Lietuvos vadovai reiškia užuojautą dėl „tikro europiečio“ D. Sassoli mirties

 • Teksto dydis:

Lietuvos vadovai antradienį pareiškė užuojautą dėl Europos Parlamento (EP) pirmininko Davido Sassoli (Davido Sasolio) mirties, pavadinę šį politiką „tikru europiečiu“.

Prezidentas Gitanas Nausėda, reikšdamas užuojautą D. Sassoli šeimai, artimiesiems ir visai Europai, teigė, kad netekome neeilinės asmenybės, tikro europietiškų ir demokratiškų vertybių lyderio.

„Mane ir visus Lietuvos žmones nuliūdino žinia apie šią skaudžią netektį. Šiltai prisimenu mūsų susitikimus, tarp jų ir jo vizitą Lietuvoje praeitų metų vasarą. D. Sassoli buvo tikras europietis, tvirtai gynęs demokratiškas vertybes. Visada prisiminsime jo pastangas ir atsidavimą kuriant efektyvesnę, piliečiams artimesnę ir saugesnę Europos Sąjungą“, – užuojautoje teigia šalies vadovas.

Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė teigė, kad Europos Parlamento pirmininkas visada bus prisimenamas kaip „kovotojas už stiprią, atsparią ir vertybėmis grįstą Europos Sąjungą“.

„Jo nepaliaujamos pastangos kurti veiksmingas ir modernias ES institucijas daugelį mūsų įkvėps tęsti jo svarbų darbą. Šiltai prisimenu mūsų susitikimus su D. Sassoli. Aš ir mano bendrapiliečiai visada prisiminsime jo padrąsinančius ir tvirtos paramos žodžius, kai mūsų šalis susidurdavo su daugybe iššūkių – nuo saugumo problemų iki migracijos instrumentalizavimo prie rytinių ES sienų“, – užuojautoje sakė ministrė pirmininkė.

„Te įkvepiantis D. Sassoli veiklos palikimas būna stiprybės šaltinis šiuo sunkiu metu jo šeimai, draugams ir visiems europiečiams“, – pridūrė ji.

Seime Europos Parlamento pirmininko atminimas pagerbtas tylos minute.

„Prisimename Europos Parlamento Pirmininko D. Sassoli vizitą Lietuvoje praėjusį rugpjūtį. Tuomet jis išreiškė tvirtą paramą Lietuvai neteisėtos migracijos krizės akivaizdoje. Kvietė bendromis pastangomis kovoti su kylančiais naujais iššūkiais, plačiai ir įžvalgiai vertino situaciją, ragino telktis bendram darbui dėl visų Europos Sąjungos gyventojų. Dar sykį reiškiu nuoširdžią užuojautą ir linkiu didžiausios stiprybės D. Sasoli artimiesiems“, – sakė parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

D. Sassoli antradienį mirė ligonėje Italijoje. 65 metų italų politikas, buvęs televizijos žinių diktorius, sunkiai sirgo ir nuo gruodžio 26 dienos buvo gydomas dėl imuninės sistemos sutrikimo.

Politikas rugsėjį per EP plenarinę sesiją sunkiai susirgo plaučių uždegimu ir turėjo atsigulti į ligoninę. Jis sugrįžo į Italiją atsigauti, bet atkrito ir jau kurį laiką negalėjo eiti savo pareigų.

Europos Parlamentas renkamas penkeriems metams, bet jo pirmininko kadencija trunka pusę šio laiko.

D. Sassoli jau buvo užsiminęs, kad nesieks būti perrinktas.

Jis gimė 1956 metų gegužės 30 dieną Italijos šiauriniame Florencijos mieste. Per tris dešimtmečius trukusią žurnalisto karjerą jis iš pradžių dirbo laikraščiuose, paskui perėjo į televiziją ir tapo visoje šalyje žinomu pranešėju.

Į Europos Parlamentą D. Sassoli buvo išrinktas 2009 metais, o jo pirmininku tapo 2019-aisiais. Jis buvo centro kairiojo Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso, antros pagal dydį EP frakcijos, narys.NAUJAUSI KOMENTARAI

Info

Info portretas
He passed away last night in Aviano, in the Oncology Reference Centre (CRO). He had been fighting a very private war with the illness for some years and had won some of its battles.

To Kodėl

To Kodėl portretas
Todėl, kad tai neturi reikšmės, žmogus kovojo su onkologine liga jau kelerius metus. Amžinąjį atilsį.

WW

WW portretas
Gaila, kad tik vienas.....
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių