsipareigotų paremti būtinus „valstiečių“ vyriausybės sprendimus ir galbūt net deleguotų savo atstovus į kai kuriuos postus. Ar tai būtų priimtina patiems „valstiečiams“?

Algirdas Butkevičius ir Ramūnas Karbauskis
Algirdas Butkevičius ir Ramūnas Karbauskis / V.Skaraičio/BFL nuotr.

„Kol kas socialdemokratai tokio pasiūlymo mums nepateikė. Manau, kad tokio ar kitokio jų sprendimo sulauksime po prezidiumo posėdžio, į kurį socialdemokratai rinksis penktadienį“, – bendraudamas su LRT.lt sakė „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

Tačiau partijos derybininkas konsultacijoms dėl valdančiosios daugumos sudarymo, Seimo narys Povilas Urbšys teigė, kad jam socialdemokratų siūlymas nedalyvauti valdžioje, o, būnant opozicijoje, paremti būtinus valdančiųjų sprendimus ir galbūt netgi deleguoti savo atstovus į kokius nors valdžios postus, nebūtų priimtinas.

„Tie, kas yra vyriausybės nariai arba dirba kituose valdžios postuose, ir privalo prisiimti atsakomybę“, – įsitikinęs P. Urbšys.

Jis neneigė, kad per konsultacijas su socialdemokratais buvo kalbėta, kad, jeigu jie nuspręstų dalyvauti valdančiojoje koalicijoje, galėtų tikėtis deleguoti savo atstovus vadovauti Teisingumo, Ūkio, Socialinių reikalų ir darbo bei Susisiekimo ministerijoms.

Konsultacijose su „valstiečiais“ dalyvavęs socialdemokratų rinkimų štabo vadovas, Seimo vicepirmininkas Algirdas Sysas neatmetė, kad penktadienį partijos prezidiumas svarstys galimybę nedalyvauti valdančiojoje koalicijoje, bet siūlyti „valstiečiams“ pasirašyti  susitarimą, kuriuo būtų įsipareigota paremti jų sprendimus, priimtinus ir socialdemokratams. Pavyzdžiui, pakelti pensijas ar atlyginimus.

Panašiai 1996–2000 metais veikė centristai, kurie tuo metu parėmė valdžioje buvusius konservatorius ir krikščionis demokratus. Oficialiai jie valdančiajai koalicijai nepriklausė, nors tuometinis Centro sąjungos lyderis Romualdas Ozolas užėmė Seimo vicepirmininko postą, o du centristai – Algis Čaplikas ir Imantas Lazdinis – buvo deleguoti į konservatoriaus Gedimino Vagnoriaus vyriausybę.  

Socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius yra sakęs, kad laikosi nuomonės, jog partijai po pralaimėtų rinkimų geriau būtų padirbti opozicijoje: „Septyniasdešimt procentų – kad būsime opozicijoje, ir trisdešimt – kad dalyvausime valdančiojoje koalicijoje“.

Bet kokį Socialdemokratų partijos prezidiumo sprendimą dar turės patvirtinti ir partijos taryba, kurios posėdį planuojama sušaukti lapkričio 4 d.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra