G. Landsbergis: ieškome būdų, kaip kalbėtis su Pekinu

Lietuva siūlo Kinijai būdus deeskaluoti dvišalį ginčą, dialogas palaikomas ir per Europos Sąjungos (ES) institucijas, teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Mes ieškome būdų kaip kalbėtis su Pekinu, siūlydami tam tikrus galimus deeskalacijos variantus, bet kartu apsaugodami suverenius ir teisinius valstybės sprendimus“, – trečiadienį žurnalistams sakė ministras.

Kokie konkrečiai Kinijai siūlomi deeskalavimo variantai, G. Landsbergis neatskleidė.

„Turbūt tai yra ne šio etapo diskusija“, – teigė jis, vėliau patvirtinęs, kad deeskalavimo planą trečiadienį pateikė ir prezidentui Gitanui Nausėdai.

Mes ieškome būdų kaip kalbėtis su Pekinu, siūlydami tam tikrus galimus deeskalacijos variantus.

Lietuvos ir Kinijos santykiai nugarmėjo į žemumas Vilniui leidus šalyje veikti Taivaniečių atstovybei, pavadinime naudojant salos vardą. Ekspertai sako, kad kinų kalba šios atstovybės pavadinimas skamba kaip Taivano atstovybė. Pekinas tame įžvelgia Taivano mėginimus veikti kaip nepriklausomai valstybei.

Kilus diplomatiniam konfliktui, Lietuvos verslininkai pranešė patyrę įvairių prekybos su Kinija apribojimų. Šalies politikai juos pavadino nepaskelbtomis sankcijomis.

Pasak G. Landsbergio, dialogas su Pekinu palaikomas tiek per Kinijos diplomatinę atstovybę Vilniuje, tiek padedant ES institucijoms.

Ministro teigimu, pagrindinis deeskalacijos tikslas – apribojimų įmonėms pašalinimas.

Taip pat G. Landsbergis sakė besitikintis, jog pavyks išspręsti ginčą dėl Lietuvos atstovyvės Kinijoje pavadinimo keitimo.

„Norėčiau, kad nebūtų taikomi neteisėti pavadinimų keitimai. Visas tas diplomatimis disputas yra dėl to, kad Kinija vienašališkai pakeitė mūsų atstovybės pavadinimą. (...) Tai aš manau, kad tai irgi yra tam tikros normalizacijos, kurių tikėtumėmes“, – kalbėjo ministras.

Kinija gruodį Lietuvos atstovybę Pekine pasiūlė pavadinti Reikalų patikėtinio biuru (Office of the Charge d‘Affaires). Dėl to ambasados laikinoji reikalų patikėtinė Audra Čiapienė buvo atšaukta konsultacijoms, pati diplomatinė atstovybė dirba nuotoliniu būdu iš Lietuvos.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Greičiausiai reikės užpakaliu apsinuoginusiu artintis. Ir atsargiai žinoma....

Jone

Jone portretas
Gabreliau , su Kinija nekalbek, o geriau atsistatydink is ministro posto , nes ateis protingas ministras ir viska sutvarkys.

Taivanis niekšiškai elgiasi

Taivanis niekšiškai elgiasi portretas
Tai dabar aiškėja - Taivanis nepriklausomybės nepaskelbęs, o veikia taip kad Lietuva remtų Taivanio nepriklausomybę. Taivanis turi autonomiją nuo Kinijos, nepriklausomybės neskelbia, nes paskelbęs nepriklausomybę nebeturės šansų užvaldyti visos Kinijos. MusTaivanis įvėlė į kovą su Kinija tam kad pasaulis mus gintų ir kovotų su Kinija ir to pasekoje Kinija subyrėtų, niekšiškai elgiasi tas Taivanis. Košmaras kokioje mėsmalėje mes per tuos savo valdančiuosius atsidūrėme.
VISI KOMENTARAI 25
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių