G. Landsbergis paskelbė, ar dalyvaus prezidento rinkimuose

  • Teksto dydis:

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis paskelbė nedalyvausiantis prezidento rinkimuose.

„Politika yra komandinis sportas, daugiausiai jis man primena estafetę, ir suprasdamas, kad šis mano politinis etapas kaip partijos pirmininko eina į pabaigą, būtų sąžininga pasakyti, kad aš neketinu dalyvauti prezidento rinkimuose“, – penktadienį Lietuvos radijui sakė G. Landsbergis.

Pasak politiko, jis perduoda „estafetę ar tą politinį fakelą tam, kuris galėtų jį nunešti ir į prezidento rinkimus, ir į kitas politines kovas, kurios laukia“.

G. Landsbergis pirmasis iš dažniausiai partijos skyrių pasiūlytų kandidatų paskelbė savo sprendimą. Politikai apsispręsti turi iki kitos savaitės trečiadienio vakaro.

TS-LKD skyriai kandidatuoti į prezidentus daugiausiai siūlė premjerei Ingridai Šimonytei, partijos pirmininkui, užsienio reikalų ministrui G. Landsbergiui bei pirmininko pavaduotojai, socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei.

Politika yra komandinis sportas, daugiausiai jis man primena estafetę.

Taip pat daugiau nei pusė partijos skyrių kandidatuoti prezidento rinkimuose pasiūlė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Laurynui Kasčiūnui, krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui, Seimo pirmininkės pavaduotojui Pauliui Saudargui.

Partijos duomenimis, I. Šimonytės kandidatūra pasiūlyta 66 kartus, G. Landsbergio – 64, M. Navickienės – 62, L. Kasčiūno – 54, A. Anušausko – 42, P. Saudargo – 41 kartą.

Šių metų lapkričio 11 ir 12 dienomis TS-LKD organizuos atvirus pirminius kandidatų į prezidento rinkimus ir Europos Parlamento sąrašo reitingavimą. Juose galės balsuoti partijos nariai ir jos rėmėjai.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks kitų metų gegužę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gabri

Gabri portretas
Įsidarbink gimnazijoje ponas mielas, durininkas geras būtum....

Reali info

Reali info portretas
Prezidentas pažadėjo jam ES komisaro postą?Lietuvoje jis šansų neturi, o ES ketverius metus pratupės, Namai, įsigyti Australijoje, laukia

V ir Gis

V ir Gis portretas
Tas snarglius nesulaukęs inauguracijos Rusijai karą paskelbtų...
VISI KOMENTARAI 117

Galerijos

Daugiau straipsnių