Pasiilgo cenzūros?

Prieštaringai vertinamo Didžiojo šeimos gynimo maršo organizatorių iniciatyva policija atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo valstybės simbolio (vėliavos) išniekinimo menininko Dainiaus Liškevičiaus kūrinyje.

Mitinguotojams užkliuvo, kad dar 2020 m. sukurtame, Venecijos bienalėje dalyvavusiame videoperformanse menininkas nusišluosto į trispalvę šokoladuotą veidą. Pripažintas menininkas yra priverstas aiškintis performansu kalbėjęs apie rasizmą, homofobiją, Lietuvos atvirumą kitokiems. Apie tai, kas nepatinka didiesiems šeimos gynėjams.

Deja, policijai pavesdami meno kūrinių vertinimo darbą rizikuojame žingsniuoti atgal – link "šlovingos" sovietijos laikų. D.Liškevičiaus kūryba užkliuvo vienam iš maršo organizatorių Artūrui Orlauskui. Humoristas, matyt, pasiilgo cenzūros. Galbūt ir pats norėtų tapti cenzoriumi? Ne kartą keitęs skūrą, su keliomis skirtingomis partijomis bandęs patekti tai į Seimą, tai į Europos Parlamentą, A.Orlauskas iki šiol buvo vietinio lygmens (savivaldybių) politiku. Tiesa, nelabai sėkmingu – dėl įtartinų iniciatyvų savarankiškai derinti įvairius reikalus buvo pašalintas iš LSDP. Taigi, nepaėjus kortai savivaldybių politikoje, nepatekęs į valdžią Vilniuje nei Briuselyje, humoristas norėtų pademonstruoti valdžią bent jau cenzūros srityje? Tačiau didysis šeimos gynėjas visų pirma turėtų išsicenzūruoti pats save. Ar jo pasakojami anekdotai apie tai, kaip tėvas oraliniu būdu santykiauja su dukra, yra per aukštas menas, kad būtų cenzūruojamas? O gal tai skatina šeimos vertybes, kurias taip aršiai gina maršo organizatoriai ir dalyviai?

Tačiau didysis šeimos gynėjas visų pirma turėtų išsicenzūruoti pats save.

LRT tyrimas atskleidė keistą Didžiojo šeimos gynimo maršo organizatorių prielankumą Kremliui. Žinant šią iškalbingą detalę, nestebina ir tai, kad A.Orlauskas vis bando sumenkinti kalinamą Baltarusijos žurnalistą Romaną Protasevičių. Et, suprantu – labai į valdžią norisi, o kai labai norisi, tai tikslas pateisina priemones, ar ne, Artūrai? Nepavyko su lietuviškais – gal pavyks su rusiškais pinigais?NAUJAUSI KOMENTARAI

Dainius

Dainius portretas
Nu šiap tarkim už trispalvės viešą demonstravimą, kokiais 1987 m., galėjai laisvai gauti kokius 5 metelius Mordovijos lageryje. Dabar LRT žurnaliūga, visuomenio lietuvos translioutojo veikėja, teigia kad galima trispalve nors ir tarpukojį viešai valytis ir dar tuo dižiuotis. Degeneratė kažkokia. Tokiai vėplai dažytai, ne cenzūros, o bulvinės tarkos pamiškei reikia. Žinotu ant kurio medžio loti neverta.

Anonimas

Anonimas portretas
Pasirodo, šokoladu išteplioto veido nusišluostymas Trispalve yra šiuolaikinių menininkų aukštasis pilotažas... Ir neduok Dieve tuo suabejoti- bus išnarstyta visa tavo praeitis po kaulelį, surastos būtos ir nebūtos nuodėmės, net cenzūros troškimu būsi apkaltintas. Kokia išmintinga yra liaudis, jau seniai pastebėjusi- kuo pats kvepia, tuo ir kitus tepa. Taigi pati Milkova trokšta cenzūros- aš pasakiau, kiti tenedrįsta prieštarauti- apdrabstysiu taip, kad maža nepasirodys. Žinia, Trispalvė kantri. Iškentėjo policininkų mindoma Garliavoje, iškentės ir šitą pasityčiojimą. Bet užteko pamojuoti ja su kai kam nepatinkančiu užrašu- per dvi dienas teismas paskyrė laisvės apribojimą ir baudą. O kas toliau? Nenustebsiu, jei neužilgo koks naujosios (pažangiausios) tvarkos meninikas sugalvos performansą- nusišluostyti užpakalį po gero santykio su spalvotu...

Nuomonė - įsidrąsino svetimieji ir su Lietuva nesusiję

Nuomonė - įsidrąsino svetimieji ir su Lietuva nesusiję portretas
Nebuvau tuose susibūrimuose. Nesuprantu, kokią teisę rusakalbė turi reikšti kažkokius samprotavimus apie lietuvių šeimas. Pasirašo "milkova", nuotraukoje - tikrai su Europa nieko bendro neturintis asmuo. Nepriimkite asmeniškai, neįsižeiskite, bet kada rengiatės išvykti iš LR ir ES? Neatrodo Jums, kad svečias po 3 paros smirdi? O Jūs kiek užsibuvusi? Namučio, į rodiną, von iš LR, von ir skubiai, kol neatsitiko kaip ir kitiems panašiems ir prieš 1000, ir prieš 500, ir prieš 80-60 metų - baigsit liūdnai, nebesinorės rašinėti nesąmonių svetimoje valstybėje. Kažkokia nesąmonė, reiškiasi nestabdomos, veidai neeuropietiški, žmonės vienareikšmiai visai svetimi Lietuvai ir Europai. Reikia gerai analizuoti jų sąsajas su korupciniais tinklais kur ES lėšas plauna tolyn į Rytus, o Lietuvoje parazituoja.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių