Etikos sargų verdiktas: paskelbdamas informaciją apie tankus, A. Anušauskas nepažeidė elgesio normų

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos vertinimu, po pernai liepą vykusio Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdžio nusprendęs paviešinti neskelbtiną informaciją buvęs krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas nepažeidė politikų elgesio normų.

Tokį sprendimą komisija priėmė trečiadienį vykusio posėdžio metu.

„Komisija pripažino, kad nepažeistas Valstybės politiko elgesio kodeksas. Išvadų rengėjai pažeidimų nerado ir komisija patvirtino tas išvadas bendru sutarimu“, – Eltai sakė Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Aušrinė Norkienė.

ELTA primena, kad tyrimą dėl buvusio ministro elgesio parlamento etikos sargai pradėjo dar vasario mėnesį, gavus Generalinės prokuratūros kreipimąsi. Teisėsaugai nutraukus ikiteisminį tyrimą dėl A. Anušausko galimai paviešintos įslaptintos informacijos apie vokiškų tankų pirkimą, komisijos paprašyta įvertinti, ar nepaisydamas VGT narių susitarimo buvęs ministras nepažeidė Valstybės politikų elgesio kodekso reikalavimų.

Komisija pripažino, kad nepažeistas Valstybės politiko elgesio kodeksas.

Sausį panašų sprendimą priėmė Paslapčių apsaugos koordinavimo komisija (PAKK), nusprendusi, jog A. Anušauskas, publikuodamas socialiniame tinkle medžiagą apie tankų įsigijimus, nepaviešino Lietuvai perduotos užsienio valstybių įslaptintos informacijos. Visgi, toks sprendimas priimtas nevieningai – Prezidentūros deleguoti komisijos nariai pateikė atskirąsias nuomones.

Prezidentas G. Nausėda ne kartą patikino – VGT svarstyta informacija buvo slapta ir sutarta ja nesidalinti. Vėliau pranešta, kad teisiškai šį aspektą turėtų įvertinti KAM.

Ir nors ministerija patikino, kad A. Anušausko paskelbta informacija apie tankų pirkimą neturi įslaptintos informacijos požymių, šalies vadovas nuo savo pozicijos neatsitraukė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nereikejo

Nereikejo portretas
zmogeliui uzsiprasyti perdaug is biznieriu - butu pabaiges savo karjera be rupesciu. Vogimo cia - vistiek nesustabdys niekas.

> Onė

> Onė portretas
Tankai tam ir sugalvoti, kad Lietuva išmestų milijardus (nors tokių kainų nėra), bet reikalingos ginkluotės neturėtų, bei būtų atvirai prieinama orkams.

Onė

Onė portretas
Išvis kam mums tie tankai ,koks čia prikimas ,anie atsikrato,o mūsų durneliai superka,ir baisi čia karinė paslaptis ,kaip apipisinėja žmones
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių