Ch. Michelis: Ukrainai turime padėti daugiau, įskaitant ir karinę pagalbą

Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Charlesas Michelis (Šarlis Mišelis) sako, kad vienas svarbiausių artėjančio Europos Sąjungos (ES) politinio ciklo prioritetų yra paramos, įskaitant ir karinę, Ukrainai stiprinimas.

Taip jis kalbėjo antradienį viešėdamas Vilniuje, kur kartu su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda ir dar keturių keturių Europos Sąjungos valstybių lyderiais diskutuoja apie naujo ES politinio ciklo, prasidėsiančio po Europos Parlamento rinkimų birželį, prioritetus.

Anot EVT pirmininko, ES padarė istorinį sprendimą suteikdama kandidatės statusą Ukrainai, patvirtindama finansinį paramos paketą.

„Tačiau to nepakanka, turime daryti daugiau, įskaitant ir karinės pagalbos srityje“, – kalbėjo Ch. Michelis.

Jis teigė, kad „mūsų laukia neįtikėtini sunkumai ir iššūkiai“, ir sakė, kad parama Ukrainai bei Europos gynybos stiprinimas yra viena iš prioritetinių sričių.

„Turime daryti viską, kad stiprintume Europos Sąjungą, užtikrintume saugumą. (...) Turime pagerinti gynybinį pasirengimą, aiškiai pasakyti, kad remsime Ukrainą tiek, kiek reikės, kad mobilizuosime visus įmanomus finansinius, karinius išteklius, taip pat – politinę paramą“, – sakė jis.

Kita prioritetinė sritis, anot Ch. Michelio – Europos ekonomikos stiprinimas.

„Bendroji rinka yra vienas svarbiausių dalykų mums. Turime stiprinti ją, daugiau investuoti, kad atlieptume skaitmeninę pertvarką ir klimato kaitą“, – sakė jis.

Trečiąja prioritetine sritimi EVT pirmininkas išskyrė demokratijos stiprinimą.

„Mes niekada nepasiduosime, niekada neapleisime demokratinių principų, tai yra Europos projekto pagrindas“, – teigė Ch. Michelis.

Pasak G. Nausėdos, didžiausias prioritetas Europos lyderiams turi išlikti tolesnė parama Ukrainai, taip pat laikyti Rusiją atsakinga už padarytus nusikaltimus Ukrainoje.

Jis ragino panaudoti įšaldytą Rusijos turtą atstatyti Ukrainos ekonomiką.

„Svarbiausias iššūkis mums visiems – turime išlikti vieningi, turime toliau remti Ukrainą ir išlikti stiprūs kaip pasaulinė jėga“, – teigė prezidentas.

Diskusijoje Vilniuje antradienį taip pat dalyvauja Nyderlandų, Švedijos, Čekijos ir Bulgarijos vadovai.

Diskusijos šiuo klausimu balandį taip pat vyks Varšuvoje, Romoje ir Bukarešte.NAUJAUSI KOMENTARAI

onute

onute portretas
Nuo kada europa turi padėti kitai šaliai Kas ir ponui micheliui pavojus grese bijai michuli rusai turtus atims dirbti nuvarys bet mes nenorim padėti mes europa o ukraina rusijos žemės nuo amžiu amžiais ir nieks tau tu žemiu neduos tai kam ir ka reik padeti Gal tu turi mums padėti o ne jiems m kiek milijonu žyda susikrovei šūda maldamas o mes prasti žmones badaujame

Savas

Savas portretas
Gal laikas apie savo žmones galvoti.Gera kalbėti,kai ne iš savo kišenes paras dalina prezidentas,o savus smaugia mokesčiais.

Gelbėtojas

Gelbėtojas portretas
Ruošiuosi nusiųsti ukrų benderovcų fašistam maišą panaudotų pampersų ir prezervatyvų
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių