Tai Lenkijos vyriausybės vadovas kalbėjo po susitikimo su premjeru Sauliumi Skverneliu Kalvarijos pasienio punkte, kur ministrai pirmininkai susitiko pažymėti sienų kontrolės panaikinimą.
„Sveikinu Lietuvą, sveikinu jus, Sauliau, ėmusis tų žingsnių, kurie leido suvaldyti epidemiją“, – sakė M. Morawieckis
„Mielas bičiuli Sauliau, labai džiaugiuosi, kad visus tuos sunkius laikus, kuriuos mums sukėlė pandemija, per tą laiką mes einame greta vienas kito ir iš tikrųjų remiame vieni kitus tame kelyje“, – pridūrė jis.
Lenkijos premjero teigimu, dvišaliai santykiai pastaruoju metu grįžta į tą lygį, kokio siekė buvę prezidentai Valdas Adamkus ir Lechas Kaczynskis (Lechas Kačynskis).
„Prezidentai Kaczynskis ir Adamkus puikiai žinojo, kad Lietuva ir Lenkija, veikdamos kartu, Europoje pasieks daugiau. Ir tai vyksta“, – kalbėjo M. Morawieckis.
Prezidentai Kaczynskis ir Adamkus puikiai žinojo, kad Lietuva ir Lenkija, veikdamos kartu, Europoje pasieks daugiau. Ir tai vyksta.
Jo teigimu, bendradarbiavimas yra labai svarbus derybose dėl būsimo ES biudžeto ir naujojo Ekonomikos gaivinimo fondo lėšų.
„Mūsų laukia labai rimtos derybos dėl daugiametės finansinės perspektyvos, taip pat dėl ekonomikos gaivinimo fondo lėšų“, – teigė Lenkijos premjeras.
„Žvelgdamas į glaudų bendradarbiavimą su Lietuva, su Sauliumi, taip pat su kolegomis iš Višegrado grupės, matau, kokią jėga sudaro Vidurio Europos valstybės, taip pat, kokią jėgą mes demonstruojame Vakarų Europai, ypač tada, kai reikia derėtis dėl sudėtingų reikalų“, – pridūrė jis.
„Gerbiamas premjere, brangus Sauliau, labai dėkoju už tai, kad buvai visuomet pasiekiamas šiomis sudėtingomis savaitėmis, šiais laikais ir kad galėjome įvairias kilusias problemas spręsti konsensuso supratimo dvasia“, – į S. Skvernelį kreipėsi Lenkijos premjeras.
„Esu giliai įsitikinęs, kad mūsų abiejų tautų, mūsų valstybių laukia labai geros perspektyvos, kalbame apie bendradarbiavimą įvairiose srityse tiek valstybių viduje, tiek Europos mastu“, – teigė M. Morawieckis.
„Matome, kad mums už nugaros vis labiau intensyvėja sunkvežimių judėjimas, tikėkimės, kad asmenų judėjimas irgi bus labai aktyvus, o tai geras ženklas mūsų ateičiai, mūsų bendradarbiavimui, prie kurio prisideda ir prezidentai Andžejus Duda bei prezidentas Gitanas Nausėda“, – pridūrė jis.
Kurį laiką įtempti buvę Lietuvos ir Lenkijos santykiai ėmė šiltėti prieš porą metų. Svarbus lūžis įvyko 2017-aisiais, kai sutartį dėl krovinių vežimo geležinkeliais tarifų pasirašė „Lietuvos geležinkeliai“ ir Lenkijos įmonė „Orlen“, valdanti naftos perdirbimo gamyklą Mažeikiuose.
Lenkija savo ruožtu siekia Lietuvos paramos ginče su Europos Sąjungos institucijomis, kurios Varšuvai grasina sankcijomis dėl teismų reformos.
Naujausi komentarai