Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis mano, kad buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė turėtų dalyvauti Seimo rinkimuose.
Paklaustas, kodėl buvusios ministrės nėra kandidatų į Seimą vienmandatėse apygardose sąraše, partijos pirmininkas atsakė, jog dar laukiama politikės sprendimo.
„Manau, kad turėtų (dalyvauti Seimo rinkimuose – ELTA). Bet tai yra jos apsisprendimas“, – sekmadienį žurnalistams teigė G. Landsbergis.
„Yra dar likęs vienas etapas. Dar keletą savaičių suteikta atsakyti dėl vienmandatės. Premjerė yra paprašiusi to laiko, suprantama ir Monika“, – aiškino jis.
TS-LKD pirmininkas tikisi, kad buvusios ministrės dalyvavimas rinkimuose neigiamai neveiks partijos šansų.
„Noriu tikėti, kad bus atsakomybė matoma ir tai yra suprantama ir priimta“, – žurnalistams atsakinėjo jis.
G. Landsbergis taip pat tvirtino, kad M. Navickienė prisiėmė atsakomybę už savo veiksmus, todėl neprieštarauja, jog buvusi ministrė liktų Seime.
„Aš suprantu, kad natūraliai yra noras brėžti liniją, kad trauktis iš visur. Tą liniją labai toli galima tęsti. Bet man atrodo, kad už veiksmus ar padarytas klaidas yra prisiimta atsakomybė. Toliau kalbėti aš asmeniškai nematau prasmės“, – reaguodamas į klausimą, ar M. Navickienė neturėtų taip pat pasitraukti iš Seimo, kalbėjo jis.
„Mes pamename ir to paties Lauryno Kasčiūno istoriją. Tai atvejų yra įvairiausių (...) Bet žmogus savo darbu įrodo, kad gali pelnyti pasitikėjimą“, – sakė jis.
Jis pabrėžė, kad šioje situacijoje nematė privačių ir viešų interesų konflikto.
ELTA primena, kad socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė nusprendė palikti postą tęsiantis skandalui dėl jos ir politikės sutuoktinio Mindaugo Navicko ryšių su įmone „Foxpay“, jos savininke I. Trinkūnaite ir verslininkės sugyventiniu, anksčiau už finansinius nusikaltimus kalėjusiu V. Germanu.
Finansinių technologijų įmonė „Foxpay“ buvo atsidūrusi vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje. Trečiadienį pranešta, kad pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – ministrės sutuoktinis M. Navickas. Komisijos vertinimu, investuotoja I. Trinkūnaitė neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.
M. Navickas „Foxpay“ valdyboje dirbo nuo 2022 m., nuo 2023 m. pabaigos iki 2024 m. pradžios buvo šios įmonės direktoriumi. Visgi, Lietuvos bankui pradėjus tyrimus, M. Navickas pasitraukė iš „Foxpay“ valdybos.
Tiesa, naujienų portalas 15min.lt skelbė, jog už sukčiavimą teistas I. Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje „LITLAB“. Taip pat pranešta, jog ministrės sutuoktinis su V. Germanu priiminėjo sprendimus I. Trinkūnaitės įsteigtoje įmonių grupėje „iSun“. M. Navickas yra vadovavęs ir kitoms su I. Trinkūnaite ir V. Germanu susijusioms įmonėms.
Ministrė M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Anot politikės, su ja politikė bendrauja retai, o apie I. Trinkūnaitės sugyventinio V. Germano praeitį su teisėsauga nieko nežinojo.
Trečiadienį 15min.lt pranešė, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų.
Lietuvos bankas atlieka patikrinimą dėl finansinių technologijų įmonės „Foxpay“. Savo ruožtu generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą dėl viešojoje erdvėje kilusių klausimų apie įmonės veiklą.
Naujausi komentarai