Pereiti į pagrindinį turinį

Ministrai raginami steigti pagalbos centrą seksualinės prievartos aukoms

2017-12-04 12:47

Seimo narė Monika Navickienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą bei socialinės apsaugos ir darbo ministrą Liną Kukuraitį prašydama inicijuoti nacionalinio centro, teikiančio paslaugas seksualinę prievartą patyrusiems asmenims, įkūrimą.

Monika Navickienė
Monika Navickienė / K. Kavolėlio / BFL nuotr.

Toks centras prievartos aukoms teiktų visą specializuotą, kompleksinę pagalbą.

„Seksualinė prievarta - viena labiausiai apleistų smurto formų Lietuvoje. Lietuvoje yra daug atvejų, kai seksualinę prievartą patiriantys žmonės nesikreipia į teisėsaugos institucijas todėl, kad nesitiki greito, profesionalaus bei saugumą užtikrinančio proceso“, - sakė M. Navickienė. Seimo narė tikina, kad įsteigtas bendras pagalbos centras būtų didelis žingsnis į priekį, kuris skatintų netylėti ir padidintų pasitikėjimą valstybės teikiamomis paslaugomis.

Seksualinė prievarta - viena labiausiai apleistų smurto formų Lietuvoje.

Anot M. Navickienės, pastaruoju metu žiniasklaidoje nuskambėjusios istorijos atskleidė, kad seksualinio smurto atveju aukos neturi kur kreiptis ir negali gauti teisininko, medicinos darbuotojo ar psichologo konsultacijų, o dažnas blaškymasis po medicinines įstaigas kelia pavojų, kad ateityje panašiu atveju kitos aukos dėl tokių bėdų taip pat nesikreips ir neieškos pagalbos.

Siūlomas specializuotas centras seksualinės prievartos aukoms teiktų kompleksinę pagalbą, taip pat egzistuotų ir finansinės paramos programa, kuri kompensuotų tokias paslaugas kaip advokato, psichologo, medicinos darbuotojo, galinčio atlikti apžiūrą ir suteikti rekomendacijas nepriklausomai nuo to, ar yra duomenys iš policijos ir ką nukentėjęs žmogus nusprendė daryti.

Kauno moterų draugijoje nuo 2013 metų vykdytas bandomasis projektas „Moterų iniciatyva prieš smurtą“, kurio tikslas buvo inicijuoti pagalbos seksualinio smurto aukoms programos sukūrimą ir finansavimą. Pasibaigus projektui Sveikatos apsaugos ir Socialinių reikalų ir darbo ministerijoms buvo teiktos rekomendacijos dėl pagalbos centro seksualinės prievartos aukoms įkūrimo. Projektas parodė, kad siekiant suteikti kompleksinę pagalbą seksualinį smurtą patyrusiems asmenims yra būtinas tokio centro steigimas.

„Paprašiau ministrų, kad jie informuotų apie specializuoto centro įsteigimo galimybes jau ateinančiais 2018 metais“, - teigė M. Navickienė.  

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra