Lietuvos Seimas – senjorų rojus

Nepavydėtina pozicija?

Pasak A.Maldeikienės, klausimas, kodėl garbaus amžiaus parlamentarai neturėtų dirbti Seime, beprasmis.

Esą kodėl gi jie turėtų iš šio posto pasitraukti, sukakus pensiniam amžiui, jei tauta būtent tokių asmenų toje pozicijoje pageidauja?

"Apie tai kaip tik dabar rašau savo naują knygą. Tad galiu pasakyti, ko iš jų tikimasi. Ogi to, kad jie nuolankiai priims patyčias. Iš jų daugiau nieko ir nelaukiama. Taigi žmogų renka į Seimą tam, kad iš jo tyčiotųsi. Parlamentarai su tuo susitaiko: "ramiai sėdėsiu ir neblogai uždirbsiu". Neypatingai daug, bet pakankamai", – savo nuomonę išreiškė A.Maldeikienė.

Senyvų parlamentarų viešų nusišnekėjimų politologas Lauras Bielinis nelinkęs sieti su jų amžiumi, bet su išsilavinimo ar kultūros trūkumu.

"Išsilavinimas ir kultūra nėra amžiaus rodiklis. Nesąmoningus projektus siūlo bei priiminėja ir jauni, ir seni politikai. Man daug labiau patiktų koks nors profesinis egzaminas tiems, kurie ruošiasi į Seimą, pavyzdžiui, teisės, politikos, etikos klausimais, kad parlamentaras suvoktų bent jau elementarius dalykus ir nepasiklystų tarp trijų pušelių", – mano L.Bielinis.

Politologas neatmeta tikimybės, kad dažni parlamentarų nusikalbėjimai yra ne profesionalumo stoka, o taktiniai žingsniai, siekiant atitraukti dėmesį nuo daug svarbesnių dalykų, siekiant suorganizuoti negatyvų balsavimą kažkokio jiems nepalankaus klausimo atžvilgiu, siekiant gerą pasiūlymą paversti niekiniu.

"Ar gera būti pensininku dirbant Seime? Juk jie gauna solidžią algą ir dar "Sodros" pensiją. Tačiau pasakysiu tik tiek: žmonės, nepavydėkite. Tie, kurie mano, kad sėdintieji parlamente nieko neveikia ir gauna gerus pinigus, vadovaujasi iliuzija. Patekęs ten žmogus patiria tokį stresą, kad tie keleri metai buvimo Seime gali kainuoti visą tolesnį jo gyvenimą. Nes įtampa nenutrūksta visas 24 valandas, konkurencinė kova tarp frakcijų, atidus žvilgsnis iš visuomenės pusės – visa tai sukuria tokio streso aplinką, kad geriau nepavydėkime jiems", – šįkart taip pasisakė politikus mėgstantis kritikuoti politologas L.Bielinis.

Parlamentarui pinigų nestinga

Seimo nario pareiginė alga (be priedo už tarnybos Lietuvos valstybei stažą) siekia 2 531 eurą (8 741 litų) per mėnesį. Valstybės politikams mokamas priedas už ištarnautus metus nuo 1990 m. kovo 11 d. sudaro 3 proc. valstybės politiko pareiginės algos už kiekvienus trejus metus, tačiau priedo dydis neturi viršyti 30 proc. pareiginės algos.

Be algos Seimo nariai dar gauna apie 700 eurų parlamentinėms išlaidoms. O tiems, kuriems priklauso, – ir senatvės pensiją.

Nuo šių metų pradžios, kai pradėtos grąžinti per krizę nukarpytos senatvės pensijos į 2009-ųjų lygį, tai palietė ir parlamentarus senjorus. Pastaruosius dvejus metus jų pensijos buvo sumažintos maksimaliai – 70 proc.

Kai sunkmečiu buvo nuspręsta apkarpyti dirbančių pensininkų pensijas, jos buvo nurėžtos pagal principą: kuo daugiau uždirbti, tuo didesnės pensijos dalies netenki.

Didžiausias kąsnis (70 proc.) buvo atimtas iš tų, kurių algos siekė 4 200 ir daugiau litų. Kadangi mėnesinis eilinio Seimo nario atlyginimas gerokai viršijo šią sumą, jų pensijos buvo apkarpytos maksimaliai.

Per krizę sumažintos valstybinės pensijos ir senatvės pensijos dirbusiems pensininkams, taip pat ir Seimo nariams, bus kompensuojamos iki 2018 metų pabaigos.NAUJAUSI KOMENTARAI

steise

steise portretas
kam vadinti tais vardais "Bezdalius " politikai turi ziureti ka traukia i sarasus. ir kol bus sarasinis balsavimas toki ir turesime seima . laikas keisti balsavima i seima. tik nesakykite , kad neimanoma keisti istatymu. dreba del kedziu. tegul pagyvena is pensijos minimumo.

steise

steise portretas
kam vadinti tais vardais "Bezdalius " politikai turi ziureti ka traukia i sarasus. ir kol bus sarasinis balsavimas toki ir turesime seima . laikas keisti balsavima i seima. tik nesakykite , kad neimanoma keisti istatymu. dreba del kedziu. tegul pagyvena is pensijos minimumo.

Politbiuro CK KPSS

Politbiuro CK KPSS portretas
Sakydavo tada, kad kremlius, tai dom prestarelych, bet ir pas mus tas pats.
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių