Pereiti į pagrindinį turinį

G. Paluckas turėjo atremti konservatorių kritiką dėl „Nemuno aušros“

Su konservatorių frakcija ketvirtadienį susitikęs kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas sulaukė kritikos dėl sprendimo teisingumo ministro portfelį patikėti „Nemuno aušrai“, kurios lyderis šiuo metu yra teisiamas dėl neapykantos kurstymo prieš žydų tautą. Visgi G. Paluckas akcentavo, kad Teisingumo ministerija su teismų sistema nieko bendro neturi. Politikas taip pat patikino, kad prezidentui pateiktas kandidatas į šios ministerijos vadovus niekam nekels abejonių.

Mindaugas Lingė (kairėje) ir Gintautas Paluckas

„Ar jums tikrai nuoširdžiai atrodo normalu Teisingumo ministerijos portfelį patikėti partijai, kuri daugiausiai iš esmės turi problemų su teisėsauga?“ – klausimą kėlė konservatorių lyderė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, akcentuodama, kad kandidatas į premjerus prisiima atsakomybę ir dėl valstybės įvaizdžio tarptautinėje erdvėje.

Savo ruožtu G. Paluckas pabrėžė, kad Teisingumo ministerija nieko bendro su teismų sistema neturi.

„Kalbant apie Teisingumo ministeriją – ką ji bendro turi su teismų sistema? Kokią įtaką Teisingumo ministerija turi saugumo tarnyboms? Jokios, jūs tai puikiai žinote“, – susitikime su konservatoriais teigė G. Paluckas.

„Kalbant apie kandidatus į ministrus, kai išgirsite kandidatus, aš manau, kad nekils abejonių, kad tai yra respektabilūs, autoritetą turintys asmenys, kurie niekam netarnaus išskyrus viešajam interesui ir Lietuvos valstybei“, – pabrėžė jis.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) sprendimą sudaryti valdančiąją koaliciją su „Nemuno aušra kritikavo ir kiti konservatorių frakcijos nariai.

„Kai nusiperki kokį sugedusį, rudą daiktą parduotuvėje, tai žala būna vienadienė, asmeninė. Bet kai melas parduodamas ir nusiperkamas rinkimuose – žala yra visai visuomenei, jos ateičiai“, – susitikimo su G. Palucku metu teigė Žygimantas Pavilionis.

„Tai kaip jūs manote, ar tos kelios rudos kėdės Seime, kurias jūs nusipirkote vardan tos vienadienės, kasdienės naudos, nėra per brangi prekė mūsų visų ateičiai?“ – kėlė klausimą jis.

Visgi G. Paluckas pabrėžė, kad Lietuvos žmonių valios nereikėtų vadinti „rudomis, raudonomis ar dar kažkokiomis dėmėmis“.

„Dėl šios priežasties aš esu tikras, kad mes visi gerbiame parlamentinių partijų teisę formuoti koalicijas. Apie pasekmes arba tų pasekmių apimtį ar gylį mes galėsime diskutuoti ir ateityje. Bet aš esu įsitikinęs, kad tiek koalicijos, tie Vyriausybės veiklą žmonės, visuomenė vertins pagal atliktus darbus“, – pabrėžė jis.

Antradienį prezidentui Gitanui Nausėdai pateikus socialdemokrato Gintauto Palucko kandidatūrą į premjerus, Seimas ketvirtadienį ketina apsispręsti dėl potencialaus naujojo Vyriausybės vadovo.

Jei Seimas patvirtins G. Palucko kandidatūrą į premjerus, šis ne vėliau kaip per 15 dienų nuo jo paskyrimo turės pristatyti parlamentui sudarytą ir prezidento patvirtiną Ministrų kabinetą bei teikti svarstyti Vyriausybės programą.

ELTA primena, kad nepaisant užsienio partnerių kritikos ir prieš rinkimus duotų pažadų, valdančiąją daugumą formuojanti Lietuvos socialdemokratų partija pasirašė koalicinę sutartį su antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio R. Žemaitaičio vedama „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Šis sprendimas sulaukė tarptautinės kritikos.

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė ketvirtadienį Seimo posėdžio metu kreipsis į parlamentarus su prašymu naikinti „Nemuno aušros“ pirmininko Remigijaus Žemaitaičio teisinę neliečiamybę. Parlamentaras yra kaltinamas neapykantos prieš žydų tautybės asmenis kurstymu.

Pernai R. Žemaitaitis paskelbė antisemitinius, tautinę nesantaiką kurstančius įrašus socialiniame tinkle „Facebook“ bei visuomenės informavimo priemonėse. Konstitucinis Teismas konstatavo, kad politikas šiais savo pasisakymais sulaužė Seimo nario priesaiką, šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra