Politologas: S. Cichanouskaja išvyko bijodama dėl saugumo, Vilnius – logiška vieta

Politologas Laurynas Jonavičius sako, kad Baltarusijos opozicijos kandidatė prezidento rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja (redakcija nuo šiol vartos originalią pavardės rašybą S. Cichanouskajaiš Baltarusijos išvyko nerimaudama dėl saugumo, o Lietuva tapo logišku pasirinkimu, nes Vilnius yra tapęs baltarusių opozicijos koncentracijos vieta ir yra netoli nuo Minsko.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius BNS antradienį sakė, kad S. Cichanouskaja atvyko į Lietuvą ir yra saugi.

Dėl jos pirmadienio vakarą buvo kilę nerimo, kai ji kelioms valandoms įstrigo rinkimų komisijoje, kur atvyko pateikti skundą dėl rezultatų klastojimo. Kurį laiką jos buvimo vieta buvo nežinoma.

Anglų kalbos mokytojos kvalifikaciją turinti 37 metų S. Cichanouskaja prezidento rinkimuose nusprendė balotiruotis, kai buvo areštuotas jos vyras populiarus tinklaraštininkas Sergejus Cichanouskis. Pergalės atveju ji žadėjo surengti naujus laisvus rinkimus.

Sunku pasakyt, kas vakar vyko rinkimų komisijoje, bet daug kas spėlioja, kad galėjo būti grasinimų šeimos atžvilgiu.

„S. Cichanouskaja įnirtingos ir kruvinos kovos įkarštyje atsidūrė ne savo noru – vardan vyro. Ji nebuvo tam pasiruošusi. Sunku pasakyt, kas vakar vyko rinkimų komisijoje, bet daug kas spėlioja, kad galėjo būti grasinimų šeimos atžvilgiu. Žmogiškai natūralu, kad ji nusprendė kuriam laikui palikti šalį, kur jai gresia pavojus ir kažkas gali atsitikti su jos artimaisiais“, – BNS sakė L. Jonavičius, dėstantis Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute.

„Vilnius yra tradiciškai vertybiškai artimiausia vieta, nes jis turi Baltarusijos opozicijos ir nepatenkintų režimų koncentracijos istoriją. Antras veiksnys yra geografija. Vilnius yra šalia Minsko ir jei kažkas pasikeičia, galima labai greitai grįžti“, – pridūrė politologas.

L. Jonavičiaus teigimu, jos išvykimas tikriausiai neturės didelės įtakos protestams Baltarusijoje, nes jos asmenybė nėra jų varomoji jėga.

„Ji nebuvo protestų varomoji jėga. Varomoji jėga buvo nusivylimas, nepasitenkinimas, pokyčių noras. Ji galbūt tapo tų noru veidu, bet ji buvo nusišalinusi nuo lyderystės. Protestai yra įgavę pagreitį ir S. Cichanouskajos kaip veido nebereikia“, – teigė jis.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

klp

klp portretas
vatnikiniai šunys loja-paksiniai,puteikiniai,karbauckiniai atkartoja

taigi

taigi portretas
Politologai darantys išvadas iš nuogirdų gali eiti šieno ravėti, o propagandistai "TOMAI" berečių skalbti, p.s. niekur ji nebėgo, vaikai dar prieš perversmą buvo atvežti į LT iš kur ir sruvo į Baltarusijos pusę dolerių srautas, o ją pareigūnai patys atvežė ir numetė - eik šeimininkams laižyti, pro sieną praleido ir taip toliau :))) Į Pabradės pabėgėlių centrą, o pradžiai į karantiną :)

Anonimas

Anonimas portretas
yra Pabradeje pabegeliu centras ten ir patalpinkyt
VISI KOMENTARAI 50
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių