Pagerbiant Holokausto aukas, šalies vadovai kviečia nepamiršti istorijos pamokų

 • Teksto dydis:

Ketvirtadienį minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, šalies vadovai kviečia nepamiršti istorijos pamokų, kurti ateitį be neapykantos bei saugoti taiką.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad prisimenant šį „visai žmonijai skirtą kraupų perspėjimą“ bei pagerbiant nužudytuosius, turime atsisakyti neapykantos ideologijų ir saugoti taiką.

„Milijonų nužudytųjų atminimas įpareigoja mus kurti ateitį be neapykantos ideologijų. Ir šiandien būtina vis iš naujo tvirtai pasiryžti tarpusavio pagarbai ir bendradarbiavimui, kuris kuria ir išsaugo taiką. Mes prisimename ir daugiau niekada neleisime tam pasikartoti“, – teigia prezidentas BNS perduotame komentare.

„Nusikaltimai žmogiškumui neturi senaties, o bėgantys metai dar labiau išryškina tragedijos mastą“, – pranešime spaudai tvirtino ir premjerė Ingrida Šimonytė.

Reikšdama pagarbą žydų genocido aukoms, ji teigė, kad per Holokaustą Lietuva neteko „gausios Lietuvą kūrusios bendruomenės, jos praradimas mus nuskurdino“.

„Šis skausmo testamentas įpareigoja kartų kartas nešti bendros atsakomybės už tai, kas nutiko, naštą ir dėti visas pastangas, kad tai daugiau niekada nepasikartotų. Kviečiu visus ne tik šiandien prisiminti Holokausto tragediją atiduodant duoklę kalendoriui, bet ir kasdien neužmiršti puoselėti toleranciją ir pagarbą žmogui“, – sakė I. Šimonytė.

Ji taip pat kvietė pagerbti visus Pasaulio tautų teisuolius, kurie „rizikuodami savo gyvybėmis gelbėjo kitų gyvybes“.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pakvietė visus prisijungti prie kasmetinės pasaulinės atminimo akcijos #WeRemember/#MesPrisimename.

Ji priminė Holokaustą išgyvenusio Italijos žydo, rašytojo Primo Levio istoriją, kai jis rašė apie savo bičiulę, išgyvenusią Birkenau koncentracijos stovyklą.

„Giuliana Tedeschi (Džiulijana Tedeski), pro savo kameros langelį pamačiusi krematoriumo kaminą, pasiteiravo vyresnės kalinės, kas čia dega. Ji išgirdo: „Čia degame mes.“ Išties tai ne vien šešių milijonų pasaulio žydų tragedija, o skausminga mūsų – kiekvienos valstybės – istorija, kuri stipriai kirto ir Lietuvai“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Tačiau pastaruoju metu atrodo, kad šios istorijos pamokos primirštamos, negebant atsispirti pykčiams ir ultimatumams, kai prie valstybių sienų žvanga ginklai ir darosi ankšta žmogaus orumui. Pasaulis negali leisti, kad mirtis vėl taptų brangesnė už gyvybę. Tikiu, kad turime valios likti žmonėmis“, – tvirtino Seimo pirmininkė.

Minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, Lietuvos žydų bendruomenės ragina aplankyti žydų žudynių vietas ir pagerbti nužudytuosius padedant simbolinį akmenuką.

Taip pat siūloma nusifotografuoti su užrašu #WeRemember/#MesPrisimename ir šia nuotrauka pasidalyti socialiniuose tinkluose.

Ketvirtadienį Šiaulių apskrities žydų bendruomenė Holokausto aukų pagerbimą rengia Pasaulio tautų teisuolių skvere.

Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena minima sausio 27-ąją. 1945-ųjų sausio 27-ąją buvo išlaisvinti Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos kaliniai. Didžiausioje nacių koncentracijos ir naikinimo stovykloje nužudyta per 1,5 mln. žmonių, iš jų – per 1 mln. žydų.

Per Antrąjį pasaulinį karą naciai Lietuvoje, dažnai padedami lietuvių kolaborantų, išžudė per 90 proc. iš daugiau kaip 200 tūkst. Lietuvos žydų. Už žydų gelbėjimą Pasaulio teisuoliais pripažinti maždaug 800 lietuvių.NAUJAUSI KOMENTARAI

romas

romas portretas
Kai isrinks Vatikano Popiezium zyda ir jis kaip litvakas atvaziuos aplankkyti Lietuvos tai sutvarkisite labai staigiai.Na tave rusai isnaudojo ir ka tu jiems padarei,O dabar Amerikos zydai padeda bet ne lietuviai.As pasakyciau be reikalo Nes tokios nedekingos tautos kaip Lietuva nera.Jums geriausia butu buve likti tsrs. ir vazineti i Sibira

romas

romas portretas
Kai isrinks Vatikano Popiezium zyda ir jis kaip litvakas atvaziuos aplankkyti Lietuvos tai sutvarkisite labai staigiai.

Anonimas

Anonimas portretas
Zydai ismoko savo istorijos pamoka,kad kitu tautu isnaudoti negalima,viskas grizta jiems patiems,ka daro kitiems,
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių