I. Šimonytė: saugumo klausimais bendrą kalbą rasčiau ir su D. Trumpu

Nerimaujant, kad Jungtinių Valstijų prezidentu vėl gali tapti Donaldas Trumpas, šalies vadovo posto siekianti premjerė Ingrida Šimonytė įsitikinusi, kad prireikus – saugumo klausimais rastų bendrą kalbą su respublikonų keliamu kandidatu.

„Užsienio politikoje jaučiu turinti pakankamai žinių, patirties ir svarbių kontaktų, kurie padėtų mūsų interesų gynybą padaryti rezultatyvesne. Man patinka bendrauti ir bendradarbiauti. Tikiu, kad rasčiau kalbą ir turėčiau pakankamai argumentų dėl mūsų saugumo kalbantis ir su ponu Trumpu, jeigu tektų rimtai pasikalbėti“, – penktadienį vykusiame prezidento rinkimų programos pristatymo renginyje kalbėjo I. Šimonytė.

D. Trumpas jau kurį laiką skundžiasi dėl NATO ir yra apkaltinęs Vakarų sąjungininkes esant išlaikytinėmis. Anot jo, Aljanso narės neskiria pakankamai finansų karinėms išlaidoms ir JAV kaip gynybinį skydą laiko savaime suprantamu dalyku.

Man patinka bendrauti ir bendradarbiauti.

Visai neseniai D. Trumpas pareiškė, kad laimėjęs JAV prezidento rinkimus jis negintų tų NATO valstybių, kurių gynybos išlaidos neatitinka įsipareigojimų.

Tuo metu NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas akcentuoja, kad 18 iš 31 NATO šalies narės 2024 metais pasieks 2 proc. BVP išlaidų gynybai tikslą.

Prezidento pozicija atveria galimybes nebūti susaistytam su partijų programomis

Pasak I. Šimonytės, premjero poziciją riboja valdančioji koalicija, tad ši pareigybė neleidžia užtikrinti vienodos skirtingų politinių pusių jausenos. Todėl, anot jos, prezidento postas atveria galimybes nesusitapanti su viena partija.

„Premjero pozicija svarbi, bet turinti ribas, vadinamas valdančiąja koalicija. Kai sprendžiami fundamentaliai svarbūs klausimai, visos pastangos turi būti sutelktos į plataus suitelkimo paieškas. Kad tiek kairė, tiek dešinė jaustųsi vienodai girdimi konsensuso rezultate“, – kalbėjo kandidatė.

„Esame laike, kai reikia stiprios lyderystės, ne mistifikuotos vienybės, nes tai nėra tikroji demokratijos raiška, o racionalių ir pragmatinių susitarimų, geriausių mūsų šaliai. Prezidento pozicija atveria galimybes nebūti susaistytam su konkrečių partijų programoms ir pasaulėžiūra, telkti politinį sutarimą dėl svarbiausių klausimų, nesusitapatinti su viena puse, siekiant būti aukščiau kitos balanso pusės“, – pridūrė ji.

Prioritetas – parama Ukrainai

Pristatydama savo programą šalies vadovo posto siekianti premjerė pabrėžė pagalbos ir paramos Ukrainai svarbą.

„Tikrovėje pamatėme, kaip viskas yra trapu, kai agresorius perjungia pavarą ir ciniškai traiško demokratinį pasaulį, kol šis apsimeta to nesuprantąs. Pradėjęs pirma pavara, Putinas po Europą važinėjo lėtai, ilgai ir užtikrintai, važinėjo limuzinais, pasitikinėtas ant raudonų kilimų, nors vietoje protokolinių reveransų naudojo šantažu paremtą gazrpominę ir rosatominę leksiką, jausdamasis padėties diktuotoju“, – kalbėjo ji.

I. Šimonytės rinkiminėje programoje teigiama, kad Ukraina jau dabar stabdo Rusijos agresijos plitimą į Europą. Visgi, pasak jos, siekiant užtikrinti Lietuvos saugumą reikia įdėti daugiau pastangų.

„Nepadarėme visko, nedarome visko, kas būtina, kad aukštėjanti pavara nepriartėtų prie mūsų sienų“, – pabrėžė ji.

ELTA primena, kad Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 metų gegužės 12 dieną.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Pensininkė

Pensininkė portretas
Gal pasiūlytų visiems pensininkams atsisakyti pensijų ,kad padidintų išlaidas gynybai ir patiktų Trumpui.

Naje

Naje portretas
Nevaidink

Negirdėjau

 Negirdėjau  portretas
niekad kad būsimasis jankiu prezidentas DONALD TRUMP kalbėtų su kapliadančiu transvestitu
VISI KOMENTARAI 39

Galerijos

Daugiau straipsnių