Lietuva ragina įvesti ES sankcijas Rusijai dėl A. Navalno sulaikymo

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad Europos Sąjunga turėtų svarstyti sankcijas Rusijai dėl Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno sulaikymo Maskvos oro uoste jam grįžus iš Vokietijos.

„Lietuva nedelsiant kels klausimą dėl galimo Europos Sąjungos atsako ir naujų sankcijų Rusijai dėl A. Navalno sulaikymo ir persekiojimo“, – pranešime spaudai teigė ministras.

Jis taip pat paskelbė bendrą pareiškimą su Latvijos ir Estijos kolegomis, kur paragino ES „svarstyti ribojamųjų priemonių įvedimą“.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos išplatintame pranešime pabrėžiama, kad Rusijos sprendimas sulaikyti A. Navalną prasilenkia su civilizuotos teisinės valstybės ir Europos Tarybos įtvirtintais žmogaus teisių principais.

Lietuva nedelsiant kels klausimą dėl galimo Europos Sąjungos atsako ir naujų sankcijų Rusijai dėl A. Navalno sulaikymo ir persekiojimo.

„Ministerija šiuos Rusijos teisėsaugos institucijų veiksmus vertina kaip dalį oficialiosios Maskvos inicijuotos A. Navalno persekiojimo ir sunaikinimo kampanijos. Panašu, kad A. Navalnas, išdrįsęs mesti iššūkį valdžiai, padarė dar vieną Maskvos akyse nedovanotiną klaidą – liko gyvas ir dar daugiau – paskelbė, kas į jį pasikėsino“, – teigiama URM pareiškime.

A. Navalno areštą pasmerkė ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda bei premjerė Ingrida Šimonytė

„Pasibaisėtinas Rusijos opozicijos lyderio A. Navalno areštas jam tik ką sugrįžus namo yra tik dar vienas Kremliaus pastangų sistemingai piktnaudžiauti žmogaus teisėmis ir demokratinėmis laisvėmis įrodymas. Vakarų demokratijos to neturi toleruoti“, – tviteryje parašė G. Nausėda.

„Jei kas nors dar turėjo iliuzijų dėl Kremliaus sveiko proto, jos turėjo išnykti dabar, kai visas pasaulis stebi transliaciją iš Šeremetjevo“, – tviteryje parašė I. Šimonytė.

Rusijos kalėjimų tarnyba pranešė, kad A. Navalnas Maskvos Šeremetjevo oro uoste sulaikytas, nes pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas.

Pagal skrydžio planą, iš Vokietijos skridęs lėktuvas turėjo leistis Vnukovo oro uoste, į jį gausiai susirinko A. Navalno rėmėjai ir žiniasklaida, tačiau lėktuvas buvo nukreiptas į Šeremetjevo tarptautinį oro uostą.

A. Navalnas Vokietijoje kelis mėnesius buvo gydomas po mėginimo jį nunuodyti. A. Navalnas sako, kas jį bandė nunuodyti FSB Rusijos prezidento Vladimiro Putino nurodymu.NAUJAUSI KOMENTARAI

nuomonė

nuomonė portretas
Degrade G!!! EŽT tuojau uždės sankcijas jums, kad laikote žmogų, neturėdami jokių įrodymų apie šnipinėjimą ,bemaž trejus metus.

Anonimas

Anonimas portretas
Sankcijas Lietuvai už Paleckio sulaikymą !

linkėjimai pavažiavusiam broileriui ir jo degradų chuntai

linkėjimai pavažiavusiam broileriui ir jo degradų chuntai portretas
liaudiesmenas taškas livejournal taškas com
VISI KOMENTARAI 61
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių