Premjeras: Lukiškių aikštė gali likti savivaldybei, tik nebereikia patyčių

Premjeras Sauliaus Skvernelis teigia manantis, kad Lukiškių aikštė turėtų likti Vilniaus miesto savivaldybės kontrolėje. Pasak ministro pirmininko, reikia išnaudoti bendradarbiavimo galimybę, atsiradusią po to, kai antradienį kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko darbo grupė pareiškė su sostinės valdžia radusi sutarimą dėl Lukiškių aikštės panaudos sutarties.

„Aš visgi manau, kad reikia išnaudoti maksimaliai bendradarbiavimo galimybę (...). Svarbiausia, kad iš šios aikštės nebūtų daromos patyčios, kokios buvo padarytos šią vasarą“, – Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus iniciatyva Lukiškių aikštėje vasarą atsiradusį pliažą galvoje turėdamas teigė premjeras.

Pasak Vyriausybės vadovo, labai svarbu, kad Lukiškių aikštės valdytojas siektų įtvirtinti reprezentacinę aikštės funkciją. S. Skvernelio teigimu, jei tokių tikslų sieks Vilniaus miesto valdžia, nepaisant „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio pareiškimų, kad aikštę bet kuriuo atveju reikia perduoti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui (LGGRTC), panaudos sutartis gali būti pratęsta.

Svarbiausia, kad iš šios aikštės nebūtų daromos patyčios, kokios buvo padarytos šią vasarą.

„Jei panaudos sutartis tokias sąlygas apibrėš, žinoma, aikštė gali likti toliau savivaldybei. Tik šiuo atveju turės būti priimti jos sprendimai, kaip bus įprasminta reprezentacinės šios aikštės funkcija: pastatant vienokį ar kitokį paminklą ir monumentą. Jeigu to nepavyksta padaryti, Seimas turi tokią teisę – priimti įstatymą ir tada jau aikštė gali būti perduota bet kuriam kitam subjektui“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio aiškino S. Skvernelis.

ELTA primena, kad po antradienį Vyriausybėje vykusio darbo grupės pasitarimo dėl Lukiškių aikštės panaudos sutarties kultūros ministras M. Kvietkauskas pareiškė, kad sostinėje esanti aikštė bent jau kol kas lieka Vilniaus miesto savivaldybei. Darbo grupei vadovavusio ministro teigimu, sostinė įsipareigojo per 4 mėnesius pateikti priemonių planą, kaip įgyvendins Seimo vasarą priimtą vadinamąjį Lukiškių aikštės įstatymą.

Tačiau, nepaisant tokio sprendimo, „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis teigia, kad aikštės valdymą vis tiek reikia perduoti LGGRTC.

Kaip antradienį sakė M. Kvietkauskas, Vilniaus savivaldybė sutiko su jo vadovautos darbo grupės pasiūlymais, pagal kuriuos būtų įgyvendinamos Lukiškių aikštės įstatymo nuostatos. Kaip teigė ministras, savivaldybė įsipareigotų Lukiškių aikštės naudojimo klausimus derinti su LGGRTC, Kultūros ministerija ir kitomis institucijomis. Taip pat įtrauktos nuostatos dėl Vyčio memorialo įgyvendinimo.

Sutarta, kad per 4 mėnesius savivaldybė paruoš šių nuostatų įgyvendinimo planą.

Jei visgi Seimas – kaip yra pareiškęs sieksiantis padaryti „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis – Lukiškių aikštę nuspręstų perduoti kitam valdytojui, antradienį pasiektas susitarimas su savivaldybe, pripažino M. Kvietkauskas, keistųsi.

„Jeigu Seime būtų priimtos įstatymo pataisos dėl naujo valdytojo, tuomet naujas valdytojas, ir situacija keičiasi“, – aiškino M. Kvietkauskas.

ELTA primena, kad, rugpjūčio 1 d. įsigaliojus Lukiškių aikštės įstatymui, įtvirtinta, jog valstybės simbolį vaizduojantis monumentas Vytis kartu su įrengtu memorialu Žuvusiųjų už Lietuvos laisvę aukoms atminti turės būti pagrindinis sostinėje esančios aikštės akcentas. Neradus šiuo klausimu susitarimo su miesto savivaldybe, ketinama svarstyti galimybes keisti aikštės valdytoją.  

Ministro M. Kvietkausko vadovaujamą darbo grupę sudaro teisingumo ministras Elvinas Jankevičius bei atstovai iš Vyriausybės kanceliarijos, Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT), Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro, Kultūros paveldo departamento bei Lietuvos architektūros meno tarybos.NAUJAUSI KOMENTARAI

taip

taip portretas
sikasius prisiko o gal tu isvalysi pagerbdamas savo kadencija?...

Anonimas

Anonimas portretas
paskutinis parselio pasispardimas !
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių