„Demokratinėje valstybėje tai yra visiškai normalu, turėti savo nuomonę, turėti argumentus, nepaisant to, kad su kai kuriais argumentais aš galbūt nesutinku. Todėl tikrai išeisiu išklausyti, jeigu bus klausimų, į juos taip pat atsakysiu“, – žurnalistams ketvirtadienį Seime sakė būsimasis Vyriausybės vadovas.
Praėjusią savaitę G. Paluckas taip pat žadėjo ateiti pasikalbėti su protestuotojais, jei tam netrukdys balsavimai Seime. Vis tik tuomet politikas mitinge nepasirodė ir teigė, kad jis rengiamas pasisakant prieš rinkimų rezultatus.
Toks jo pasisakymas supykdė akcijos organizatorius, kurie pareikalavo būsimo premjero paneigti savo žodžius.
„Labai tikiuosi, jog protestuojantys taip pat taip nemano“, – sakė jis, žurnalistų dar kartą perklaustas apie savo anksčiau išsakytą poziciją.
Politikas mitingo dalyviams žadėjo pakartoti, kad gerbia žmonių teisę protestuoti.
Į akciją prie Seimo Vilniaus savivaldybė yra išdavusi leidimą susirinkti iki 5 tūkst. žmonių.
S. Skvernelis neketina susitikti su protestuotojais prie Seimo: proceso dėl „Nemuno aušros“ atsukti neįmanoma
Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis sako neketinantis susitikti su ketvirtadienį prie parlamento rūmų dar vieną protesto akciją surengsiančiais piliečiais. Politiko teigimu, sprendimų dėl „Nemuno aušros“ priėmimo į valdančiąją koaliciją pakeisti nebeįmanoma.
„Tai yra procesas, kuris yra susijęs su koalicijos formavimo peripetijomis. Koalicija suformuota, suformuota Seimo vadovybė, komitetai. Žengtas didžiulis žingsnis į Vyriausybės formavimą. Atsukti proceso atgal neįmanoma“, – žurnalistams Seime sakė parlamento pirmininkas.
Visgi pažymėjo jis, nėra taip, kad proteste dalyvausiančių nuomonė nebus girdima.
„Tos pozicijos girdimos, bet aš manau, kad dialogas, jei norime ieškoti sprendimų, geriausias yra ne aikštėse, bet Vyriausybės ar Seimo rūmuose“, – pridūrė Seimo pirmininkas.
Pirmasis protestas šioje vietoje surengtas per pirmąjį išrinkto parlamento posėdį praėjusį ketvirtadienį, jame dalyvavo keli tūkstančiai žmonių, akcijos taip pat vyko Kaune ir Tauragėje.
Protestas surengtas Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP), Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“ ir „Nemuno aušrai“ koalicijos sutartimi įtvirtinus sprendimą dirbti valdančiojoje daugumoje.
Toks šių politinių jėgų žingsnis sulaukė kritikos ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje dėl „Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio antisemitinių pasisakymų.
Konstitucinis Teismas dėl viešų pasisakymų apie žydus ir Izraelį R. Žemaitaitį yra pripažinęs sulaužius priesaiką ir šiurkščiai pažeidus Konstituciją. Po šio sprendimo R. Žemaitaitis atsisakė Seimo nario mandato, kad neįvyktų apkaltos procesas, o praėjusį ketvirtadienį prisiekė kaip naujai išrinktas parlamentaras.
Vilniaus apygardos teisme taip pat nagrinėjama byla, kur R. Žemaitaitis kaltinamas neapykantos kurstymu prieš žydus. Politikas kaltinimus antisemitizmu atmeta ir sako savo įrašuose socialiniuose tinkluose kritikavęs Izraelį, o ne reiškęs neapykantą žydų tautai.
(be temos)
(be temos)