Pasak ministro, šie veiksmai pakenks Lietuvos įvaizdžiui ir gali neigiamai atsiliepti santykiams su Izraeliu ir Jungtinėmis Valstijomis.
„Šis veiksmas vėl pritrauks dėmesį, deja, ne iš gerosios pusės parodys Lietuvą. Tikrai pakenks Lietuvos įvaizdžiui, vienareikšmiškai bus pasmerktas visų žydų organizacijų ir Izraelio, neabejoju, kad labai neigiamai bus įvertintas ir Jungtinių Valstijų“, – BNS penktadienį sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.
Šis veiksmas vėl pritrauks dėmesį, deja, ne iš gerosios pusės parodys Lietuvą. Tikrai pakenks Lietuvos įvaizdžiui, vienareikšmiškai bus pasmerktas visų žydų organizacijų.
„Žmonės, matyt, mano, kad jie atlieka kokį nors patriotinį veiksmą, tačiau iš tikrųjų tai yra kenkimas šaliai. Tai reikia pasakyti labai aiškiai“, – pridūrė jis.
Ketvirtadienį aktyvistai Vilniaus centre ant Vrublevskių bibliotekos pakabino naują atminimo lentą J. Noreikai-Generolui Vėtrai. Taip jie protestavo prieš Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus sprendimą liepą nuimti senąją lentą, kabėjusią ten daugiau nei du dešimtmečius.
Sostinės meras teigia nuimti lentą nusprendęs dėl to, kad J. Noreika tvirtino nacių administracijos sprendimus steigti žydų getą ir konfiskuoti jų turtą. Istorinės asmenybės gynėjai pabrėžia jo vėlesnę antinacinę ir antisovietinę veiklą.
L. Linkevičius teigia, kad niekas negali paneigti J. Noreikos prisidėjimo prie žydų izoliavimo Lietuvoje.
„Mes Lietuvoje, šalyje, kur beveik visi prieškariu gyvenę žydai buvo išžudyti, (...) turime gerokai jautriau ir atidžiau žiūrėti į šitą istoriją“, – sakė ministras.
Sovietų pareigūnai už antivalstybinę veiklą J. Noreikai 1947 metais įvykdė mirties nuosprendį.
1997 metais J. Noreika-Generolas Vėtra apdovanotas Vyčio Kryžiaus 1-ojo laipsnio ordinu po mirties.
Naujausi komentarai