Demokratams – atsakas: tai yra nelogiška Pereiti į pagrindinį turinį

Demokratams – atsakas: tai yra nelogiška

2025-05-02 11:34

Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ raginant didžiuosius koalicijos partnerius ištaisyti klaidą dėl parlamentaro Arūno Dudėno neliečiamybės, socialdemokratas Juozas Olekas sako, jog nėra logiška su šiuo atveju sieti paramą Vyriausybės siūlomiems mokesčių pakeitimams.

Demokratams – atsakas: tai yra nelogiška
Demokratams – atsakas: tai yra nelogiška / P. Peleckio / BNS nuotr.

„Mokestiniai pakeitimai nieko bendro neturi. Aš manau, kad nėra logiškų sąsajų dėl vieno ir kito sprendimo“, – BNS penktadienį sakė pirmasis Seimo vicepirmininkas.

Taip jis kalbėjo parlamentui neleidus A. Dudėno patraukti baudžiamojon atsakomybėn „čekiukų“ byloje bei demokratų valdybai dėl to konstatavus esminį koalicijos sutarties pažeidimą ir pranešus, jog „iki klaidos ištaisymo“ partija neužtikrins paramos Vyriausybės siūlomiems mokesčių pakeitimams.

„Vardan Lietuvos“ lyderiui Saulius Skverneliui pareiškus, jog klaidos ištaisymas yra socialdemokratų reikalas, J. Olekas teigė šiuo metu nematantis variantų, kaip šį klausimą išspręsti.

„Man atrodo, kad būtų buvę geriau, jog būtų nubalsuota taip, kaip buvom sutarę. Bet dabar aš tiesiog nematau varianto. Gal kolegos pasiūlys kažką tai, kas būtų tinkama tokiu atveju“, – kalbėjo jis.

„Partija buvo apsisprendus paremti taip, kaip buvo sutarta koalicinėj sutarty. Šiuo atveju, matyt, kad dalies Seimo narių generalinės prokurorės atsakymai neįtikino ir jie pasielgė kitaip. Tai dabar Seimo sprendimas yra toks, koks yra. Ir nelabai ką čia galima daugiau padaryti. Reikės laukti, kol ateis laikas turbūt ir išsispręs tie dalykai“, – teigė pirmasis parlamento vicepirmininkas.

Socialdemokratų, demokratų ir „aušriečių“ koalicijos sutartyje numatyta, kad „bet kuris koalicijos narys, dėl kurio neliečiamybės panaikinimo į Seimą kreipiasi Generalinė prokuratūra, iš karto viešai Seimo posėdyje padaro pareiškimą, jog sutinka, kad jo neliečiamybė būtų panaikinta, nesudarant tyrimo komisijos dėl sutikimo Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę“.

Už Seimo nario teisinio imuniteto panaikinimą balsavo 69 Seimo nariai, prieš balsavusiųjų nebuvo, susilaikė du politikai. Kad teisinė neliečiamybė būtų panaikinta, reikia mažiausiai 71 balso už.

Balsavime nedalyvavo 30 socialdemokratų ir 16 „aušriečių“, dalis jų buvo užsienio komandiruotėse, tačiau dalis prieš balsavimą paliko Seimo salę.

Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Remigijus Motuzas teigė, kad ir frakcija, ir koalicija buvo sutarę balsuoti už teisinės neliečiamybės naikinimą.

Savo ruožtu premjeras Gintautas Paluckas interviu BNS yra sakęs, kad tai, jog dalis socdemų ir koalicijos partnerių nedalyvavo balsavime, lėmė „neformalūs susitarimai apačioje“.

Jis taip pat teigė, kad diskusijas dėl mokestinių pakeitimų baigti planuojama iki gegužės 12 dienos, tuomet Vyriausybė projektus pateiks Seimui, o jiems priimti liks šešios savaitės.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
O man patinka

kai seime žmogus neatiduodamas sudraskyt neadekvačiai ir priklausomai prokuratūrai. Nesprendžiu apie to Duduko kaltes bet jau kelios kadensijos tiesiog šlykštu žiūrėt į pagal ,,zadanijas''seime vykstančius susidorojimus su neįtinkančiais liberkonsams žmonėmis..Laikas pabaigt toki gėdingą elgesį ŠAUNUOLIAI SOCAI, NEMUNIEČIAI IR TIE KURIE NEBALSAVO ,,UŽ''!
0
0
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų