„Taip, yra asmenų, kurie veikia, sakyčiau, ties riba priešiškai valstybės interesams, bet pavadinti juos penktąja kolona per didelė jiems garbė, nes įtakos visuomenėje nėra“, – antradienį po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.
„Mūsų tauta yra atspari ir aš tuo labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi“, – pridūrė jis.
Apie penktosios kolonos formavimąsi pirmas prakalbo Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis, prezidentas teigė taip pat matąs tokių apraiškų, tuo metu premjeras sakė, kad penktosios kolonos Lietuvoje nėra.
G. Paluckas antradienį sakė palaikąs G. Nausėdos sprendimą atimti valstybės apdovanojimą iš buvusio kandidato į prezidentus Eduardo Vaitkaus.
„Tie pareiškimai arba iniciatyvos, arba bendravimas su mums nedraugiškų valstybių politikais ir vadovais tikrai garbės nedaro. Ar tai galima kvalifikuoti kaip kokią nors nusikalstamą veiką, turi vertinti teisėsaugos institucijos ir tai padarys. Bet apdovanojimai, valstybės mastu suteikti tokiam asmeniui, manau, kad yra pertekliniai“, – sakė premjeras.
Pavadinti juos penktąja kolona yra per didelė garbė, nes įtakos visuomenėje nėra.
Tą padaryti praėjusią savaitę rekomendavo ir Valstybės apdovanojimų taryba, nustačiusi, kad politikas savo pasisakymais Baltarusijoje pažemino apdovanotojo vardą, skleisdamas antivalstybinius naratyvus.
Prieš kelias savaites Baltarusijoje apsilankęs E. Vaitkus pareiškė Lietuvos prezidentą G. Nausėdą esant išrinktu neteisėtai, taip pat teigė, kad Lietuva eina lietuvių ir valstybingumo naikinimo keliu.
Po šios kelionės policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl padėjimo kitai valstybei veikti prieš Lietuvą. Jo advokatas Mažvydas Misiūnas BNS teigė, kad E. Vaitkaus kelionės tikslas buvo grąžinti „normalų bendradarbiavimą“, dialogą tarp abiejų valstybių ir jų žmonių.
(be temos)
(be temos)