Buvusi parlamentarė D. Kuodytė palieka Liberalų sąjūdį

Buvusi Seimo narė Dalia Kuodytė palieka Liberalų sąjūdį.

„Aš manau, kad vadovybė visiškai susimovė, ir nepanašu, kad ruošiasi pripažinti savo klaidas. Priėmė sprendimus, dėl kurių suskaldė partiją, neteko Vilniaus, prisidirbo Klaipėdoj, dabar, panašu, kad nori pakenkti, sąmoningai ar nesąmoningai, pačiai Varėnai“, – BNS motyvus palikti partiją įvardijo D. Kuodytė.

„Manau, kad visa tai, kas dabar vyksta, veda į susinaikinimą, nepaisant komjaunuoliško šūkčiojimo apie pergales. Deja, aš taip matau situaciją ir priimu tokius sprendimus“, – teigė buvusi parlamentarė.

Aš manau, kad vadovybė visiškai susimovė, ir nepanašu, kad ruošiasi pripažinti savo klaidas.

Klausiama, ar ketina prisijungti prie Liberalų sąjūdį palikusių buvusių partiečių kuriamos naujos politinės jėgos, D. Kuodytė sakė apie tai dar negalvojusi.

Dalis liberalų partiją paliko vadovybei uždraudus savivaldos rinkimuose dalyvauti ne partiniais sąrašais, o subūrus visuomeninį komitetą. Dėl šio konflikto partiją paliko jos buvęs lyderis Vilniaus meras Remigijus Šimašius, parlamentarė Aušrinė Armonaitė.

Su visuomeniniu rinkimų komitetu, o ne partijos sąrašu, rinkimuose dalyvavo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, Varėnos meras Algis Kašėta. Jie abu pirmaudami pateko į antrąjį mero rinkimų turą.

E. Gentvilas: ne laikas ir ne vieta rautis plaukus

Pastarosiomis dienomis Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis išgyvena ne pačias ramiausias dienas: po partijos lyderių pozityviai vertinamų savivaldos rinkimų mažėja partijos frakcija Seime, o apie pasitraukimą iš partijos pareiškė ir ilgametė liberalė, buvusi Seimo narė D.  Kuodytė.

Partijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas, komentuodamas pastarųjų dienų įvykius, pripažįsta, kad kurį laiką frakcija bus silpnesnė, bet tikisi, kad ateinančių rinkimų metu pavyks ją atkurti.

„Dėl Vitalijaus Gailiaus ar dėl Ričardo Juškos, kuris, manau, irgi taps Jurbarko meru, gaila, bet aš tikiuosi, kad mes ten turėsime Seimo narius liberalus po pakartotinių rinkimų. Kadangi liberalai stiprūs tiek Joniškyje ir Jurbarke, kažkaip sugebėsime konsoliduotis, tik kurį laiką neturėsime frakcijos narių“, - teigė E. Gentvilas.

Partijos frakciją Seime praretinusiuose savivaldos rinkimuose E. Gentvilas įžvelgia ir teigiamų ženklų.

„Tais, kurie laimi, ypač V. Gailiumi, - jis laimėjo pirmame ture, - mes turime didžiuotis, jie padėjo partijai. Dabar rautis plaukus tikrai ne laikas ir ne vieta, nes mes turime pasidžiaugti jų pergale. O kad kuriam laikui prarandame porą frakcijos narių, ką darysi. Man lygiai taip pat gaila Arūno Gelūno išėjimo, bet aš sakau, kad ir Andrius Mazuronis mums tinka. Juk jis yra buvęs mūsų frakcijos narys praeitoje kadencijoje“, - apie pasikeitimus frakcijoje pasakojo partijos pirmininkas.

E. Gentvilas nesureikšmina fakto, kad A. Mazuronis savivaldybių tarybų rinkimuose dalyvavo komiteto, o ne Liberalų sąjūdžio sąraše.

„Jis nepasitraukė iš partijos tiesiogiai. Kadangi jis dalyvavo rinkimuose komitete, jo narystė partijoje yra automatiškai sustabdoma. Jis tą žinojo ir išvadų kažkokių aš tikrai nenoriu daryti“, - komentavo liberalas.

Sumaišties į situaciją įnešė ir D. Kuodytės sprendimas trauktis iš partijos. E. Gentvilas teigė, kad buvusios bendražygės apsisprendimas nesignalizuoja apie naują krizę partijos viduje.

„Daliai Kuodytei atrodo, kad čia kažką Gentvilas neteisingai padarė. Man atrodo, kad tie, kurie nutarė kurti kitą partiją vietoj mūsų, turėjo savo tikslus ir Dalia Kuodytė tuos tikslus palaiko“, - paaiškino parlamentaras.

Sekmadienį vykusiose savivaldos rinkimuose liberalų frakcijos narys R. Juška pateko į antrąjį rinkimų turą kovoje dėl Jurbarko mero posto. Tuo tarpu Seimo narys V. Gailius Joniškyje jau pirmame ture laimėjo tiesioginius merų rinkimus.

Seimą palikti ketina ir A. Gelūnas. Jis laimėjo Lietuvos dailės muziejaus vadovo konkursą. Jo vietą parlamente turėtų užimti A. Mazuronis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ona

Ona portretas
Tai bent išsipūtė nuo gero lovio ėdalo ši moteriškė.

natalija

natalija portretas
GEJAMS NUOSTOLIS OT BAISI BOBA

Anarchistas

Anarchistas portretas
Moteriškė labai daug praras. Dabar, kada Liberalų Lyga susijungė su Vilniaus Gėjų Lyga, ir tampa galinga Jėga Lietuvoje triuškinanti visus nepritariančius konservatyvioms liberalų idėjoms, dar tokiu atsakingu tarp rinkiminiu laikotarpiu, tai ryškus, klastingų žaliuojančių valstiečių projektas, norinčių, siekiančių suniekint pamatines, nuo neatmenamų, Stalininių laikų, partijų įtakas Lietuvos visuomenėje.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių