G. Paluckas apie konservatorių siūlomas Tūkstantmečio mokyklas: tai blogis

Partijoms derantis dėl Nacionalinio švietimo susitarimo, Seimo narys socialdemokratas Gintautas Paluckas teigia, kad Vyriausybės sumanymas pertvarkyti mokyklų tinklą steigiant vadinamąsias Tūkstantmečio mokyklas švietimo sektoriuje gilintų nelygybę, kurtų privilegijuotųjų grupes.

„Tos siūlomos mokyklos – tai Austėjos Landsbergienės privačių mokyklų vizija, kurią siūloma perkelti į viešąjį sektorių. Tačiau privačių mokyklų tinkle galioja kitos vertybės ir principai. Paprastai tariant, tie, kas turi pinigų, tas gauna geresnį išsilavinimą. Jei tą patį padarysime ir mūsų valstybinių mokyklų tinkle, kai fizinis prieinamumas kentės, bus labai blogai“, – teigia G. Paluckas.

Jis pabrėžia, kad tokio mokyklų tinklo atsiradimas daugeliui mokinių nebūtų naudingas.

„Tai didžiausias blogis švietimo sistemai, kokį tik galima sugalvoti, nes tai bus daroma kitų mokyklų sąskaita. Pavyzdžiui, Ignalinos rajone iš visų mokyklų liktų tik dvi, į kurias būtų mėginama vežioti mokinius, bet tai reiškia, jog kažkas turės keltis 5 valandą ryto. Konservatorių vizija yra tragiška regionų atžvilgiu. Tai, beje, prieštarauja iš principo Konstitucijai, kur aiškiai sakoma, kad visi vaikai lygūs, jie visi nusipelno vienodai gero švietimo“, – sako G. Paluckas.

Tos siūlomos mokyklos – tai Austėjos Landsbergienės privačių mokyklų vizija, kurią siūloma perkelti į viešąjį sektorių.

Politiko teigimu, atsiradus Tūkstantmečio mokykloms, nukentėtų likusios.

„Nelygybė tik gilėtų, formuotųsi „žinių salos“. Tik jau ne tarp privačių ir valstybinių, o netgi tarp valstybinių mokyklų. Konservatoriai visų likusių mokyklų sąskaita resursus mėgins nukreipinėti į tas mokyklas – jos šiuo laikotarpiu juk būtų steigiamos kažkurių mokyklų pagrindu.

Taigi, būtų „paprastos“ ir „elitinės“ mokyklos. Savaime suprantama, kad iš viso rajono žmonės į tą vieną mokyklą nesuvažiuos, vadinasi, kažkas eis į tas „paprastas“. Tai čia yra siūlomas greičių išsilavinimas“, – priduria G. Paluckas.

Socialdemokratas laikosi nuomonės, kad efektyvus turėtų būti visas valstybinių mokyklų tinklas.

„Visos mokyklos turi būti geros. Jeigu dėl kažkokių priežasčių nesugebama tos mokyklos kokybės užtikrinti, ji negali duoti antrarūšio išsilavinimo kitiems. Mūsų tikslas yra kokybės lygybė arba lygybė kokybėje visame tinkle, o ne kažkokios išskirtinės salos ar tos Tūkstantmečio mokyklos tarp paprastų mokyklų“, – vertina G. Paluckas.

Pasak jo, Tūkstantmečio gimnazijos Vyriausybės programoje apibūdinamos kaip naujos kartos mokyklos, kurios esą mažintų ugdymo rezultatų atskirtį tarp miesto ir rajono mokyklų.

Anot programos, šiose mokyklose bus kviečiami dirbti aukščiausius ugdymo rezultatus demonstruojantys mokytojai, gabiausi pedagoginių studijų absolventai, bus visa reikalinga šiuolaikinė infrastruktūra, STEAM laboratorijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tam cha cha

Tam cha cha portretas
ir vėl tu ,nelaimėli ,savo bėdas ir neapykantą skleidi į eterį ? Lūzeris lieka lūzeriu , o jei dar nelaimingas , tada lieka cha cha cha ir liberalkonservyno kaliošų dūmai .

Nemėgstu paluckinių

Nemėgstu paluckinių portretas
Bet šiai jo minčiai pritariu . KURIE TĖVAI norėtų , kad jų vaikas keltusi 5 ryto ir važiuotų į mokyklą ? ! Atsipeikėkite ! Ir taip tie vaikai " padusę " , o dar atsikėlę paryčiais ! Kokie mokslai ir jų " kokybė " ? Man dzin mortų ,,Tūkstantmečių vizijos , man rūpi mano vaikas , jo mokslai ir jo SVEIKATA .

Pamastymas

Pamastymas portretas
Labai teisingas straipsnis.Tik miesto žmonės gali jį neigti,o kaimo gyventojams tikrai nepavydžiu.Dabartinė valdžia žino,kad bemokslį daug lengviau išnaudoti ir valdyti,to ir siekiama..Tik kažkodėl nepagalvojama,kad viskas automatizuojama,kompiuterizuojama,o bemoksliai tokių įrengimų nemokės valdyti.Vaikų gerovė dabartinei valdžiai nerūpi,nes kai kas jų neturi,o kitų jau užaugę
VISI KOMENTARAI 20
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių