G. Landsbergis apie R. Pratasevičiaus vaizdo pranešimą: matome nubrozdinimus jo veide

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad rūpestis ir viešai pasirodžiusi informacija dėl Baltarusijos žurnalisto Ramano Pratasevičiaus sveikatos – pagrįstas.

Ministras tai pareiškė po ministerijos atstovų pokalbių su R. Pratasevičiaus artimaisiais pirmadienį.

„Vakar susisiekėme su Ramano artimaisiais, galiu pasakyti tiek, kad jų rūpestis pagrįstas ir, neatskleidžiant asmeninių detalių, tai, kas paskleista viešojoje erdvėje turi pagrindo“, – LRT radijui antradienį sakė G. Landsbergis.

Baltarusijos opoziciniai informaciniai kanalai pirmadienį paskelbė, jų teigimų, nepatvirtintą informaciją, kad R. Pratasevičius yra vienoje iš Minsko ligoninių, o jo sveikatos būklė – kritinė. Buvo pranešama ir apie žurnalisto motinos pasakojimą, kad jos sūnus yra silpnos sveikatos ir turi širdies problemų.

Netrukus po to, Minsko režimo kanalai paskelbė vaizdo įrašą, kuriame R. Pratasevičius teigia esą sveikas, laikomas viename iš Minsko izoliatorių, esą pareigūnai su juo elgiasi korektiškai ir jis duodąs „prisipažinimo“ parodymus dėl masinių neramumų organizavimo. 

Matom nubrozdinimus tam tikrus jo veide ir tikrai lieka įtarimas, ar jis nebuvo verčiamas fiziškai, kankinamas.

Anot G. Landsbergio, šis vaizdo įrašas taip pat kelia didžiulį nerimą, nes atskleidžia, kad žurnalisto pasisakymas galėjo būti išgautas naudojant prievartą ir kankinimus.

„Paties Ramano vaizdo įrašas kelia didžiulį nerimą. Ne man vienam susidaro vaizdas, kad jis galėjo būti priverstas prievarta išsakyti tuos žodžius, akivaizdu, kad jis tai darė ne savo noru, matom nubrozdinimus tam tikrus jo veide ir tikrai lieka įtarimas, ar jis nebuvo verčiamas fiziškai, kankinamas“, – sakė G. Landsbergis.

„Tai yra didžiulis rūpestis tiek mums, tiek jo tėvams, tiek visai tarptautinei bendruomenei, dėl to prisidedu prie visų reikalaujančių nedelsiant paleidimo, kad jam būtų leista grįžti į Vilnių, kur jis gyvena, tiek jo gyvenimo draugei poniai Sofijai Sapegai“, – pridūrė ministras.

Sofija Sapega/Elijaus Kniežausko, ehu.lt nuotr.

Prezidento Gitano Nausėdos patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė „Žinių radijui“ antradienį sakė, jog vaizdo įrašas įrodo, kad R. Pratasevičius yra gyvas.

„Jis kalba pats ir, matyt, paveiktas grasinimų, lyg ir prisipažįsta, kad organizavo masinius neramumus. Vėl gi mums žinant, kaip tokio pobūdžio pareiškimai yra išgaunami iš žmonių, tai nenuperkame šito pareiškimo kaip tikro pareiškimo. Tačiau žmogus gyvas, ir tai yra gera žinia“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė A. Skaisgirytė.

Vienas populiaraus informacinio telegram-kanalo „Nexta“ įkūrėjų R. Pratasevičius sekmadienį buvo sulaikytas Minske po to, kai režimui pasitelkus karinę aviaciją Baltarusijos sostinėje buvo priverstinai nutupdytas „Ryanair“ lėktuvas, kuriuo žurnalistas skrido iš Atėnų į Vilnių. Taip pat buvo sulaikyta jo gyvenimo draugė Rusijos pilietė S. Sapega. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

NKVD'ė \\\\\./////

NKVD'ė \\\\\.///// portretas
Tikras Korčiaginas..

kauniete

kauniete portretas
Kat tik gerai įkrėstu tam snargliui viska papasakos išgama kas graikijos kurortus apmoka niekšeliui

baisu .........

baisu ......... portretas
tas kairėje tai matyt tik iš ligoninės po Covid 19 komplikacijų , o sekantį matėme multiplikaciniame lakstant gatvėįmis ...........bet kodėl greta , kai partnerystė Seime buvo uždrausta
VISI KOMENTARAI 36
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių