Ministras, kaip nurodoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime, skaitė pagrindinį pranešimą diskusijoje apie atgrasymo strategiją šiuolaikinių grėsmių akivaizdoje.
Jis pabrėžė, kad nors tradiciškai atgrasymas susijęs su konvencinėmis karinėmis priemonėmis, turime atkreipti dėmesį ir į tokius kylančius iššūkius, kaip kompleksinės kibernetinės atakos ir dezinformacija.
G. Landsbergis kvietė tarptautinę bendruomenę imtis veiksmų ir užtikrinti, kad hibridinis Kremliaus veikimas neliktų be atsako. „Iš Rusijos kylančios karinės grėsmės kelia pavojų regionui ir reikalauja nuoseklaus mūsų dėmesio. Piktavališkos įtakos kampanijos, kuriomis siekiama destabilizuoti Vakarus, yra ne mažiau pavojingos. Mums reikia visapusiškos strategijos ir į ateitį nukreiptos politikos, kovojant su dezinformacija ir priešišku kišimusi į informacinę erdvę. Tokiai strategijai reikalingas platus požiūris, kuris taip pat apima atgrasymo elementą“, – sakė ministras.
Diskusijoje taip pat kalbėjo ekspertai iš Hudsono instituto (JAV), Lenkijos tarptautinių santykių instituto ir Karališkojo tarptautinių santykių instituto „Chatham House“ (Jungtinė Karalystė), pokalbį moderavo Rygos Stradinio universiteto (Latvija) atstovė.
„Rygos strateginės komunikacijos dialogas“ – vienas iš svarbiausių tarptautinių kasmetinių strateginės komunikacijos renginių. Nuo 2015 metų šis tarptautinis renginys vienija tarptautines organizacijas, vyriausybes, karinę bei akademinę bendruomenes ir privatųjį sektorių, siekiant aptarti aktualiausius klausimus, formuojančius šiandieninę informacinę aplinką.
Naujausi komentarai